Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

O5 se slibovalo a o5 se nesplnilo. Náčrt hroutícího se světa žádný. Využití ostatních robotů taky zanedbané. Posádky jsou jen maso na špejli (a to by to ruské duo vydalo na celej film). Stále se jen naznačuje, vzpomíná na starý časy a zbytečně pitvoří mezi sebou. ALE Ta blbá béčkovost tomu ovšem dala (nejspíše zcela nechtěně) takový zvláštní punc zábavnosti, že to srdce malého kluka začne přeci jen opravdu BÍT. Při návratu Gipsy Danger na scénu jsem téměř zapoměl dýchat. Najednou člověk těm posádkám fandí a drží jim plně zaťaté pěsti. Kdo však bude čekat typickou "delTorovinu" bude zklamán. Při takto velkém rozpočtu mu nedá nikdo volné ruce se slovy: "Hrej si borče". První letošní "Blokbástr" který si s chutí rozhodně dopřeji znovu.

Mistr (2012)

Tak dokonalé a zároveň těžko uchopitelné. Herecky odzbrojující a filmařsky odvážné a neotřelé ba přímo přeoriginalizované. Film snad z jiného světa než je ten náš. 5 hvězdu doplním snad v příštím životě. Moje současné "JÁ" na to bohužel zatím nemá.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Tam kde člověk čeká nudu, zábavné až na půdu. Kde má film strhávat, spíše rutina (ale stále v žánru fantasy bezkonkurenční). Druhá projekce povinnost. M. Freeman je ve své roli přímo úžasný.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

1.Řada: 90%, 2.Řada: 95%. PS. Mandy Patinkin je už od Nemocnice Chicago Hope ten největší seriálový sympaťák všech dob.

Temný rytíř povstal (2012)

Film Par excellence. Chytrý, napínavý, sqele zahraný, s láskou natočený a tvrdý jako pěst Toma Hardyho, kterej perfektně a s velkou grácií navázal na výkon Heatha Ledgera.

Skyfall (2012)

Službou a údělem zničená troska versus komixový superpadouch. Sam Mendes posunul JB007 na samotný vrchol, který se bude horko/těžko překonávat. Minimálně oskarová nominace pro Javiera Bardema je nutností. Nová bondovka je prostě sQelá.

Sherlock (2010) (seriál)

Téměř dokonalý televizní počin nakopávající svému filmovému dvojčeti koule od začátku až do konce, i včetně nejslabšího 2. dílu první řady. Oba závěrečné díly z prvních dvou sérií jsou řekl bych i hodné kina. Vizuální stránka nikdy nepřebíjí příběh, což je naopoak problém toho filmového Sherlocka. A v neposlední řadě je Benedict Cumberbatch již teď mnohem lepší a kvalitnější herec než Robert Downey Jr. Slovy Rickyho Gervaise: "Tohle je o kvalitě, né o kvantitě".

Rodina je základ státu (2011)

Ještě o chlup lepší než poslední Největší z Čechů. Opět perfektní výběr herců (E.Vrbková, J.Vyorálek, I.Chmela). Neprovařený námět (90% českých melodramatických komedií). Navíc celá část ve Strážnici je tak dokonale zábavná a vtipná (slivovice, háčky na košíky, koza). Zasloužené 4 hvězdy.