Báďa

snad člověk

homepage

1 bod

• 3.11.2012  18:47
    Nikola Šuhaj loupežník (TV film) (1977)

Poetizace románu (scénář Lidvík Kundera) se vinou režiséra Sokolovského nezdařila.

• 21.10.2012  23:03
    Pouta (1961)

Schématičnost, která na několika místech filmu prosakuje, je velmi dobře kompenzována dobrým scénářem režií a některými hereckými výkony (Lukavský, Bohdanová). Film řadím pro jeho stylovost k podobným snímkům té doby, jako jsou Škola otců, Zde jsou lvi nebo Velká samota. Uživatel "formelin" trefně píše "s lehkým nádechem Noiru". Dodávám: nejen lehce. Kachyňa je zřejmě nejvyváženější - co do kvality - český režisér.

• 14.10.2012  22:14
    Kajínek (2010)

Asi technicky nejlepší český film. Je to málo? Myslím, že ne. Přehnané umělecké ambice film neměl. Má naopak parametry dobrého komerčního filmu - romantizující motivy, dobré herecké výkony, řemeslo na velmi dobré úrovni, také však stranění jedné straně. A že se točí film o zločinci? Že se ho tvůrci snaží do jisté míry obhajovat a rehabilitovat? Jsme každý den v médiích svědky obhajoby mnohem větších grázlů!

• 13.10.2012  13:48

Hodně plochý, nicméně efektní a vizuálně úchvatný. Strávil jsem pěkný večer.

• 4.10.2012  06:59

Režijně sice konvenční snímek, avšak má velmi dobrý scénář a dobré herecké výkony (neokoukaná Libuše Geprtová).

• 2.10.2012  19:50
    Silný kafe (2004)

Občas to zabrzdí a zaskřípe, chyba je podle mě ve scénáři, ale jinak zajímavý film, přesné dialogy, přirození herci. Mám slabost pro tyhle vztahový komorní hrátky.

• 27.9.2012  07:39

Co je film? Umění? Zboží? Vyvolávač emocí? Oddech?Jiné životy? Nástroj propagandy? Manipulátor? Všeho jsem si u trilogie Nikity Michalkova užil a nelituju osmi hodin ze svého života :-)

• 21.9.2012  22:17

Je to filmař a je jedno komu poklonkuje. Už se zbavme ideologických výkladů a hodnocení.

• 5.9.2012  18:53

Byl to dobrý film, standardně vyprávěný, kluci dobře hráli, žádný teen blbnutí, ale věrohodné postavy. Občas něco přitažené za vlasy a zjednodušené.

• 23.8.2012  19:01

Rozhodně nadčasové! Na některých místech dialogy šustí papírem, někteří herci (Kačer) občas bezradní.

• 19.9.2011  18:22
    Archangel (TV film) (2005)

Velmi nosné téma, nesmírně zajímavé a dráždivé. Mě dráždila nedotaženost televizního zpracování.

• 7.9.2011  15:25
    Místo v životě (TV seriál) (2006)

Místo v životě mě drželo v napětí a pozornosti od začátku, vč. první "smyczkovské" série. Smyczek jistě ovládá seriálové postupy lépe, Chlumský má leccos okoukané odjinud k neprospěchu výsledku (předěly mezi scénami v podobě pohledu na město nebo dům, kde se bude následující scéna odehrávat), avšak scénář je napsaný přesně v duchu žánru ("co si žánr žádá"). A co si žádá? Shovívavost diváka.

• 23.3.2009  18:06

Výborný film na sobotní televizní večer, případně k návštěvě kina po náročném pracovním týdnu. Jsou ale lepší "akčňáky"...

• 16.3.2009  10:14
    Dívka a kouzelník (TV film) (2008)

Příjemný film k svátečnímu nedělnímu večeru. Juraj Herz měl kdysi ale více jak příjemné filmy. Ivan Trojan opět špička, pěkná kamera ...

• 20.9.2008  17:40

Pro mě velké zklamání. Příliš chaotické a roztěkané. Možná napodruhé budu pozornější :-)

• 28.5.2007  16:42
    Past (1950)

Na to, že byl film natočený v roce 1950, je dobrý. M. Frič dokázal svou režií potlačit poněkud tendenční scénář a vytvořit obrazově a inscenačně dobrý film. V. Chramostová není patetická, ale spíše niterná. Dalším kladem filmu je podle mě výkon ostravského herce Miloslava Holuba v roli psychologicky nebezpečného gestapáka. Režisér Frič patří k těm málo režisérům, kteří i v době pro český film nedobrém, dokázal točit, aniž by upadl na dno agitačního bahna

• 30.1.2007  13:25
    Chalupáři (TV seriál) (1975)

Normalizační slátanina s perfektními herci. Šokuje mě, že tento seriál se stal kultovním. Měli jsme se dobře, všeho bylo, nic se nám nedělo a ta naše vesnička česká byla samá veselost a radost. Už jsme zapomněli....

• 30.12.2017  15:29
    Osmy (TV film) (2014)

Další kamínek do pokřiveného obrazu naší minulosti před rokem 1989.

• 30.12.2017  15:28

Je to umně natočená hloupost.

• 19.8.2016  12:17
    Až do konce (1984)

Námět je vskutku zajímavý, neotřelý, nacistická krutost "až do konce". Režijní vedení je bohužel neobjevné. Dva hlavní herečtí představitelé jsou herecky nesourodí a o malinko vede Vítězslav Jandák. Eduard Cupák, jinak jeden z mých nejoblíbenějších herců, tady trochu přehrává. Uvězněným holkám někdy zašustí papír u pusy. Mám slabost pro filmová komorní dramata, i když tady je to tak nějak více divadelní.

• 9.2.2015  12:28
    Vraždy v kruhu (TV seriál) (2015)

České kriminální seriály posledních pěti let jeden jako druhý.

• 5.9.2014  13:28

Z Petra Nikolaeva se stává "superprůměrný" režisér. Slabý scénář a nevýrazné herecké výkony, pár zdařilých scén. Tento snímek divákovi sdělí jednu důležitou věc: tenhle bordel byl v (nejen) této zemi jednou bytelně nastaven a je asi bláhové si myslet, že se "to" jen tak změní.

• 5.9.2014  13:10
    Klauni (2013)

Po prvním shlédnutí "Klaunů" mám nutkání dát "pouze" tři hvězdičky... Ale když tak přemýšlím nad samotným snímkem, i přes nedostatky, zádrhely a nedataženosti ční film Viktora Tauše nad těmi ostatními z poslední doby. Je to myšlnkově bohatý a chytrý film, s empatií k lidem, kterým se nedaří a kdysi něco podělali.

• 7.7.2013  19:51

Oproti "Bohu" slabší. Rozpadá se na několik dějových rovin, které tvůrci, včetně herců, neutáhnou. Jednička byla sevřenější.

• 7.7.2013  19:48

Chytil jsem se až v druhé půlce, která je, oproti táhlé a nejasné první půlce,dobré.

• 1.7.2013  06:53
    Matrix (1999)

Vadí mi ten komiksový háv. Myšlenka je pak utopená.

• 30.4.2013  11:08
    Bídníci (1958)

Nesdílím nadšení většiny uživatelů csfd.cz. Film podle mě vyčpěl, je teatrální, spíš dramatizace pro jeviště, poskládané epizody, navíc některé scény z revoluce mají chabou choreografii. Postavy jsou příliš typizované. Jen velká slabost pro Gabina a "památeční" dabing vedou mou ruku, aby dala dvě hvězdičky.

• 20.4.2013  13:53

Dneska už mě snímek zaujal jenom působivým navozením atmosféry sklonku osmdesátých let. O hercích se nebudu zmiňovat :-(

• 6.4.2013  20:30

Poslouchám Hanu Zagorovou už tři desetiletí, pořád je pro mě dobrá zpěvačka. Rozbor její pěvecké kariéry by zabral hodně místa a na tomto fóru to ani není potřebné. Koncert z roku 2000 je hodně nevyrovnaný a nemůžu ani napsat, že průměrný. Začátek hodně rozpačitý, stará sestava Orchestru Karla Vágnera prostě neválí a Petr Rezek už není ten "obyčejný kluk". V Kině Gloria rozhodně lepší než v "Modré zemi". Standa Hložek dobrej, lepší v "Za to může déšť". Hance to taky chvíli trvalo, spíš ale šlo podle mě o ne moc zdařilou dramaturgii koncertu. Druhá půle je nesrovnatelně lepší, šansonová poloha je prostě její a některé šansonové kousky znějí v živé verzi lépe, než "papundeklových" aranžná osmdesátých let. Playbackové Ave Maria, ach jo! Zajímavé aranžmá Drupiho hitu Sereno E.

• 4.4.2013  17:49
    Stalin (TV film) (1992)

V první půlce nudné oživlé obrazy, v druhé už je to lepší, má to větší spád. Jde to nicméně brát jako možný Stalinův politický a mocenský vývoj, od skrytých zvrácených tužeb, po nepokrytě otevřenou paranoiu. Ale i tak je to málo, i přesto, že jde o televizní film. Stalin si "zasloužil" lepší dílo.