Smažená zelená rajčata (1991)

Vyprážané zelené paradajky sú lahôdka.. aspoň filmová. A to, čo predvádza Kathy Bates, ma úplne dostalo. Krása! :)

Vražda na večeři (1976)

Absolútne vyšperkovaná herecká zostava (snáď až na Hercula - ale to je už moja citovo angažovaná suchetovská deformácia ;)) a fajnový scenár.. čo viac si môže človek od správnej paródie želať? :))

Píseň moře (2014)

Pieseň mora už nie je vizuálne tak hravá ako Brendan a tajomstvo Kellsu, ale prináša silnejší príbeh. Ocení ju každý, komu sa už prejedli "dokonalé" americké rozprávky z dielne Pixaru a pod.. Mňa osobne uchvátila. :)

Let (2012)

Skutoční piloti vraj tento film nemajú v láske, pretože vykresľuje absolútne nereálny scenár. Nejdem však hodnotiť autenticitu, skôr výpovednú hodnotu filmu a tá je vysoká. Dokonca k nej patrí aj ten záverečný pátos, ktorý zas nedocenia mnohí iní. Avšak čím by bol tento príbeh bez záverečnej premeny hlavného hrdinu? Akú by mal pre nás vlastne cenu, ak by si Whip nedokázal povedať pravdu sám pred sebou? A je už pre nás jeho pokánie naozaj také neuveriteľné? V istom zmysle je jeho priznanie hrdinským činom zrovnateľným s jeho záchranným manévrom, dokonca vo svojej podstate hlbším a cennejším.

3 Idiots (2009)

Ohromne milá rozprávočka s mnohými vtipnými scénkami, pri ktorých jedno oko nezostane suché.. až na tých pár prestrelených, na city hrajúcich momentov je to brilantné. :)))

Brendan a tajemství Kellsu (2009)

Veľmi podmanivá výtvarná štylizácia a animácia.. tento krásny film je skutočnou pastvou pre oči :)

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Tento podivuhodný prípad je podivuhodnou romancou.. ale tak nejak nejde o nič viac. Na to, akým bizarným osudom si hlavný hrdina musí prejsť, mi príbeh pripadá až príliš bezkonfliktný, bez väčšieho zápasu a dramatickosti. A bez akéhokoľvek vyhrotenia, ku ktorému by mohol so svojím potenciálom smerovať.

Smrtící epidemie (1995)

Typická holywoodska zachraňovačka ľudstva s absolútne nepochopiteľnou logikou "záporákov", ktorí sa silou mocou usilujú vymazať z povrchu zemského jedno mesto a so správnym chlapíkom, ktorý im v tom zabráni.

Sedm životů (2008)

Veľmi zvláštny film s ešte zvláštnejším hlavným hrdinom, ale v konečnom dôsledku s veľmi jasným posolstvom.

Šíleně smutná princezna (1968)

Dnes oceňujem skvelú hudbu a originálny scenár plný satiry .. avšak z pohľadu detského diváka, ktorému má byť (zrejme) rozprávka určená, musím skonštatovať, že ma ako malú vôbec nebavila a nikdy som ju nebola schopná dopozerať.