Pozdní sňatek (2001)

Snímek mne velmi nadchl, o úzce spjatých vztazích mezi rodiči a dětmi, o výchově, o postoji k dospělosti, o předsudcích, o domlouvání sňatků... Bylo v tom vše, co jsem na sobotní večer hledal. Velmi dobře zahrané, trochu poloamatérsky bych řekl.

Svítání Zulů (1979)

Skvěle natočený válečný snímek-velkofilm s hvězdami Stříbrného plátna v ústředních rolích. Burt Lancaster zde sehrává roli rozhodného plukovníka, který se musí ubránit neuvěřitelné přesile naštvaných jihoafrických Zuluů poté, co je jeho jednotka oddělena nešťastným rozhodnutím generála hraného panem O´Toolem.

Sedm krvavých orchidejí (1972)

Ničím neohromí tento krimithriller, který má slušnou atmosféru, zkrátka klasické giallo s klasickým koncem.

Pomsta tygra (1979)

Klasika bojového umění se skvělým Chanem.

Tenkrát v Americe (1984)

Předlouhé vyprávění o muži, který si vybral cestu a to hned dvakrát v životě... Nemohu říct, že by šlo o typického Leoneho, ale hudba společně s kamerou prozrazují na tohoto geniálního tvůrce mnoho. :-)

Kumpáni smrti (1961)

Klasická stopa Peckinpeha ještě nejde vytušit, není tak jednoznačná, jako v jeho pozdějších dílech. Zpomalené záběry nejsou, což je možná škoda, čekal jsem tento snímek lepším..! Jde vytušit, že jde o samostatnou filmovou prvotinu tohoto bezesporu originálního western tvůrce. Ničím nevybočující neoriginální hra čtyř lidí, kteří se během příběhu mezi sebou různě škádlí a pak "se postřílí"... ani to ne.! :-(

Uchem jehly (2011) (pořad)

Povídání s uměleckými, náboženskými i jinými intelektuály... Někdy milé, jindy ne, podle toho s kým a o čem.. :-)

Co tomu říkáte, pane Werich? (1968) (pořad)

Milé "rozumování" čili intelektuální rozprava s naším velkým umělcem z lidu... :-) Názory "vážného klauna", který celý svůj život jen chtěl, aby se lidé k sobě chovali slušně a aby to dělali rádi. Když si představíte tu strašnou předpověď v posledním díle tohoto pořadu, je vám ouzko ještě dlouho poté...

Modrá laguna (1980)

Dnes již světová klasika filmu. Jemný romantický snímek.