Báďa

homepage

1 bod

1 3 5 6 7 8 následující >>
    • 18.10.2010  14:29

Neokázalý, pod kůži se nenápadně vrůstající film. Každá sekvence s další a další popravou má pokaždé jiný motiv, režisér s jinými motivy pracuje a posunuje příběh dál. Není to řetěz efektně natočených výkonů trestu. Zapadá to do sebe a vyústí v to, co zákonitě muselo. Pravda, závěr je oproti celému filmu nevýrazný. Ale já být po tom všem, tak to svoje rozhodnutí už jen zašeptám.

• 17.5.2010  15:51
    Nespavost (TV film) (2009)

Opět se ukázalo, jak sem hodnotilé plácnou svůj první pocit, což je u TV filmů, kdy nemáme možnost ho v blízké době shlédnout znova a poopravit názor, typické.

• 27.4.2009  08:23
    Šejdrem (TV film) (2008)

Po shlédnutí jsem po dlouhé době nabyl pocit, že 135 Kč měsíčně České televizi není marných. Podle ukázek to vypadalo na bakalářskou taškařici, opak je pravdou. Citlivá sonda do společenství na české vesnici. Nic moc se nezměnilo!

• 23.3.2009  18:06

Výborný film na sobotní televizní večer, případně k návštěvě kina po náročném pracovním týdnu. Jsou ale lepší "akčňáky"...

• 16.3.2009  10:14
    Dívka a kouzelník (TV film) (2008)

Příjemný film k svátečnímu nedělnímu večeru. Juraj Herz měl kdysi ale více jak příjemné filmy. Ivan Trojan opět špička, pěkná kamera ...

• 7.3.2009  18:25

Kdybychom i my něco takového dokazali natočit. Jistě to nebylo tak drahé...

• 7.3.2009  18:03
    F. L. Věk (TV seriál) (1970)

Scénárista Zelenka a režisér Filip si vytáhli z Jiráskova "Věka" ty nejnosnější motivy a neodklonili se od poselství tohoto autorova silného díla a dokázali ho aktualizovat k dobovému kontextu. Působivé a stále emotivní televizní dílo,kterých není zas tak mnoho.

• 7.3.2009  17:57

Skvěká kamera, výborný střih, dobré aranžmá scén ... Ale to u amerických filmů předpokládám - e. Jinak nuda, chaos, mně nesrozumitelný scénář i vývoj příběhu.

• 15.2.2009  16:44

Kdyby šlo ohodnotit více jak pěti hvězdičkami, učinil bych tak. Ale od této chvíle, tedy od zhlédnutí tohoto Leoneho filmu, budu mít problém "hvězdičkovat" skvělé filmy plným počtem hvězdiček, protože se chtě nechtě stal film Tenkrát v Americe měřítkem kvality. Kolik filmů takových je... Kochám se dlouhými záběry, na interiéry, exteriéry i na tváře herců. Tady jsem se nemohl vynadívat.

• 4.2.2009  12:26

Klidný tok vyprávění s probleskujícími silnými emocemi. Sequens dokázal jako jediný český filmový režisér atmosféru Prahy třicátých let. Opět skvělá Bohdalová, nejlepší roky jejího herectví.

• 2.2.2009  09:18

Hollywood dokáže jednu známou a stokrát omýlanou věc: často i z průměrného scénáře udělat koukatelnou záležitost.

• 2.2.2009  09:01
    Naši furianti (divadelní záznam) (1983)

Důkaz toho, že se občas dalo žít v té šedivé době i dobře - aspoň na pár hodin. Například na mimořádných divadelních počinech, jako je tento.

• 29.1.2009  10:50
    Odpískáno (1996)

"Odpískáno" patří k filmům, kde je možno odpustit i nedostatky. Výpověď, které takové filmy mají, jsou důležitější a hodnotnější, než veškeré možné estetické kategorie.

• 19.1.2009  16:55
    Kalamita (1980)

Výtečné zpodobnnění syrovosti normalizace, dialogy s podprahovými narážkami, skvělá hudba L. Deciho, sví herci a krásná krajina Jizerských hor.

• 12.1.2009  10:19

Bohužel promarněná příležitost. Načrtnuto několik zajímavých motivů, které však nejsou dotažené ani do poloviny. Proto nelze uvěřit přerodu hlavního hrdiny, věrohodně nepůsobí ani jeho drogová anabáze. Postava gaye je ale dobře zahraná, téměř zasvěceně :-). Souhlasím s anniehall, že edice iboys zklamává.

• 5.1.2009  11:11

Hynek Bočan a jeho filmové (televizní) vyrovnávání se s minulostí je stále nepřekonané. Němcové film to podle mě jen podtrhl. A poměrně silnou čarou.

• 15.12.2008  10:56
    Ulice (TV seriál) (2005)

Nač se pohoršovat nad tímto "vycpávačem reklam". Jsou tam někdy vtipná místa a i milé figurkaření.

• 22.10.2008  16:34

Menzlovy filmy jsem nikdy neřadil ke svým oblíbeným, vadí mi na nich taková vynucená, "zakaždoucenu" laskavost. Hrabalovy knihy jsou pěkné, Menzlovy filmy je posouvají tu více tu méně úspěšněji někam jinam. Na "Králi" si vylámal zuby - avšak je nutné napsat, že předloha není snadná četba. Menzel zkrátka, podle mě, nenašel správný klíč k filmové interpretaci tohoto Hrabalova díla. Jinde se mu to dařilo víc.

• 20.9.2008  17:40

Pro mě velké zklamání. Příliš chaotické a roztěkané. Možná napodruhé budu pozornější :-)

• 17.9.2008  17:22
    Ptačí klec (1996)

Komedie o specifické skupině gay minority. Této komedii budou rozumět i "heteráci", i když ne úplně. Komedie skvělá, ale ne s takovým přesahem jako "podobná" Priscilla, královna pouště.

• 14.9.2008  17:04
    Rudý kakadu (2006)

Skvělý film, s tematikou vyrovnávání se s komunistickou minulostí. Můžeme Němcům jen závidět. Náš Jan Hřebejk s jeho Pelíšky proti znamenité kombinaci love story a silné protitotalitní výpovědi silně bledne. Je to obraz i o nás, o českých divácích, kdy se smějeme tomu, čemu bychom se měli zpříma a bez uhýbání podívat tváří v tvář. Smát se můžeme až tehdy, kdy si budeme plně uvědomovat to, co nás 40 let postihlo. A čeští filmaři, vyjma Hynka Bočana, si to ještě plně neuvědomili.

• 2.9.2008  14:35

Na osvědčeném dějovém půdorysu, typickém pro dobu vzniku románu, obžalovávají autoři (Musil a Schlöndorff) jakýkoli režim, založeným na násilí, útlaku a lži. Film maličko zestaral (pomalé tempo vyprávění), avšak černobílé snímání skvěle evokuje dusnou dobu středoevropské společnosti, tady zpodobněné v chlapeckém internátu a právě ono pomalé tempo vyprávění nechává prostor pro přemýšlení o filmu už během jeho sledování.

• 14.6.2008  18:41

Film patří k oněm velkým a rozmáchlým freskám, které netěží jen z vnějškové preciznosti, ale naopak režisér těží ze své obdivuhodné znalosti lidských povah a reality a reálií doby. Pomalé tempo vyprávění takovým filmům sluší, stejně tak divadelní kolorit interiérových scén. Vedle těchto jsou to mimořádně silné sekvence ,např. "noc dlouhých nožů". Helmut Berger krásný a nádherný představitel dekadentního šlechtického synáčka, procházivšímu téměř vše. Visconti je opět, tak jako v jiných filmech, okouzlen nejen interiéry šlechtických sídel s překrásným nábytkem a toaletami svých postav, ale také krásou mužského těla.

• 28.5.2007  16:42
    Past (1950)

Na to, že byl film natočený v roce 1950, je dobrý. M. Frič dokázal svou režií potlačit poněkud tendenční scénář a vytvořit obrazově a inscenačně dobrý film. V. Chramostová není patetická, ale spíše niterná. Dalším kladem filmu je podle mě výkon ostravského herce Miloslava Holuba v roli psychologicky nebezpečného gestapáka. Režisér Frič patří k těm málo režisérům, kteří i v době pro český film nedobrém, dokázal točit, aniž by upadl na dno agitačního bahna

• 30.1.2007  13:25
    Chalupáři (TV seriál) (1975)

Normalizační slátanina s perfektními herci. Šokuje mě, že tento seriál se stal kultovním. Měli jsme se dobře, všeho bylo, nic se nám nedělo a ta naše vesnička česká byla samá veselost a radost. Už jsme zapomněli....

• 24.1.2007  11:20
    Synové a dcery Jakuba skláře (TV seriál) (1985)

Dietl si na takovém formátu, jakým je rodinná sága, zuby nevylámal. Byl to jeho vrchol a svoji neuvěřitelnou schopnost zaujmout příběhem a postavami tady dovedl na samou hranici "únosnosti". Jsem přesvědčený, že dál už by to nešlo. Trochu mi vadilo obsazení herců (věkové ne-rozdíly), ale skutečnost, že první herecká liga (kde dneska je?) hrála výborně, po několika málo dílech mi přestalo vadit. Natočte to dneska i s velkým balíkem peněz! Že je to komunistická agitka, jak často zaznívá? Blbost- jen se pořádně dívat!

• 24.1.2007  11:19

Film jsem viděl po 15 letech. Tehdy byl pro mě naprosto strhující. Asi jsem za ty roky filmově "zparchantěl", nebo film přece jen trochu vyčpěl v některých vyprávěcích postupech. Stále nejlepší film Jiřího Svobody, dusivá atmosféra, kamera, jakoby kameraman byl přímým účastníkem těch děsivých dějů. Skvělý obraz počátku nešťastné doby (období 1945-1948), kterou je zapotřebí nekompromisně opravdu objektivně zhodnotit.

• 16.1.2007  10:06
    Zdivočelá země (TV seriál) (1997)

Je "zábavné" sledovat příspěvky hodnocení. Nejsme a ještě jistě jen tak nebudem vyrovnaní s minulým režimem. Není to o seriálu, v podvědomí nám na něm "něco" vadí. Bočan a spol. se trefili setsakramentsky do černého.

1 3 5 6 7 8 následující >>