Složka 64 (2018)

Fares Fares bol hlavným dôvodom prečo som si film pustil. Všimol som si že jeho geniálny výzor je často spojený s kvalitou. Nikolaj Lie Kaas mu však v tomto ohade nezaostáva a obaja predstavujú dobrých hrdinov. Film je dobrý, zaujmavý príbeh kde tri zavraždené zabalzámované múmie zamurované v izbe bytu v kodani odhalia celý reťazec lekárskeho spiknutia a systematického sterilizovania žien. oplatí sa pozrieť si. 70%

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Aj po rokoch sa na to stále dá pozrieť umýselne a nie len nechtiac v polospánku na dajto ako druhý večerný film. Naozaj dobrý snímok so zmysluplným scénarom a čo sa mi najviac páčilo, že je to jeden z tých filmov, ktoré si museli jedničkou nazbierať reputáciu a hlavne peniaze na rozpočet aby to rozbalili v dvojke. 75% efekty výkony scenár. Nečudo že je to legenda.

Národní třída (2019)

Nadchla ma podobnosť pražškého sídliska ku všetkým sídliskám v Českoslovesnku. Nie len rovnakým názvom hospod a vzorom panelákov ale aj vzorkou ľudí, ktorí sa tam vyskytujú. Vandam je je prototyp namysleného egocentrického narcistu, ktorému ešte zostala nejaká sila aby bojoval s veternými mlynmi. Nikto však jeho boj nechápe, ale za to všetci takého človeka poznáme. Možno povedať, že kus Vandama je v každom z nás. Presviedčame naše okolie o svojej cnosti, slepo veríme v našu spravodlivosť, riadime sa vlastnými a výnimočnými pravidlami ktoré nestoja za nič, a sme jednookí experti v istej vedomostnej oblasti a stále sa s ňou oháňame no však len zriedka zametáme pred vlastnými dverami. Film 55% Hynek Čermák sa mi páčil, ale snímok asi neodporúčim nikomu.

Volání divočiny (2020)

Na začiatku mi trošku vadil animovany pes, no na moje prekvapenie som si na to po pár minutach zvykol. Pribeh je prijemný Ford, ako vždy svetový. 70%

Četa (1986)

Všetko o filme nasvedčovalo tomu že sa mi bude páčiť. Mám rád filmy s vojenskou tématikou a samozrejme aj vetnamskú vojnu, kvli filmom a počítačovým hrám. Herci sú skvelí, to sa musí nechať, prekvapilo ma, že sa tam okrem Berengera, Sheena a Dafoe na okamih objavil aj Johny Depp. Dej je však dlhý, zápletka nudná a finále nevýrazné. Celkovo to vo mne nezanechalo žiadnu stopu ani emóciu. Jednen z filmov, ktorý stačí vidieť raz. neviem ako sa vyškriabal až na 88%.

Cesta do středu Země (2008)

Výborný film ak sa venujete raketovému inžinierstvu a po práci potrebujete niečo na čo Vám bude stačiť miecha a mozog už bude dávno spať, poprípade ste prednedávnom absolvovali frontálnu lobotómiu a zatiaľ si zvykáte na myšlienkové pochody na úrovni planktónu. Ja však, chvalabohu že žiaľbohu nie som ani z jednej tejto skupiny. Myšlienka, použiť klasické Verneho dielo sa mi páči a napríklad v ceste okolo sveta za 80 dní sa podarila aj dobre spracovať. To sa však nedá povedať o tomto počine. Efekty z roku 2008 nedokážu konkurovať ani o 30 rokov staršiemu star wars a výkon hercov bábkovemu divadlu. Udeľujem 30%, ten čas mi už nikto nevráti.

Ostře sledované vlaky (1966)

Film podľa knihy Bohumila Hrabala, ktorý získal oskara. Je zaujímavé je koľko dovolila vtedajšia cenzúra a že film dostal oskara je až neuveriteľné. Do príbehu mladého Miloša Hrmu je ľahké vžiť sa aj po 54 rokoch. Film je zaujímavý hlavne pre vizuálnu odlišnosť doby no na rozdiel od knihy hlavnú zápletku novely, Milošovu pomalú smrť pri ktorej sa sa stihne zamyslieť nad krutosťou vojny film preskočí. Naozaj neviem či je to kvôli cenzúre ale pre mňa osobne to stratilo to najlepšie z príbehu. Pozreté prvý krát v 2020, 60%.

Afrikou na pionýru (2019)

Nedá sa im nič, len vzdať hold a závidieť. Nepredstaviteľné pre väčšinu, pre nich uskutočnené. Reálne nazoajstné zážitky skutočných ľudí. Bez sprievodu, štábu a toaleťáku naprieč čiernym kontinentom. Dostupné je množstvo cestopisov a dokumentov no nikto to nerobí tak ako oni, svojpomocne s puncom originality,. Banská Bystrica je vďaka Slobodníkovi na mape sveta. Je to road movie natočený nie na kolene ale na bicykli s motorom. Vlastná kategória, ťažko porovnávať no verím v pokračovanie rád si ho kúpim.

Gentlemani (2019)

Alarm spojlerov: Žijeme vo svete kde je sa spoľahlivé veci menia na odpadky a zapredávaju svoju dušu telešopingu, ktorý ich pred predajom šuká v blate a šťankách reklamy. Vo svete kde sa od ničoho nedá čakať, že to bude rovnako dobré ako keď ste to kupovali po prvý krát. V takomto svete je najdôležitejšie mať oporné body. A tým nemyslím rodinu, finančnú rezervu v banke či vieru v Boha. Mám na mysli oporné body ako silnú rannú kávu, kvalitnú starú hudbu a tvorcov ako Guy Ritchie, ktorý v dobe efkových prerábok béčkovýćh filmov príde na striebornom Aston Martine režírovania and will stab you with that fucking rolling pin. Filmová zápletka je výborná. na začiatku ponúkne malý náhľad konca, počas príbehu, rozpravaného inou osobou ponúkne vtipné scény a skvelé dialógy na ktorých si diváka naporcuje, nasolí vymakanými postavami ktoré sú obsadené elitou a na príbehu si ho usmaží a už pred veľkým finále je načase servírovať. Avšak to čo zanechá skvelý pocit je samotné finále nečakané šťavnaté vyvrcholenie, ktoré nájde Váš bod G. Čo ma však vytrhlo na späť do reaility bol Hugh Grant, ktorého by som skôr čakal v Nothing Hill 2 zamilovaného do hispánského transvestitu v produkcii Netfilixu. Tak či onak, je jeho postava zaujímavá. Postavy sa charakterovo vyvíjajú. Za mňa 100%, slovom: sto

Temná věž (2017)

Ani zdaleka to nie je take strašne. Ma to mnoho nedostatkov, ale dá sa na to pozerať. Akčnych scén je tu pár ale vo finále to budí dobrý dojem. Záporák je skvelý hlavný hrdina ujde. 69%