Agoran

Agoran

<< předchozí 1 2 3 4 5 6
    • 31.7.2016  15:26
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

Příjemný osmdesátkový horor, ze kterého positivně vyčnívají dětské herecké výkony a naopak negativně všudypřítomný product placement (seriál vypadá jako jedna velká reklama na spoustu produktů, zejména potravin) a klišé a předvídatelná zápletka. Přesto stojí za zhlédnutí.

• 11.7.2016  19:32

Velké překvapení Karlovarského festivalu, které rozhodně stojí za zhlédnutí. 90%

• 11.7.2016  18:42
    U trati (2016)

Skvěle budované komorní napětí, které kontrastuje s odlehčeným pozadím rumunské veselky doplňuje zručná kamera a dobrá hudba. Nápaditě napsané drama je jedním z nejlepších filmů 51. ročníku KVIFF.

• 11.7.2016  17:33

Předvídatelná agitka v hávu tuctového indie feel-good filmu, v hlavní roli s psychopatem, který nemá problém nechat manželku měsíce umírat v nemocnici, aniž by ji aspoň kontaktoval či navštívil. Vedle mnoha nelogičností obsahuje spoustu na první pohled humorných scén, ze kterých však mrazí, když je domyslíte do důsledků. Pokud vám stačí ten první pohled a domýšlet (či obecně u filmu přemýšlet) nechcete, pak objektivně slabší až průměrný film s pěknou hudbou i hereckými výkony za ** až ***, ale pokud ano, tak za *. Viděno na 51. KVIFF, kde bylo dle mého mnoho značně lepších snímků, což pravděpodobně má na výsledné hodnocení vliv.

• 3.6.2016  13:52
    Žrouti (TV seriál) (2016)

Hodnoceno po čtvrtém díle. Stále horší a horší... Zatímco dva doprovodné seriály jsou skvělé, tohle je balast bez nejmenšího nápadu či humoru. K tomu obsazování očividných neherců (novinář) a divákovi je pak naprosto jedno, co se na obrazovce děje. Jediné, čím se snaží odlišit, je vulgarita, která je však tak prvoplánová, že jen dokresluje celkový zmar. Očekávám konečnou pointu ve stylu "jak lidé nadávali na oba doprovodné seriály, než zjistili že jsou parodií, tak stejní 'kritici' teď nadávají na kvalitu spojujícího seriálu, aniž by se poučili", ale to asi dávám tvůrcům až příliš velký kredit. Jasně, jde jen o webovou minisérii, ale nevidím důvod, proč na ni klást menší nároky, než na konvenční televizní tvorbu.

• 19.2.2016  23:15
    Master of None (TV seriál) (2015)

Podobně slabé jako Unbreakable Kimmy Schmidt. Je vidět, že diváci mají dvojí metr a na Netflixu dávají šanci seriálům, kterých by si v klasické televizi nikdy nevšimli.

• 7.1.2016  13:32
    Mr. Robot (TV seriál) (2015)

Předvídatelné a občas natolik nahodilé, že vám přestane jít o to, jak to dopadne. Hvězdička navíc za celkem realistické zobrazení technologické stránky.

• 23.10.2015  23:29
    Unbreakable Kimmy Schmidt (TV seriál) (2015)

Happy go lucky seriál pro ženy. Tedy pro ty méně sofistikované, abych neurážel celé něžnější pohlaví. Vtipné ani co by se za nehet vešlo, jen trapné ve chvílích, kdy měl pravděpodobně přijít humor.

• 11.10.2015  15:51
    Historie.cs (TV pořad) (2008)

Pravděpodobně nejlepší pořad České televize.

• 14.7.2015  12:26
    Resort (studentský film) (2015)

Velmi zajímavé téma, ale bohužel velmi rozpačité zpracování. Pro toho, kdo by se chtěl pokochat zajímavou architekturou, je zde málo o ní samotné. Pro toho, koho zajímala historie vzniku, je historie podána jen zběžně a zmatečně. A pro toho, koho by zajímala temná minulost v devadesátých letech? Náhodný rozhovor s panem Provodem, bez vysvětlení jakou roli vlastně hrál. A oproti zmínce autora před projekcí nový majitel opravdu nevypadá jako ideál morální čistoty, kterou chce prý areálu přinést. (KVIFF 2015)

• 21.5.2015  16:02
    Show Jerryho Seinfelda (TV seriál) (1989)

Pokud si nějaký sitcom zaslouží absolutorium, pak je to tenhle. Fakt, že je založen na reálných postavách a situacích, se odráží v nadčasovosti a zejména v metahumoru, který ve větší míře přichází se čtvrtou sezónou. Pokud se ocitnete v nějaké bizarní životní situaci, máte téměř jistotu, že to téma už bylo zpracováno Seinfeldem. Velkou výhodou je přiznaný humor, kde jako upozornění na humornost před každým dílem uvidíte stand-up Jerryho Seinfelda na dané téma. Zatímco u ostatních sitcomů je vám občas trapně, že se snaží diváka vtáhnout do emocí a strachu o některou z postav, jen aby následoval humor provázený patosem, Seinfeld se tomu vyhýbá právě naprostou průhledností, co se příběhu týče a nedochází ke scénám, na které je vám trapné se dívat (narozdíl od Přátel, HIMYM, TBBT a dalších mnohem slabších odvarů, které bohužel Seinfeldovi nesahají ani po kolena). Je mi záhadou, proč se seriál ve své době neuchytil v českých televizích, ale uznávám, že výrazy typu "get outta here!" bych v českém dabingu rozhodně slyšet nechtěl.

• 16.5.2015  13:53
    Malý Pán (2015)

Když přetrpíte počáteční rozpačitost, čeká vás výtvarně-dětsky-bizarní jízda, ze které čiší nadšení tvůrců. Nevím, jak se to bude líbit dětem, ale pro dospělé je to velmi zábavné, zvláště díky kulturním referencím a hlasům jednotlivých postav. Doporučuji přečíst i tuto recenzi.

• 28.1.2015  13:07

Nikdy jsem nepochopil, jak kolem takové banality mohla vzniknout podobná kontroverze.

• 10.3.2014  08:55
    Temný případ (TV seriál) (2014)

Hodnocení po osmi dílech. Už to vypadá, že po celé sérii. Klobouk dolů...

• 11.8.2013  10:24
    Domek z karet (TV seriál) (1990)

"You might think that... I couldn't possibly comment." Lehce odlišné od amerického remaku (který jsem viděl dříve), jdoucí více přímo a méně do hloubky. Ian Richardson je však ještě brilantnější než Kevin Spacey.

• 3.8.2013  14:27
    Domek z karet (TV seriál) (2013)

Prvních 9 dílů za pět, zbytek za lepší čtyři. Dohromady téměř dokonalost. Špína bude v politice vždy a všude, takže bych si přál, aby to i u nás chodilo takhle. Radost pohledět, když to někdo dělá tak dobře, jako Francis Underwood.

• 2.8.2013  01:58
    Na doraz (2010)

Příjemná letní road-movie, která připomene Hangover, ale v lesčems ho předčí. Stále je to předvídatelné, stále se člověk občas stydí za svůj úsměv, ale ne tak často, aby to bylo nepříjemné. Navíc Robert Downey Jr. se prostě do podobných komedií - věřte či ne - hodí.

• 27.7.2013  00:23
    Vášnivý jedlík (TV pořad) (2008)

Vypadá to, že mám nového favorita mezi televizními pořady (už bylo načase, když nových dílů Cops je jako šafránu). Ve dvou z navštívených podniků jsem byl a dal si to samé co Adam (aniž bych v té době viděl tento seriál) - např. obří burger, příjemný souboj s ním a hlavně exploze slasti a přímo orgasmus chuti. Jaké to teprve musí být navštívit takových podniků více... Určitě úkol do příštích let. EDIT: Jen doplnění reakce ke komentáři uživatele "MM_Ramone": Uvedené restaurace rozhodně nejsou laciné a hlavně je často nutné stát až několikahodinovou frontu, aby se do nich člověk vůbec dostal (tak to bylo v mém případě) - jde prostě jen o to nejlepší z americké kuchyně. Vezměte si, že máte město s milionem obyvatel a v něm jednu nejvyhlášenější tradiční restauraci. Tak o takovéto podniky často jde.

• 22.7.2013  22:40
    Fruitvale (2013)

Velmi silný film o skutečné události jednoho dne. Bez toho, že jde o reálný příběh by asi nešlo o tak zajímavé téma a navíc lze těžko říct nakolik jsou popsané skutečnosti blízké realitě, protože celé je to vyprávěné z pohledu postižené rodiny. To film, který se snaží být skoro dokumentem, trochu sráží, ale přesto doporučuji ke zhlédnutí. 7/10 KVIFF 48

• 20.7.2013  20:33

Nepovažuji Pravidla lži za špatný film, ale v době zhlédnutí mne irritovala hra na mysteriózno a zvláštní konec. Pro relevantnější hodnocení je nutno si tento film dát ještě jednou (a to nejen proto, že se režisér mezitím stal mým oblíbencem).

• 23.3.2013  22:07
    Woody Allen (2012)

Dobře odvedená dokumentární práce, která nemůže urazit ani mistrova ne-fanouška. Aneb jak dostat člověka k tomu, aby chtěl ještě ten večer znovu zhlédnout celé autorovo dílo.

• 23.3.2013  22:05

Jestli to jde říci i o pár minutách filmu, táhne ho naprosto úžasně hlavní dětský herec. Opravdu chytne za srdce.

• 3.3.2013  23:16

Celkem příjemné překvapení. Příběh nenudí a spolu se vtipy si drží ducha komiksu. Co však u mě zásadně sráží hodnocení je nechutný (!) product placement. To je naprosto neodpustitelné - radši bych, aby ten film nebyl, než ho nechat vzniknout za tuhle cenu.

• 29.12.2012  11:51

Velmi sympatický a chytrý snímek s bizarními situacemi vycházejícími z námětu. A: "Máte ženu?" B: "Proč se ptáte?" A: "No... Já to mám ve scénáři." B: "To já také." (Festival francouzského filmu)

• 30.9.2012  22:17
    Ve jménu vlasti (TV seriál) (2011)

Nejlepší televizní drama posledních let. Graduje, přilepí vás do sedaček (ano, i v kině bych si to dokázal představit), zmate, že nebudete mít jasno kdo jsou ti dobří a kdo ti zlí, uběhne jako voda. Je vidět, že čím méně dílu televizní série má, tím je lepší. Realističtější bratříček 24 hodin. EDIT: Druhá série o mnoho slabší, třetí už raději sledovat nebudu. Hodnocení 5* patří první sérii.

• 15.7.2012  22:35

Bál jsem se, že po všech předchozích počinech W. A. (nejde o Wolfganga Amadea) budu mít příliš velké očekávání, ale autorova preciznost zapříčinila, že něco takového prostě u jeho filmů asi neexistuje. Více řeknu po dalším shlédnutí v kině. Trochu mě děsí, že jsme byli v kině sami; lidi, běžte na to! Naopak mě potěšilo, že se to líbilo i člověku Wesem netknutému. PS: Taky mě děsí, že podle komentáře Civala jsem nejspíše hipsterem... Nicméně asi mi to nevadí, jelikož můj vzhled tomu neodpovídá a navíc jím jsem pravděpodobně déle, nežkdokoli jiný (jméno Wes Anderson jsem slyšel mnohem dříve, než první hyper-cool hipster zbožně pohlédl na svůj iPhone).

• 6.7.2012  20:13
    Dva nula (2012)

Mé hodnocení je velice zabarveno tím, že jsem čekal dokumentární film, jak bylo inzerováno. Místo toho jsem se dočkal několika lidí s porty na fotbalovém stadionu, který slouží jako kulisa pro jejich přehrávání. Rozhodně to není film pro někoho, kdo někdy na fotbale byl; cíl je spíše nesportovní obecenstvo, které si pak zanadává jací jsou fotbaloví fanoušci burani a bude se samo cítit lépe. Tím neříkám, že to tak je, či není. Ale kdybyste podobným způsobem přesvědčili lidi, aby vám do kamery říkali blbosti, tak burany uděláte z jakékoli skupiny. Jediný film, který jsem na letošním festivalu nevydržel a v půli utekl z kina. Zajímavý nápad s příšerným provedením. KVIFF 47 nehodnoceno

• 6.7.2012  17:03

KVIFF 47 ***

• 6.7.2012  17:01
    Yuma (2012)

Příjemné nahlédnutí do Polska 90.let. Bohužel postupem času člověk ztrácí propojení s postavami a konec už tolik neprožívá. Komentář režiséra, ve kterém bylo vyjasněno jak je to s originální jumou, zvedl hodnocení o půl hvězdy. KVIFF 47 ***

• 6.7.2012  16:58

KVIFF 47 ****