Bathory (2008) odpad!

Juraj Jakubisko už asi celkom stratil súdnosť. Niečo tak hlúpe (!!!) som už dávno nevidela... scenár katastrofa, vizuálna stránka jeden megalomanský gýč a tie vízie .. to má byť akože umenie, alebo realizačný tím na niečom frčí?

Fantastická zvířata a kde je najít (2016)

Eddieho Redmaynea mám rada, ale potterovskú tematiku nie.. nemôžem tomu prísť na chuť, hoci film bol v mnohých momentoch zábavný. Na to, že potterovskí fanúšikovia sú vlastne deti, mi však celý jeho svet pripadá príliš temný a hranice medzi dobrom a zlom príliš nejasné. Veľmi osviežujúce boli však postavy Dana Foglera a Alison Sudol.

Macbeth (2015)

To je tak, keď vizuálna stránka filmu zdrcujúco porazí všetky ostatné.. krvou zaliate tváre a pod nimi neuveriteľne ploché charaktery, veľa násilia ale málo drámy. Márne sa snažia hrať Marion s Michaelom, pretože nemajú čo...

Johančino tajemství (2015) (TV film)

Ach jaj, ďaľšia nemožná rozprávka so slabučkých scenárom a snáď ešte slabšou réžiou.. no a o hudbe radšej pomlčať. Aspoň, že je Dominika takou sympatickou hlavnou hrdinkou.

Strážci Galaxie (2014)

Keď som film videla prvýkrát, zhodnotila som ho v zmysle: sympatické postavy ale nie príliš originálny filmový počin. Musím však uznať, že partia okolo Chrisa sú až takí veľkí sympaťáci, že po šiestich rokoch prihadzujem jednu navrch :))

Božská Florence (2016)

Tento príbeh je natoľko absurdný, až neviem, ako sa k nemu postaviť.. Spočiatku som si myslela, že napíšem niečo v zmysle: "film o tom, ako ďaleko siaha moc peňazí" a podobne.. Ale čím ďalej tým viac som nadobúdala presvedčenie, že je to predsa len príbeh o láske. Absolútne bizarný a tragikomický. Po dlhšej dobe som si ho pozrela znova a myslím si, že ak mal niekedy Hugh Grant dostať Oscara, tak práve zaň. Od Meryl obvykle genialitu očakávame, ale on prekonal sám seba.

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Je to jeden z tých filmov, ktorým veľa "odpustím" (dodnes napr. nedokážem oceniť spomalené zábery, navyše podčiarknuté veľkolepou hudbou), lebo som sa do nich zamilovala na prvý pohľad. Pristihla som sa opäť pri tom, ako rozmýšľam o svojom bezproblémovom živote a hanbila som sa. V hlave som mala veľa otázok. A nie je práve toto znakom dobrého filmu? Pre mňa určite áno. A pre mňa suverénnych 95%.

L'ombre d'un flic (2011) (TV film)

Námet skvelý, potenciál však vyšumel do prázdna... a je veľmi ťažké hodnotiť vyššie film, v ktorom vám ani jedna postava nie je sympatická.

Květy války (2011)

Filmu by sa dalo mnohé vytknúť, ale ten príbeh stojí za to. Nenechajte sa však pomýliť, veľkofilm to nie je. :)