Kaskadér (2024)

Bol to neskutočne roztomilý film, aký som už dávno nevidela. (pre mňa casting snov, vrátane Jasona Momou:-)) Taký starosvetsky akčný, trochu líznutý romantikou a hlavne to bola fakt zábava. A zábery, ktoré šli popri záverečných titulkách, to bola skrátka nádhera.

Mladá dáma (2024)

Stranger Things ft. House of Dragon ft. feminism? :)) To bolo tak detinské..  Ešte aj drak musel byť dračica..  mimochodom za všetko zlé opäť mohli iba muži. Veď ako vždy. Ale v podstate nebyť posledných 15 min, nebolo by to tragické. Celá tá hra na schovávačku bola v podstate celkom napínavá. Tešila som sa po dlhšom čase na fantasy rozprávku a ono to vyzeralo, že to tak aj bude. A potom som dostala cez držku. To moralisticko feministické finále ma totálne uzemnilo. Pointa by mi vôbec nevadila, keby bol scenár aspoň o malý kúsok sofistikovanejší a nevystavoval by na obdiv svoju hlúposť v podobe oslavy MDŽ.. Ja ako 100% žena sa na to už nemôžem pozerať.

Ripley (2024) (seriál)

Tak, a máme tu ďalšieho talentovaného pána Ripleyho. Tentokrát sofistikovanejšieho, artovejšieho.. Musím povedať, že sa mi veľmi páčil a vtip je v tom, že nedokážem úplne zadefinovať, prečo vlastne. Minghellov Ripley (ako postava - aj film) mi je ďaleko sympatickejší, mám pocit, že mu oveľa viac rozumiem a hoci sa jeho príbeh odohrával na kratšej ploche, bolo o ňom povedané omnoho viac. Taktiež som v jeho prípade nemala pocit logických nezrovnalostí. Už len vysvetlenie situácie, ktorá celý jeho príbeh naštartovala, dávalo väčší zmysel. Postava Freddieho Milesa v stvárnení F. S. Hoffmana  bola absolútne brilantná, Freddie nás štval neskutočným spôsobom a dodal príbehu šťavu. Obsadenie fádnej Eliot Sumner (a prečo vôbec..?) je pre mňa najväčším sklamaním castingu. Ale.. táto miniséria má pre mňa jedno obrovské plus vo fantastických detailoch prakticky v každom zábere. Je to akoby ste obdivovali dokonalý stroj, ktorého kolieska do seba zapadajú nádherným spôsobom. Neuveriteľne som si užívala každý záber (rozhodnutie ísť do čierno-bielej bolo geniálne) a taktiež fantastickú hudbu. Andrew Scott nesklamal a Dakota Fanning ma osobne prekvapila. Neviem, či si túto noir pralinku vychutnám ešte raz.. asi dám tomu veľa času, a možno v budúcnosti ocením veci, ktoré som si dnes nevšimla.

Barbie (2023)

Tento film mal jediné šťastie: "berbieheimer" marketing. Ináč nestojí za nič.. Jediné, čo ma naozaj pobavilo, bol ten vykradnutý Kubrick na začiatku.

Boj o moc - S otevřenýma očima (2023) (epizoda)

Neviem, či som niekedy videla lepšiu záverečnú časť akéhokoľvek seriálu. Toto bola emotívna, režijná, herecká a najmä scenáristická pecka, ktorá by zahanbila väčšinu filmov, ktoré máme možnosť vidieť v kinách.

Depp vs. Heardová (2023) (seriál)

Kde je pravda, to sa, samozrejme, nedozvieme. Ale urobené je to dosť nešťastne, úplne v duchu dneška: chce to byť zábavné, a la influencer... avšak ten materiál zábavný nie je ani trochu. Je to naopak veľmi ťažká, až tragická story. Navyše v druhom pláne ukazuje, aké jednoduché je manipulovať masami. Celkom sa bojím situácie, keď raz  tento svet vezmú do rúk súčasní mladí povrchní, emočne zabrzdení a nevzdelaní ľudia.

Dungeons & Dragons: Čest zlodějů (2023)

Ja ani vlastne neviem, či si tento fantastický mačkopes zaslúži moje bezvýznamné 4 hviezdičky, ale je fakt, že už dávno som sa v kine tak nezasmiala. Tak mu ich dám :))

Chudáčci (2023)

Už ma prestávajú baviť filmy, ktoré majú diváka fascinovať obrazom a zvukom. Je to strašne málo, pokiaľ je rozprávanie tak nudné a ploché, ako je to v prípade Belly Baxter...

Invalida (2023)

Nevadí mi používanie vulgarizmov. Bolo by naozaj divné, keby si týpci z prostredia mafie nadávali do somárov. Vadí mi, že sa postupne vulgarizmy stali jedným z hlavných zdrojov zábavy. Čo je veľká škoda, keďže bolo vo filme aj dosť dobrých nápadov. Ešte viac ma na tom celom mrzí, že pri vulgarizmoch šla väčšina sály do kolien. Celkom dosť to o nás vypovedá.

Koruna - Dis-moi oui (2023) (epizoda)

Elizabeth Debicki ma týmto absolútne odrovnala. Vedela som, že je skvelá herečka, ale že až takto.. Týmto sa pre mňa stala zatiaľ najlepšou Dianou vôbec. Na tejto časti si dali celkovo tvorcovia mimoriadne záležať. Je vystavaná dokonale, so zmyslom pre detail, vo veľmi tiesnivej atmosfére, neúprosne vedúc k finále, ktoré, hoci poznáte všetky známe fakty, vás jednoducho musí dostať. Hlavne kvôli nej..