Světáci (1969)

Nááááádheraaaaa, jeden z našich dalších klenotů českých komedií. Všichni tři herci jsou fakt super, nejvíc se mi líbila role Sováka. U filmu sem se vubec nenudil, spíš sem hltal jednotlivý hlášky všech představitelů a těšil se na další gagy.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

To je opravdová nechuťárna, Rodriguez je uchyl, ale dobrej ( miliuju jeho Sin City a Od soumraku do úsvitu). Skvělí humor, trikaři si opravdu pěkně pohráli, a k tomu fakt pěkný herečky oblečený jako kdyby zrovna všechny zrovna fotily pro Playboy.Tak to je asi vše co bych pochválil příběh mi ihned po filmu vypadl z hlavy a nejednalo se o nic originálního. Chápu ňáký vymoženosti se tam našly jako sekance,šuměn obrazu a zvukuí a atmosféra starých,polorozpadlých kin ale mohlo se s látkou líp propracovat. Takže krásný tři hvězdičky. Bruce Willis je supééééér.

Pravdivé lži (1994)

poslední skvělí akčňák s Arnoldem, Cameron je bůh co se týká akčních filmů,dlouhá metráž vubec nevadí,ani minutu sem se nenudil ale skvěle bavil, a do toho mu sekundovala dobrá Curtis a ujetě slizký Paxton ( jediná dobrá role Toma Arnolda - jeho hlášky byly dost vtipný). Nejlepší část filmu honička s koněm a motorkou a posledních 45 minut.

Serpico (1973)

Pro mne nejlepší Pacina role ( kam se hrabe Kmotr),jeho herecký výkon v podstatě táhne celý film, ten se nemihne z plátna,takže jestli ho máte rádi tak si budete libovat jako já.Takže příběh tři hvězdičky a Serpicova proměna dvě.

Tenká červená linie (1998)

Pro mne zatím nejlepší válečný film co jsem kdy viděl,nejedná se tu o bombastický triky a bojové scenérie (i když pár jich tu je,a jsou skvěle zvládnuté) ale spíš o duševní hloubku vojáka-bojovníka,jeho rozmlouvání sama se sebou,s bohem atd.Film je podtržen nádhernou hudbou Hanse Zimmera,výpravou,kamerou a hereckými výkony,hlavně Seana Penna,Jima Caviezela,Nicka Nolteho a mohl bych jmenovat i dál. A je mi hodně líto že ho rozdupal Ryan.

Kundun (1997)

Nááádhera, nic jiného mě nenapadá,Scorsese je frajer většinou točí samé mlátičky a teď tohle, krásnej citlivej snímek s humánním poselstvím s jedinečnou kamerou a hudbou, vlastně bych mohl chválit všechno,protože to nemá pro mně žádný nedostatky.Tento film zařadím mezi mý nejoblíbenější. Posledních patnáct minut je opravdu úžasný filmový zážitek.

Hannibal (2001)

Slabý odvar Mlčení jehňátek,Julianne Moore nemá na Fostrovou a ani Hopkins už ani za to nestojí.Hannibal stratil naprostou tajemnost a napínavost jako měky Jehňátka.Tři hvězdy za Giancarla Gianniniho a krásný roztomilý prasátka.

Hodiny (2002)

Jedním slovem - KRÁSA, opravdu nemam co dodat, dokonalý dialogy, kamera, výprava,hudba a hlavně herecké výkony všech tří představitelek i vedlejších rolí.

Obvyklí podezřelí (1995)

Parádní thriller, můj nejoblíbenější od Singera, dokonalá pointa i scénář u kterýho sem musel dávat hodně velký pozor abych se neztratil. Větší povedenou zamotanost sem neviděl, musim ještě pochválit výbirné herecké výkony všech protagonistů, škoda že se některý nevyšvihli již v jiných rolích, viz Baldwin a Pollak.