Aquaman (2018)

Úžasná pohádka, skvělý příběh, perfektně sestavený. Nečekaně krásný, fantastický podvodní svět, plný nádherných barev, netradičního ošacení, vlnících se různobarevných vlasů, podvodních armád v nápadité funkční zbroji...uf. Bojová technika je na nejvyšší úrovni, včetně mořských bojových tvorů. A normálně mě bitky moc nebaví, ale tady mě bavily všechny. Jason Momoa je báječný...noa Karanténu vážně musíte vidět. Je naprosto ohromující.

Strašidelné příběhy (2009)

Blá blá blá, mrmlalové hloupoučcí. Nerozeznáte krásnou hororovou lekací klasiku od své tupé makovice. A to je asi tak všechno. BAF!!!

Vendeta (2011)

Zlo plodí zase jenom zlo. Jednoduchý, atmosférický, přímočarý, děsivý.

Balada o pilotovi (2018) (TV film)

Našla jsem odvahu konečně se na to podívat. Vždycky se totiž bojím, co mi ta, v tomhle případě československá výroba přinese a že se budu zase schovávat pod stůl a zběsile žmoulat svoje štrikování, při nějakých trapných scénách, nedej Bože že celý kino bude jeden velkej trapnej děs. Nic takovýho. Je to krásně napsaný,natočený, zahraný. Krásná kamera. Krásná muzika. Něměli nás tý verbeži bolševický tenkrát nechávat, neměli!

Plán útěku (2013)

Sly a Arnie jsou ňu ňu a vždycky budou. Zdejší odborníci na scénáře mají nějaké výhrady, ale já odborník nejsem a tím pádem žádné výhrady nemám.

Errementari (2017)

Hororová pohádka. Přestože se zdá být dost netradiční, nacházím v ní velice tradiční pohádkové prvky a navíc docela dost vtipu, zejména v poslední třetině a - pozor, bojler - moc se mi líbil odlehčený konec. Taky jsem si přidala do boxu pár nápadů, jak na čerty - to s cizrnou jsem fakt nevěděla, je to super!!!. Každopádně musím říct, že takovou pohádku jsem nikdy neviděla. Děsivno, strašidelno a hororovo se tu snoubí s naprosto logickou přímočarostí a neohrožeností malé holčičky. Zaujme vás a obdivujete jí od samého počátku, co jste ji spatřili. Venkovani jsou ukázkově pověrčiví, jednoduší, přesto ne tak krutí, jak byste u hlupáků čekali - hloupí totiž nejsou, jen je na chvilku ovládne démon. Jako ostatně občas každého z nás.

Upgrade (2018)

Zvláštní. Úplně nejdřív mě zaujal kontrast mezi futuristickým a "normálním, součaným...naším?" světem. A pak je tu ještě jeden svět, ten "za tím kamenem". Jak to vidím, cítím v kostech: takováhle pohoda není jen tak a ještě k tomu na začátku filmu. To se vždycky něco posere. A taky že jo! Báječně se to posralo a pak už to dál byl jen Upgrade nejvyšší. Ámen :).

Venom (2018)

Jooo!! Mimozemský rozplizlý symbiotický asfalt!!! No, taže, já jsem se báječně bavila. Je to vtipný, místy až směšný a to se cení. Že jednoduchá zápletka? Že naivní scénář? Nesouhlasím, milí nevděční mrmlalové. Naleznete zde, kromě super akčních scének i přehršel vtipných bonmotů, sexy scének, nechutných scének a vyloženě lidožroutských degustací. Báječný. Noa protože jsem nedávno viděla Upgrade, který se mi taky moc zamlouval,i když není zdaleka tak srandovní, napadá mě: kdo by nechtěl kámoše, který s ním pokecá, aniž by to ostatní slyšeli, ukousne občas kebuli nějakýmu idiotovi a možná Vám i pomůže dostat zpátky Vaší holku? No, takže se na to mrkněte a neštrikujte u toho, trošku soustředění to chtít bude.

Volání netvora: Příběh života (2016)

Na herecký výkon toho kluka nedám dopustit! Celý příběh je krutý, smutný a hluboko mi zaryl drápy do srdce. Daleko víc, než Faunův Labyrint. Asi už to nechci vidět znova, stačilo.

Zoufalství a naděje (2017)

Je to jako pohádka o Popelce. Akorátže princ není bohatý zlaťáky, ale duchem a jeho je království nebeské. A Popelka je pragmatická a krásná, to by souhlasilo. Jen už jednoho prince má doma. Zpět ale k princi číslo 1 a hned trošku bojler: v jednom okamžiku princ 1 povídá jedné otravné nápadnici, že mu připomíná všechny jeho hříchy a že se mu proto hnusí. Ano, ano, není nic co byste mohli udělat, nastavuje - li Vám někdo zrcadlo, než ho zakrýt, nebo rozflákat, abyste unikli nemilosrdné pravdě. Příběh, který není tak úplně o Popelce, ale spíš o princi 1 a jeho konání ve farnosti, je jako vyšitý a pro mě stvořený. Zvláštní podivno a tajemno,vznášející se kolem konání reverenda, alias prince 1 a nakonec - totálně nečekaný konec, který mě - na rozdíl od zdejších některých mrmlalů - potěšil a oblažil mou vyprahlou starou duši.