Rozdělený svět (1988)

Téma zaujímavá, ale zaslúžila by si strhujúcejšie spracovanie. Jodhi May skvelá..

Ex Machina (2014)

Poučenie pre dnešok: dá sa naprogramovať s/vedomie? Jednoduchý príbeh s jednoduchou myšlienkou, ale za prevedenie si 4* zaslúži. :)

Kingsman: Tajná služba (2014)

Človek by nemal očakávať veľa a ja som očakávala všetko možné, len nie duchaplnosť tretej cenovej... a za "týmto" stojí režisér Hviezdneho prachu??

Neřízená střela (2010)

Herecké obsadenie 5*, réžia 3*, scenár 2* - čo je dosť škoda - vzhľadom na to herecké obsadenie..

Columbo - Vrabec v hrsti (1992) (epizoda)

Columbo na 95% ide pekne podľa osvedčenej šablóny, takže poteší, keď to občas nie je tak. ;)

Whiplash (2014)

Film, ktorému to páli....

Láska nebeská (2003)

Toto šlo celé tak nejak mimo mňa.. a to anglickú kinematografiu obvykle bezvýhradne milujem. Nuž, srdcu nerozkážeš..

Trpaslíci (2014) (pořad)

Ďaľšie vyhodené peniaze RTVS na program, ktorý deti nebaví a nemá im čo povedať. Trapas...

Ovečka Shaun ve filmu (2015)

Dlho som rozmýšľala, či dať 4* alebo 5.. sklamaná rozhodne nie som, aj keď si myslím, že ovečka má viac vtipu a svižnosti v krátkych príbehoch. Chýbala mi ústredná pieseň (a myslím, že chýbala hlavne malým návštevníkom ;) Príbeh bol vymyslený veľmi pekne a nie príliš prekombinovane. A Christopher Nolan by bol tiež isto spokojný :)))

Chlapi neplačú (2013) (seriál) odpad!

Ono je vlastne úplne jedno, či človek pozerá toto, Panelák, alebo ďalší scenáristický skvost našich komerčných televízii... prašť ako uhoď. Najprv som si myslela, že niečo takéto mi ani nestojí za kliknutie na "odpad" a tobôž nie za komentár.. potom som si však povedala, že je mojou občianskou povinnosťou varovať potenciálne obete pred slovenskou televíznou žumpou.. sladká naivita, však?