Mary Shelleyová (2017)

Je to depresssssivní až tak, že se na to téměř nedá koukat. Už hned v první čtvrtině se vám udělá trpko v puse, budete neklidní a nebudete vědět z čeho. Ach, ta krása umrlčí, jménem Mary Shelley! Ach, ta bída kradmých pohledů, zatajovaného dechu, básní lásku vyznávajících, strnulých údů, kradených polibků, vášnivého milování.....krutých sklepních bytů s pár polínky na zimu a škrpálama, spatřovanýma oknem u samého stropu, zčernalého kouřem z kamen! Není divu, že jsem to zkoukla na několikrát, páč najednou se to fuck nedá. Doporučuji všem, kteří zrovna chcete upadnout do deprese, ze které vás vytrhne jen intenzivní úklid několikapatrového domu, několikahodinový trénink v posilovně, běh do několikakilometrového kopce...atd. A to není varování, ale doporučení :).

Sněhulák (2017)

Pěkně tady, mrmlalové, opisujete jeden od druhého, jak je děj nepřehledný a někteří z vás dokonce dokonce tvrdíte, že to je bordel. Absolutně nesouhlasím! Knihu jsem četla. Je skvělá a zrovna tak film. Bordel to není ani náhodou. Děj má spád. Jestliže zapojíte mozkové závity a nebudete jen tupě čučet a bučet, budete mít i možnost sledovat jeho linku, která je naprosto jasná. Hole tady není žádným Bohem na podstavci. Je naprosto lidský,omylný, a tím pádem zranitelný a velice čitelný. Ještě ke všemu tedy chlastá, což kupodivu není na škodu, ale spíš mu to bystří smysly a ve filmu na to není kladený nijaký důraz. Prostě - chlastá a občas se vzbudí na lavičce, zasněžený a trošku ztuhlý, v parku......mrkněte se. Je to super mrazivý, plný hnusně se usmívajících sněhuláků, skvělý thriller.

Rudá volavka (2018)

Rampampampam.....jste primabalerína v ruském největším a navždy Ámen Bolšójem Těátre. Avšak jednoho dne, předčasně a za přispění kolegy KOKOTA, vám kariéra primabaleríny navěky věků zhasne. Nu, vuot, studená válka prý neskončila a vy máte ďáďu, kotoryj je ochotný vám pomoci. Když budete kurva. Takže: jste! Protože roky a roky tvrdého baleťáckého drilu jakoby vás předurčovaly jí být. Taky tu budou nějaké geny a především, to opravdu podtrhuji, starost o mamku. Nemocnou, nejspíš roztroušená skleróza, prostě bída, když jsi sám doma, pracky se ti klepou a neane tu lžíci dát do pusy a peníze na pečovatelku nemáš.Čtyři hvězdy, někdy míň a někdy víc. Podívejte se, budete na konci mile překvapení a to není bojler, ale veliká pochvala!

Malý New York (2009)

Je to takový poetický film o mafiánech, zabíjení, mlácení, kradení peněz, ubližování, lásce, touze, změně životního stylu, mlácení, zase zabíjení a pomstě. Celý film provází poetická muzika a myslím, že byste to měli vidět. Nikdo nevybočuje z řady. Všichni jsou tak nějak poeticky v lajně a jen pár momentů vás možná překvapí. Mrkněte se.

Ztracená archa (2015) (seriál)

10 x 40 minut první řada je v poho. A tohle téma je mi blízké. Nejakože jsem magor, co pro svou spásu, znovuzrození a slávu pobije a zabije a rudý tele potřebuje. A další magor, co si myslí, že vyzraje na tisícileté nábožensví a jeho rituály jen proto, že má zvučné jméno na akademické půdě a se nemusí zpovídat a může si kopat a vykrádat, kde se mu zachce.. Ale k věci: je to dobrý, svižný, hbitý, plný zvratů, občas nečekaných, krutých a syrových. Indi by se tu cítil jako doma a možná by se i přestal bát hadů a začal víc bát fanatiků. Myslím, že když po čase narazím na druhou sérii, s potěšením si jí pustím.

Pošli to dál (2000)

Bez ohledu na to, že tady občas mrmláte, že to je vyděračský a manipulativní snímek, funguje. Takže moc nemrmlejte a posílejte dál. Díky. PS: Joa jestli se vám, zdá, že ten závěr je fakt moc, tak jo. Taky jsem si pobulela a zároveň krutě nadávala na to scénáristický, prasecky vychytralý sado!

Šerifská hvězda (2017) (seriál)

No, hustý. Šerif (teda takovýho nechcete!!) se tu mění v Hulka, díl od dílu temnějšího a děsivějšího. Příběh má grády a pořádný koule. Nejdříve jsem dala tři hvězdy, ale po neklidném nočním snění, kdy mě pronásledovala obrovská kovová bedna, zvící velikosti Nostromo, která sbírala hříšníky, jako Tripod ve Válce světů, jsem to přehodnotila. Takovéhle "peklo na Zemi", si zaslouží ocenit výše. Tim Roth je opravdu démonický, uhrančivý a má neskutečnou výdrž. Dostane nakládačku a - a nic. Umeje se v lavóru. Tak se nesmějte, fakt. A podívejte se. Joa ještě jedna věc: muzika výborná, za všechny The Dead South.....

Dům U Zlatého úsvitu (2009) (TV film)

Takže, ze všeho nejvíc se mi tady líbí Vladimír Javorský. Jak čaruje a kouzlí. A je děsně vtipnej a usměvavej a milej a chytrej tatínek, kterej dětem nelže, nevěší bulíky na nos a vychovává je tím, že je nechá. Noale jinak.... teda ze začátku se zdálo, že to bude namouduši zase jedna poetická a skvělá pohádka. Je hezká, o tom žádná, ale skvělý je jen Vladimír a pak ještě pan Somr. Od druhé půlky je totiž tak nějak přeťápnutá. Janžurka úča je vážně moc - noale ta už hned zkraje. Se mrkněte. Je to poetické. Na začátku, v půlce a skoro na konci, takže to stejně musíte vidět celý :).

Demolice (2015)

Zvláštní film o jedné životní demolici. Většinou je to tak, že se demoluje starý dům proto, aby na jeho místě vyrostl nový. Snad krásnější. Nebo starý dům prostě chátrá, až spadne a rozsype se na prach. Nebo třeba ten dům nebyl starý, jen špatně postavený. Tady probíhá současně najednou demolice i stavba. Pro mě supr film, donutil mě pěkně se dívat, přemýšlet, dumat, neštrikovat. Podívejte se.

Zloději zelených koní (2016)

Překvápko a výborný film tady se super Liškou. Není uslintaný, ani debil. Nemohla jsem si pořád vybrat, jestli je Kača hajzl, parchant, drsňák co má grády, nebo jen prostě zoufalý chudák. Je to tak od všeho trochu. Je to film o tom, že špatný příklady táhnou, ze vzduchu se žít nedá, peníze kazí charakter, svině mají štěstí.... a snad se ucho utrhne...našla jsem to náhodou na YouTube, takže jestli to tam najdete náhodou taky, podívejte se, stojí to opravdu za to!