Wind River (2017)

Dopředu upozorňuji, že budu spoilerovat. Na Wind River jsem se těšila, ukázky vypadaly slibně a hodnocení tady bylo taky dobré, takže jsem čekala další parádní temný thriller. Celou dobu promítání se mi v hlavě točili dva filmy - Prisoners a La Isla Mínima, což patří mezi mé dva nejoblíbenější thrillery tohoto ražení (temná hustá atmosféra, bezmoc a zajímavý případ). Pro mě má Wind River tři zásadní nedostatky, které oproti dvěma zmíněným filmům tady absolutně chybí. 1) Napětí - ve filmu je pár velice dobrých scén, které zaujmou, ovšem je jich tak zoufale málo, že se opravdu o napětí ani mluvit nedá. Vše se totiž během minuty vrátí zpět do těch prázdných zdlouhavých scén o ničem. 2) Dobré postavy - ačkoliv jak Renner tak Olsen jsou velice dobří herci, jejich snaha je utopena v naprosto nezajímavých postavách, až v příliš častých přiblblých scénách, které až moc tlačí na citovou pilu a stejně tak přiblblých dialozích o smyslu života, bolesti ztráty apod. Nevytvořila jsem si tam za celou dobu vztah k nikomu, postavy mi byli lhostejné. 3) Zajímavý, rozvětvený případ - na začátku se nejde tělo nejspíš zabité holky. To si zapamatujte, protože to bude to jediné co se bude 30 minut řešit. Potom se najde tělo nejspíš zabitého chlapa. Za dalších 30 minut se najdou asi ti co to udělali. Proběhne jedna scéna, kde se ukáže co se stalo. Dojde k přestřelce, pomstě a pak nám zbývá 15 minut do konce vyplněných dalším zbytečným řečněním. Toť vše, to je celý děj. To má být to skvělé drama, co tady skoro všichni vychvalují a hází 5. hvězdami? Jediné co se dá pochválit je dobrý soundtrack a občas skvělá kamera, obvzlášť ty dlouhé záběry toho bílého pekla. Jinak bohužel jedno velké zklamání, snad si Sněhulák s Fassbenderem povede lépe. :)

Život (2017)

Moc dobře opět nerozumím tomu hodnocení. 90% komentářů tady - vykrádačka Gravitace, vykrádačka Sunshine, vykrádačka Vetřelce.. Proč proboha furt musíme řešit, co kdo podle čeho natáčí a čím se inspiruje?! Natočit v dnešní době něco, co ještě nebylo, je kurva těžká práce a pokud chce někdo natočit sci-fi horor ve vesmíru, tak o čem by to podle vás tak mělo být, než o tom, že tam bude nějaký ten emzák. Nechtějí, aby jich tam byl přehršel, takže to skrouhnou na jednoho, tím pádem inspirace prvním Vetřelcem. No a co? To co to má splňovat jako sci-fi horor, to určitě splňuje. Je to nepříjemné, s ničím se tam dlouho nepářou, hezky to jede, hezky to vypadá a navíc to má úplně brilantní závěr, který tady dlouho nebyl. Chápu, že ne každý má stejný vkus, ovšem házet tady dvě,tři hvězdy a pak to okomentovat "ono to vlastně nebylo vůbec špatný, ale prostě Gravitace a Vetřelec byli lepší.. ", to mi přijde dost absurdní.

1922 (2017)

Povídka "1922" je jedna z mých hodně oblíbených. King je totiž za vším tím povrchovým hororem a scifi prvky naprosto brilantní vypravěč, který se hlavně zabývá psychologií postav. Velmi často se to točí na provinilosti, hněvu, závisti a všech negativních vlastnostech, které nutí lidi jednat určitým způsobem a ve finále jim to nepřinese nic než utrpení, které si na sebe ovšem snesli sami. K filmovému zpracování - celkem pěkně se to drží předlohy, jsou tam nějaké odchylky, ale ničemu to výrazně neubližuje a určitě se jedná o jednu z těch lepších adaptací Kingovi tvorby. Herecké výkony jsou slušné, vizuálně je to pěkné, ale chybí tomu život a sblížení. Tohle je jedna z těžších předloh na převyprávění, takže za to, že to má hlavu a patu si Hilditch zaslouží pochvalu. Mlha, tedy za mě nejlepší adaptace, zůstává stále nepokořena!

47 metrů (2017)

Obsazení sice žádný zázrak (obvzlášť Mandy Moore "Lisa", která je pravděpodobně poslední člověk, se kterým bych v téhle situaci chtěla skončit) a některé scény prostě člověk musí brát s rezervou, ovšem všechna tahle negativa naprosto překonají skvělé efekty žraloků a s nimi spojené scény a skvělý soundtrack. Takže za mě se, přes nějakou tu mouchu, rozhodně jedná o jeden z nejlepších žraločích filmů.

American Horror Story - Roanoke (2016) (série)

Bohužel pro mě rozhodně nejslabší řada. To, co hlavně obdivuji na AHS je ta originalita každé řady a schopnost tvůrců věnovat každé postavě svůj děj. A tady se neodehrávala ani originalita a ani vícero dějů. Jednalo se o pouhou duchařinu s žádným překvapením a prázdnými postavami, ke kterým si člověk skutečně nevytvořil žádný vztah a jejich utrpení mi bylo celkem ukradené. Občas se tam ukázala zajímavá postava, která poté nebyla vůbec využita a tak se to dál plácá od bouchání dveří, k úchylným vydlákům po nekonečné běhání po lese. Skutečně, AHS má navíc.

Blair Witch: 20 let poté (2016)

Co na to říct.. opětovné snažení oživit něco, co nemá cenu znovu oživovat. Nejde o to, že by snad Blair Witch byla jako příběh blbost, to ne. Ovšem proč se bezmozkovitě rozhodli kopírovat první díl a nedali tomu trošku novější směr? Protože tady se opravdu jedná jen o lacinou vykrádačku se vším všudy - procházky lesem, ztracení se a barák, wow. Teda až na to, že postavy jsou zde oproti jedničce totálně nesympatické a tupé, takže mi bylo úplně jedno co s nimi bude a to že si sebou do lesa berou dron, neboli nej vynález od dob selfie tyče, mé pohrdání ještě prohloubilo. Opravdu je tady toho málo, co by mohl člověk pochválit, možná tak ta závěrečná část jakž takž ušla. Tedy až na ty vteřinové záběry čarodejnice, která vypadala jako něco mezi strašilkou a mámou Groota. To si opravdu mohli odpustit, nejen protože to vypadá směšně, ale hlavně tak jí v prvním díle opravdu nepopisovali, just saying.. ;)

Cabin Fever (2016)

Mnohem, MNOHEM lepší počin, než ta trapárna toho brilantního mozku Eliho Rotha (který by po jednom ze svých posledních kousku Green Inferno, měl zvážit, zda se nepřeorientovat na obchod s výrobou papučí). Kdyby už člověk bohužel nevěděl, o co se tam jedná a má jednat, tak by to byl víc super. Právě, že i tohle tvůrcům podkopávalo nohy, ale oni i tak zplodili celkem atmosférickou, nechutnou (fajn masky) a poutavou podívanou. Takže všichni ti milovníci původní verze, se můžou jít klidně zahrabat a házet tady nízkým hodnocením jak chtějí, tohle totiž dost zabodovalo.

Deadpool (2016)

Tak myslím, že můžu upřímně říct, že tohle je jeden z nejlepších komiksových filmů, které kdy kdo vyplodil. Už jen z těch úvodních titulků bylo jasné, že se jedná o něco jiného, než co jsme doposud viděli. Ryan Reynolds naprosto kouzlil, až vykouzlil pro mě jednoho z nejsympatičtějších postav komiksu i filmu. Jeho humor byl v tomhle filmu naprostým základem, nenudil, nebyl přehnaný a ani trapný. Byl prostě správně morbidní a sarkastický, což já rozhodně můžu. Bylo znát, že Ryan, po svém dlouholetém čekání, dal do Deadpoolova ztvárnění opravdu hodně a že si to patřičně užíval. Navíc, ty neustálé narážky na okolní herce a X-menovské filmy celkově, byly naprosto skvělé. :D

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

No, oproti té první "sci-fi klasice", bych tohle viděla jako sice stejnou ptákovinu, ovšem o stupeň zábavnější. Opět se tady opakuje ten béčkový feel a rádoby vtipné hlášky lítají ze strany na stranu, přičemž člověk pokaždé v duchu poděkuje pánu bohu, že byl dostatečně při smyslech a nešel na to do kina. V čem to překonává první díl je to, že to je za prvé výrazně svižnější a tím pádem ani ty dvě hoďky zas tak moc nebolí (oproti prvnímu dílu), ale hlavně je to i více akčnější. Druhé plus vidím v ději, kdy je děj absolutně prostý, jinde by to člověk kritizoval, ovšem v tomto případě, kdy se film nebere zas tak vážně a má to být pouze další blockbuster, je to ideální. S ničím se nepářou - hned se něco děje, hned se vysvětlí co se děje, hned se zjistí jak se to zastaví a hned se to zastavuje. :D Takže pro nostalgické fandy tohle bude určitě potěšení, už jen z hlediska obsazení stejných herců z prvního dílu, tak i z nového vizuálně slušivějšího kabátku, ale pro ostatní to bude jen další slátanina na zoufalé zkouknutí v době velké filmové krize.

Don't Knock Twice (2016)

Upřímně, nic jsem od toho nečekala, ovšem kupodivu se ukázalo, že to vůbec není tak marné jak by se mohlo zdát. Děj sice neoplývá bůhví jakou originalitou a ten závěr je celkem uhádnutelný. Ovšem to nic nemění na tom, že to má celkem pěknou atmosféru a když se tam straší, tak to stojí za to.