Kill Bill 2 (2004)

Tarantinův dodnes asi nejdospělejší film. Možná je to tím jak kopíruje Leoneho, ale čert to vem. Tarantino zraje jako víno a já se nebojím, že se to víno změní v ocet.

Gauneři (1992)

Pro mě ten nejryzejší, nejdrsnější, nejzábavnější, nejdrzejší a nejnašlapanější Tarantino. Všem přátelům, kteří ještě neviděli (stojí bohužel ve stínu svého mladšího bratra) vždy doporučuji.

X-Men 2 (2003)

Dějově dospělejší a akčnější než první díl. Zatímco první díl více ctí komiks, druhý díl si již šlape svoji vlastní cestičku a buduje svůj ojedinělý filmový svět. Bryan Singer se od tvůrce kriminálních dramat propracoval v jednoho z nejlepších akčních režisérů posledních let. Úvodní útok na prezidenta v bílém domě nebo souboj Wolverina s Deathstrike jsou dokonalé a možná i nejlepší ve svém oboru.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Dodnes nechápu proč dostal James Cameron oscary za "Titanic", což dokazuje stupidnost akademie (jeden příklad z mnoha). Jeho kreativita, hravost a preciznost je tu dosažená téměř nad rámec geniality. Film nasadil mustr všem sci-fi akčním filmům následujících několika let. Chladná atmosféra a nádherný minimalisticky laděný hudební doprovod člověka provede dokonalým akčním infernem. V celé stopáži není hluchého místa. Nesmrtelný film, kterej prostě žeru. Oslava nerezu a chladné betonové šedi. Ukázkový kult.

Mlčení jehňátek (1991)

Spolu s filmem 7edum tvoří toto dílo klenot psychologického thrilleru. Anthony Hopkins je přímo geniální.

Hodný, zlý a ošklivý (1966)

Vrchol žánru zvaného western. Tenkrát na Západě bude vždy (aspoň tedy pro mne) na druhém mýstě. Černý humor je zanešený prachem a potem. Darebáček Tuco je nejlepší role Eliho Wallacha. Skoro jsem měl pocit, že si film krade pro sebe. Sledovat jej je ale rozkoš.

Tenkrát na Západě (1968)

Další epochální a nesmrtelný western mistra nad mistry Sergia Leoneho. Televizní dabing a dělení na dvě půlky je výsměch filmovému umění.

Sedm (1995)

Temnější než peklo, krásnější než nebe. Fincherův lístek k nesmrtelnosti s thrillerem, kterému není rovno.

12 opic (1995)

Zvedám všech 12 palců nahoru. Samozřejmě dávám 12 hvězdiček a až to uvidím po dvanácté, tak Vám dám vědět. Gilliamův opus magnum, které lze zařadit na 1 místo v žebříčku sci-fi. Depresivně humorná atmosféra dodává veškeré nevyhnutelnosti v ději zcela nečekaný rozměr. A Brad Pitt je vedle perfektního konce už jen třešinka na dortu. "Klistýr pro všechny!!"

Zachraňte vojína Ryana (1998)

Filmový klenot, který Vás na začátku rozerve na kusy a na koci rozbrečí, jako malé děti.