Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Sice je to samé voe, voe a stádo nikde, ale tento "seriál" se opravdu povedl, protože Zdeněk Pohlreich naostro řekne, co si myslí, ale neuráží, protože to myslí v dobrém, chce poradit. Kdo tento seriál pravidelně sleduje, tak musí teď v restauracích obracet každé sousto a přemýšlet, co daná restaurace zanedbává.

Anthropoid (2016)

Strašně se to ve mně rve. Na jednu stranu ten silný příběhy, který žádného Čecha nemůže nechat chladným, zároveň filmařsky zvláštní, když vše honem honem, do toho šílená směsice angličtiny a Czenglish, do toho nadbytečný milostný motiv a na postavu přestárlá Geislerka, co na konci zbytečně snem v kryptě... Nakonec dávám za tři, protože nemohu nesrovnávat s Atentátem.

Apocalypto (2006)

Brutálně naturalistický snímek s "happy-endem". Skvělá více jak dvouhodinová podívaná, která se sleduje s jedním dechem a která dokazuje, že Gibson je možná lepší režisér než herec. Výborná kamera a střih.

Apokalypsa (1979)

Vizuálně výborné, ale že bych si z toho jako mnozí ostatní ucvrkával, tak to fakt ne.

Arabela (1980) (seriál)

Velmi přeceňovaný seriál, u kterého jsem se nudil už jako dítě. Navíc Vorlíček s Macourkem vykrádají motivy z předchozích svých společných filmů. Hvězdička navíc, protože pokračování je ještě horší a odpad nikdy nedávám.

Argo (2012)

Ve skutečnosti to bylo hodně jinak, ale to stoupající napětí, než zazní gong a je povoleno pít na palubě letadla alkohol, je úžasné. Takže pátá hvězda za tu gradaci.

Armageddon (1998)

Bože, to je ale kravina! V reálu si NASA dělá hlavu s jednou křemíkovou destičkou ulomenou z pláště raketoplánu, zatímco filmová NASA zachovává naprostý klid, když u raktoplánu vybuchne vesmírná stanice a všechen možný binec léta hlava nehlava kolem něj nebo když prolétají rojem meteoritů, či tvrdě dosednou na meteor. K tomu ten vlastenecký patos, když hrdinové nebo preziden mají "závažné" projevy...