Mentalista - Každá růže má svůj trn (2011) (epizoda)

Mentalistu mám rada, ale táto časť úplne bez hanby vykráda rozuzlenie istého Columbovho prípadu, čo jej môžem iba ťažko odpustiť. Navyše prevedenie tohto rozuzlenia v prípade Columba bolo o tri levely vyššie než to bolo v tomto prípade.

Klan Gucci (2021)

Veľmi dobre natočený film, v ktorom mi však chýbala jedna kľúčová katarzná scéna. O vnútornom svete hlavných postáv, o ich skutočnej motivácii alebo premene sa dozvieme napriek veľkorysej stopáži príliš málo. Ale na druhej strane, sledovať ich kreácie bol celkom nevšedný zážitok.

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Celkom blbosť, až sa divím, že sa na to taký Jake Gyllenhaal dal. Pripomínalo mi to béčkové teenage komédie krížené so superhrdinskou témou, takže z toho vznikla akási prapodivná paródia.

Úsměvy smutných mužů (2018)

Film s dôležitým posolstvom a presvedčivým Davidom Švehlíkom, ktorému však chýbal silnejší dramatický oblúk, ktorý by ho držal pohromade. Mnohé scény boli intenzívne, ale ako celok to pôsobilo príliš mozaikovito. Páčilo sa mi, že komediálne momenty vyplynuli z deja a neboli násilnou súčiastkou, ktorá by znehodnotila dramatický až tragický obsah príbehu.

Drobínek (1970) (TV film)

Koncentrácia duchaplnosti a ako bonus mladý Jan Tříska. Dnešné rozprávky, hoci vyzerajú na pohľad lákavejšie, môžu iba snívať.

Soud boží (1938)

Krásny film a pre mňa osobne veľké prekvapenie. Myšlienka príbehu, scenár aj herecké výkony dopomohli k naozaj výnimočnému zážitku. Dnes sa natáča toľko balastu, že na mňa tento film zapôsobil ako zjavenie..

Duše (2020)

Ani neviem presne vyjadriť, "co bylo špatně". Asi sa mi úplne nepáčila konštrukcia posmrtného sveta, hoci postavy hogo - fogo boli super. :-)) Vykonštruované to však bolo na mňa až moc.. Ak si to porovnám s dávnejšou a zrejme slávnejšou pixarovkou "V hlave", tam sa podarilo skĺbiť personifikáciu detskej mysle so skutočným životom oveľa jednoduchšie, kompaktnejšie a, úprimne povedané, zábavnejšie. A celé to malo oveľa silnejší ťah na bránu.  K "Duši" sa už asi nevrátim. Avšak musím vyzdvihnúť naozaj skvelú hudbu, a to nemyslím jej jazzovú súčasť, ale predovšetkým tú snovú, elektronickú. Pre mňa osobne dvíha túto rozprávočku o level vyššie.

Boba Fett: Zákon podsvětí (2021) (seriál)

Boba Fett ukázal, v čom bol Mandalorian silný a čo jemu žalostne chýba: zatiaľ čo v prípade Mandaloriana sme sledovali, ako sa vyvíjalo silné puto a postupne sme sa namotali na neprístupného hrdinu obmäkčeného otcovským vzťahom k dieťaťu, Bobovi Fettovi chýba niečo, čím by túto líniu vynahradil. V podstate len čerpá z potenciálu a atmosféry Mandaloriana a neprináša nič nové. Vlastne ma jeho príbeh začal zaujímať, až keď sa Mandalorian objavil opäť na scéne. Mandalorian bol fenomén, Boba Fett sa ním nestane.