Sicario: Nájemný vrah (2015)

Výborný Josh Brolin (nar. 1968) perfektné miesto, do ktorého je posadený film, úvodná scéna je veľmi pútavá a zaujme snáď každého. Menej kladne však hodnotím dej, ktorý je zbytočné pretiahnutý a film ním naberá skôr koncept seriálu, kde má divák celú sériu aby sa dozvedel podstatné. Emily Blunt (nar. 1983) sa tiež moc neukázala, za to predstavitelia vedľajších postáv ju dokonale zatienili. Akčný film na ktorý stačí aj jedna hemisféra. 60% je maximum.

Collateral Beauty: Druhá šance (2016)

Emočný vlak z agónie do beznádeje, ktorý Vám ani na chvíľu nedá vydýchnuť, ALE veľmi kvalitne spracovaný. Fantastický Will Smith (nar. 1968), neprestajne prekvapujúci hereckými výkonmi v úlohe charizmatickej sebahľadajúcej postavy určite zaujme, a predstavenie, ktoré mu sadlo ako opäť ako zadok na šerbel. Film je prepchatý hviezdami, čo nie vždy býva výhra, no tento fakt vystupuje na povrch len veľmi jemne. Pútavý dej je doplnený o zaujímavé vedľajšie postavy ktoré sa postupom deja odkrývajú a dopĺňajú celkovú hodnotu. Dej vás pohltí a vypluje niekoľko krát za film, no na konci zanechá veľký a u mňa ten správny dojem. Podtrženo sečteno 80%

Tenkrát na Západě (1968)

Skvelý spagetti western, na ktorý sa dá aj po desaťročiach stále pozerať. Kamenná tvár v podaní Charles Bronson (nar. 1921), ktorá vás prinúti pýtať sa samého seba "o čo mu vlastne ide" a na druhej strane väčšný spravňak Henry Fonda (nar. 1905) s prenikavo modrými očami v jeho jedinom stvárnení zápornej postavy v celej kariére. Príbeh je zväčša pútavý, miestami ťahavý to však na kvalite filmu vôbec neuberá. Zaujímavé je, že scénar sa točí okolo ženskej postavy Claudia Cardinale (nar. 1938) narozdiel od iných Leoneho filmov, kde sú ženy čisto vedľajšími postavami. Čo by som asi najviac vyzdvihol je hudba. Tak ako vo väčšine filmov aj v tomto sa stará o veľký podiel na celkovom dojme. V tomto je však tak dokonalá až má človek pocit, že film natočili k hudbe a nie naopak. Celkové hodnotenie 89%

Muži v černém: Globální hrozba (2019)

Väčšina príčetných ľudí sa tak ako ja rozhodlo pozrieť si tento film iba na kvôli predchádzajúcej skúseností s Men in black (1997) alebo s jeho ďalšími pokračovaniami. Počká si však na nich úplne iný film, než očakávajú. A keď vravím iný, mám na mysli nudný so zlým scenárom. A akoby to bolo málo, vtipné a pútavé výkony Willa Smitha nahradil už nie tak mladý, dievčensky pokus menom Tessa Thompson. Čo človek pochopí len tak, že sa Sony pokúša Chrisom Hemsworthom zamaskovať tieto nedostatky. Dejová línia o sebe dáva vedieť len veľmi slabo a vo veľmi nesprávnom načasovaní. Celkový dojem však opraví niekoľko prvkov z pôvodnej série a príjemné nenásilné vystupovanie Liama Neesona. Kladne hodnotím aj spracovanie špeciálnych efektov, tie však ako mi asi každý dá za pravdu, nerobia v roku 2019 až tak veľký dojem na diváka ako tomu bolo pred dvadsiatimi rokmi. Celkové hodnotienie 55%