Stalo se v Turíně (1963)

Výborný tragikomický snímeček s prvky sociální balady, ale bál bych se označení komedie, je sdílný a je to klasika s klasiky.! Proletarii vs. Patriarché... věčný boj síly moci a síly skupin.

Strach (1963)

Major Kalaš na stopě mezinárodní zločinecké sítě bývalých členů a sympatizantů Nazi...tentokráte dobře organizovaných a likvidovaných..

Šaráda (1963)

Dobré, velice dobré, skvělí herci minulých generací, výborně jsem se bavil. S nadsázkou udělaný vtáhnuvší thriller trochu podobný tvorbě Mistra Hitchcocka..! :-)

To je ale bláznivý svět (1963)

Překvapila mne ta "obyčejnost" tohoto dílka, které muselo být hodně finančně náročné na tu dobu a podmínky.. nic zvláštního nikdo nepředvedl... až na kaskadéry.!! Ta koncová scéna musela být hodně dlouho točena... :-)

Tři zlaté vlasy děda Vševěda (1963)

"Chladná" a odměřená pohádka se skvělými Lukavským a Strejčkem. Leč klasika se silným mravopřednesem.!!!

Tvár v okne (1963)

Velmi atmosférický povídkový film, první část zaujme, druhá nadchce, umírající Štěpánek je opravdu strašlivě věrohodný a třetí povídka jen doplní neutěšenost lidských vztahů, charakterů a doby, v které žijí. Velmi zajímavé. Když se Vám to trefí do nálady, jako mně, není co řešit.

Umřel nám pan Foerster (1963) (studentský film)

Připomněl jsem si pana Menzela a tvorbu tímto jeho prvním snímkem v české a světové kinematografii. :-)

Včelí královna (1963)

Ferreri najizdel na svou životní notu těžké kritiky společenských předsudků a konformity.

Velký útěk (1963)

Klasika, u které mi něco málo chybělo k pěti hvězdám..!

Vinnetou (1963)

Nikdy neokoukané zfilmované pojetí amerického Západu Karla Maye. Filmy se sice mírně lišily od tamní reality, ale i přesto zůstává slušnou sondou do tvrdého života tehdejší doby... Skvělé a hudba od Böttchera je geniálně westernová, díky mistře i tobě, Reinle... Drsný nesmlouvavý Frederic Santer coby perfektní padouch s velkou bandou vrahů a proti nim dva pokrevní bratři.