Projekt minulost (2015)

Behačky v čase mám veľmi rada a pri tomto tínedžerskom úlete som sa aj výborne bavila. Decká boli sympatické, kamera perfektne roztrasená a triky dobre zvládnuté. Naviac si to tí šarvanci bez zbytočného mudrovania naplno užívali, aj keď bolo jasné, že ich roztopašné výšlapy nezostanú bez následkov. A keď to došlo to tohto bodu, začal film naberať na obrátkach a chudák Adam mal čo robiť, aby si z toho nepustil do gatí. A ja som šťastná, že ten diablov stroj na mňa nečíha niekde v sklepe.

Sedmero krkavců (2015)

Človeka až zahreje pri srdci, keď vidí tak nádherné spracovanie klasickej rozprávky. Funguje tu naprosto všetko – napätie, romantika, dramatickosť, ale aj množstvo humoru, ktorým sa v tomto príbehu veru nešetrí. Herci sa naplno predviedli a dokázali tomu dodať maximálnu skutočnosť. Konečne rozprávka, ktorou sa môžme hrdo pýšiť!

Šest směšných (2015)

Nenáročný humor a'la Sandler. Paradoxne Adam ma z tých všetkých podivínov bavil najmenej. Ovšem skutočnosť, že sa jednalo o kovbojov, pre ktorých mám slabosť, robí z tejto vtipnej prestrelky jemne nadpriemernú záležitosť.

Vykolejená (2015)

Dívať sa 2 hodiny na vulgárnu, nesympatickú a nie moc peknú ženskú, ktorá šuká 1. ligu (čudujem sa tým chlapom), a ktorej humor je viac trápny ako vtipný, bolo jak za trest. Takéto prehnané „komédie“ ma naozaj nebavia. A keby aspoň ten sex stál za niečo, keď už fórky nefungujú... Alebo jej mohli občas urobiť normálny účes a nie furt ten blbý culík. No proste ma to celé tak trochu iritovalo.. hlavne ten záver!

Andělé všedního dne (2014)

Keď sa na začiatku zjavila uletená štvorica anjelov, cítila som, že to nedopadne dobre.. Vyzerali ako cirkusoví uprchlíci, ale svoje poslanie splnili výborne. Aj keď na nás v úvode vyblafli, ako sa to celé skončí, stále som dumala nad tým – ako? prečo? Svižné tempo odhaľovania príbehov jednotlivých zúčastnených ma udržovalo v strehu. Skvelá ♪ hudba ♪ dotvárala tragickú atmosféru a pohľad na hodiny vo mne vyvolávali strest z blížiaceho sa konca.. Potešili ma zábavné momenty – ako rýchla jazda v krásnom aute s dvoma ♀ hezounama ♀ (vtedy som si priala sedieť s nimi na zadnom sedadle), alebo Dyk ako dlhovlasý anjel. Posledné momenty filmu som priam pretrpela, čakala som nejaký zvrat ! Takto sa to predsa nemože skončiť…! Prečo tí anjeli niečo nevymyslia…? Všetko ale má svoj zmysel. Takto to proste skončiť malo.. a je to tak dobre!

Birdman (2014)

Kvalitně zahraná a zajímavým způsobem natočená PTÁKOVINA. Po neustálém běhání chodbami a ulicemi si měl ale radši ustřelit ptáka.. Jediný pták ♂, který ale STÁL zato, byl Edwardův.

Cesta ven (2014)

Cesta autom, cesta vlakom, cesta do záložne, cesta do hospody, cesta na pracák, cesta na ubytovňu…. len nie Cesta von. Smutná to cesta jednej bezradnej ale odhodlanej holky. Smutnejšie je ale to, že takýto život viacerým z komunity nevadí – tlačiť sa v ošarpanom, špinavom byte, s blchami, dlhami a bez práce. Film síce posobí autenticky, ale nieje ničím zvláštny, ukazuje len život a mentalitu rómskych spoluobčanov a to veľmi vlažným sposobom. Je tu veľa hluchých miest, nezmyselných scén, nezáživných dialógov (vo veľa prípadoch im ani nebolo rozumieť)…

Co děláme v temnotách (2014)

Ani vtipné ani strašidelné.. Taká uletená ptákovina od sympaťákov Jemaina a Taika.

Čarovný les (2014)

SPOJLER. Spíš ► A.B.S.U.R.D.N.Ý .. L.E.S, aneb, Jak pekaři oloupili pohádkové bytosti cestou do lesa ◄ přeji si… přeji si… přeji si… tak FAJN! Něco si přej.. ale nebude to zadarmo! Přeji si.. aby nám karkulka nekradla zboží.. aby nám nezdechla kráva.. aby nás nefackala máma.. aby na řece nezpíval Modern Talking.. aby nesvítil modrý měsíc.. aby… „Hele!… KRÁVA! Chyť ji!“ „Ne, radši si zazpívejme…“ ♫♪♫ Tak jsme si zazpívali a teď nacpeme „dobrůtky“ do kravičky, aby čarodějce narostli prsa a pekařce bříško.. Najednou se zbořil les. Kdo je na vině? Mrtvá kráva? Pošahané vlasy? Vyhozené fazole? Krásná popelka? Císařův pekař? Zlatá harfa? Malý sirotek? Ošklivá obryně? … Čarodějka skončí v černé díře, protože zas jí někdo uloupil fazolky! ►Tak děti, kdo touží po smíšené rodince – šup do lesa. Ale nezapomeňte, nebude to zadara! (Chamtivost bude potrestána) ◄ ** za kouzelnou Meryl a odvážnou Emily