ewi

ewi

eva dunglova

okres Kroměříž
student

20 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2
  • 15.7.2020  00:43
  Rok ďábla (2002)
  **

  Nohavicu nemusim a Cechomor me primo irituje, ale o to nejde, hudby tam zas az tak moc nebylo. Spis se tam proste jen zvanilo a zvanilo... A zvanilo.... A kazda myslenka byla roztazena jak guma deset let starejch trencli. Poetika toho filmu se u me taky nejak minula ucinkem, takze to vlastne bylo jen zdlouhave a zzzdloooooouhaveeee cekani na pointu, ktera taky tak nejak vysumela do ztracena.

  • 24.7.2019  00:16

  Knihu jsem necetla a tohle zjevne naprosto zoufale nepochopila. A ani tomu neplanuju davat vic sanci.

  • 23.12.2018  16:36
  Wir sind doch Schwestern (TV film) (2018)
  ***

  Hádám, že předloha může být dobrá a ani film není vyloženě špatný. Bohužel některé postavy a momenty dost kazí celou jinak komorní atmosféru: zejména naprosto zbytečné a nesympatické 'reportérky' a všechny scény, kde vystupují. Bez nich by to bylo na 4, ale takhle sotva 3 (a kdoví, jestli to ještě neposunu na 2)

  • 3.11.2018  13:02

  Film o Freddiem přímo svádí k prvoplánovým scénám z gay klubů, k pitvání se v osamělosti maskované za honosné večírky nebo k srdceryvnému pozorování Freddieho umírání. Ale film Bohemian Rhapsody nabízí sofistikovanou podívanou. Všechna tahle témata jsou ve filmu pouze naznačena, ale jádro leží někde úplně jinde: v síle hudby skupiny Queen. Ostatní členové nejsou jen do počtu, naopak, skupina Queen je vykreslena jako kreativní parta čtyř rozdílných osobností, kde každý má své místo v soukolí. A závěrečný koncert je jedním slovem strhující. Tohle není plakání nad předčasnou smrtí genia, tohle není kýčovité zaujetí ve Freddieho sexualitě. Tohle je pocta rockové hudbě. Pocta nejlepší skupině všech dob. A moct se nechat unést sílou koncertu ve Wembley, to je sen každého fanouška Queen. Ale vy, narozdíl od přímých účastníků, v tu chvíli znáte Freddieho osud. Takže husí kůže a hluboké pohnutí zaručeno.

  • 29.8.2018  13:41

  Nemám nejmenší tušení, o čem ten film byl, protože, přesto, že jsem na něm byla v kině, tak jsem u něj během 5 minut usnula. Inu, dala jsem tomu druhou šanci a vydala se na něj do kina znovu. A ano, neuběhlo ani 5 minut a vzbudili mě až při vyklízení sálu. Krom tohoto filmu jsem nikdy u filmu neusnula, natož v kině...

  • 30.3.2018  17:27
  Leon (1994)
  ****

  Krásný dojemný film s úžasným Oldmanem a Reno. Natalie Portman taky hraje skvěle, ale bohužel je mi proti srsti, jak hnusně chudáka Leona citově vydírá. Přesně kvůli tomuhle aspektu filmu (když si člověk vezme, jaká pipina by z Mathildy asi vyrostla), který ale asi celkem věrně odráží povahu všech zúčastněných dávám filmu jen 4*.

  • 14.3.2018  13:22

  Trochu zklamání. Efekty občas nic moc, Brumbálův bratr je sympatičtější a schopnější než Brumbál a tak, ale to tomu člověk odpustí. Co mě ale mrzí, je, jakou zásadní chybu tam mají ve vztahu ke smrtící kletbě - tu tak nějak z její podstaty nejde odvrátit ani se jí jakkoliv bránit, ani když jste Brumbál (s vyjímkou Priori Incantatem, ale to zjevně není ten případ). Zato vztah mezi Brumbálem a Grindelwaldem, vztah mezi bratry Brumbálovými i celé působení Ariany jsou tu naznačeny fakt povedeně. Kompromis 3*

  • 14.3.2018  13:14

  Velmi povedený fanfiction snímek. Inteligentní rozhovory, prostý děj, ale v kontextu HP příběhů důležitý souboj ve vztahu k pozdějšímu vývoji postav (Snape). Palec hore za Červíčka, který tady narozdíl od original HP filmů není vykreslenej jako slizkej hnusák už od školních let a samozřejmě za Snapea, který je přesně takový, jak jsem si ho podle knih představovala. Ano, jsou tam nějaké drobné chybky (Voldemortův vzhled třeba), ale to tomu člověk v kontextu opravdu velmi povedeného zbytku odpustí. Efekty, hudba, casting (snad krom Lili), všechno šlape jak má a brzo zapomenete, že je to jen nízkorozpočtový fan film.

  • 8.3.2018  14:10
  Sid a Nancy (1986)
  *****

  Sid a Nancy není film o Sex Pistols...je to smutné ohlédnutí za jedním magorem, jehož jméno asi navždy zůstane synonymem pro Sex Pistols. O destruktivní nepochopitelné lásce k ženské, které byste nejraděj zabodli kudlu do břicha od prvního okamžiku, kdy se objeví na scéně. Co záleží na tom, že to možná bylo všechno trochu jinak. Scény jako odchod z lodě, líbání u popelnic nebo závěrečná scéna s pizzou ve mě budou rezonovat daleko dýl, než bych si přála. Díky dokonalému Garymu Oldmanovi (jak je sakra možné, že tenhle genius se prvního oscara dočkal až letos?!) tak Sid navždy zůstane charizmatickou smutnou duší, kterou stáhla ke dnu sebezničující láska. Film tak není jen idealizovanou (ehm) vzpomínkou na jednoho punkáče, ale taky novodobým příběhem Romea a Medusy nebo výpovědí o střetu punku s běžnou společností. Uznávám, že film jako takový možná na 5* není, trochu postrádám vývoj postavy i celého vztahu, navíc u obludné Chloe Webb jsem si ze začátku myslela, že je to transka (škoda, že Cox neobsadil Courtney Love), ale to jsou jen detaily v porovnání s naprosto fenomenálním Garym, kterému musí v žilách kolovat punk, protože jinak si nedokážu představit, jak to dokázal. Žena, která se tady do Garyho/Sida nezamilovala, nemá srdce.

  • 12.6.2017  23:23
  Případ pro exorcistu (TV seriál) (2015)
  ****

  Jednoznačně příjemná detektivka s krásně nesympatickými postavami, nekýčovitou poetikou (snídaně na vesnici), skvělou kamerou (která balancuje trochu na hraně parodie - což mi ale při tomto pojetí seriálu vůbec nevadí) a se scénářem, který víc než vlastní zápletku zobrazuje (tragi)komičnost jednoho pidiaturního kriminálního oddělení kdesi v Olomouci. Herecké výkony byly přesvědčivé (alespoň u hlavních hrdinů) a jeden speciální velký lajk dávám Kláře Melíškové za její naprosto civilní a uvěřitelný projev, žádné vyumělkované přehrávání.

  • 7.6.2017  00:57
  Brooklyn (2015)
  *****

  Velmi prijemne civilni komorni drama. Zadne melodramaticke vybuchy a necekane zvraty, takze je vse naprosto uveritelne. Pata hvezda za mile herecke vykony a prijemne herecke obsazeni (zadni prvoplanovi krasavci a krasavice, jak byva zvykem, spise takovi lide odvedle)

  • 8.4.2017  13:22

  Bláznivá komedie, takže stupidní zápletka, klišé nad klišé, spousta cukru a happy end icluded.. Ale když tohle přijmete, tak vás čeká oddechová a opravdu vtipná komedie se skvělým Elyasem v hlavní roli

  • 22.3.2017  23:12

  Z pohledu dane zeny je to naprosto pochopitelne - potkala cizince, zabouchla se, manzela neopustila, ale na vzdy na to bude vzpominat...ale proc sakra se zblaznil on do ni? bud ji kecal nebo nevim, proste nechapu, proc pro hlavniho hrdinu by melo jit o jakkoliv nezapomenutelny vztah, ktery ho primeje nechat se tam jednou rozprasit...ano, hodne jsem se snazila tuhle "logickou" chybku prehlednout, protoze jinak je ten film fakt super, ale proste to nechapu...mozna, kdyby vic rozpitvali osobu toho chlapika...ale jinak me to hodnoceni srazi o 1-2* dolu

  • 23.1.2016  12:50
  Nexus (1994)
  *

  "Moc není vždycky pravda a pravda není vždycky moc. Moc toho nevím..." .... Aaaa... tenhle film jsem opravdu celý probrečela, smíchy. To je tak strašně strašné! Ty dialogy! "Kdo jsi?" "Zilie" "Jak ses sem dostala?" "Nevím. Kde to jsme?" "Také to nevím" "Ty jsi nikdy neviděl ženu?" "Ne, nikdy" "Takže ses ani nelíbal?" "Ne, co to je?" [polibek] "Takže ty ses už líbala?" "Ano" "S kým?" "S tebou, když jsi spal" WTF?!! Čeští herci jsou třešnička na dortu. Prostě až budete ve 4 ráno zhulení a opilí a budete se chtít na něco podívat, Nexus je jasná volba.

  • 14.10.2015  16:36

  fajn jako studentska absolventska prace v kategorii "specialni efekty", ale jinak to pusobi jako powerpointova prezentace o hovne, do ktere nacpete vsechny efekty, ktere powerpoint nabizi, abyste tak zamaskovali absenci jakehokoliv deje, napadu nebo pointy

  • 1.6.2015  13:43
  Sword Art Online (TV seriál) (2012)
  ****

  Pro mě to bylo první setkání s anime - viděla jsem to až od druhé půlky a k tomu v kuse navíc v lehce "pozměněném stavu mysli". Tím by se asi dalo vysvětlit, že jsem to občas těžce nechápala - a závěr jako WTF? Ale rozhodně to byl zajímavý zážitek a pro neznalce anime motivace zkouknout víc děl tohoto žánru.

  • 25.1.2015  13:51
  Vrtěti psem (1997)
  *

  Nejenom, ze me film dost iritoval a pozdeji uz jenom nudil, on ve me nezanechal naprosto nic. Zpetne jsem ani po precteni obsahu nebyla schopna rict, o cem to bylo ani jestli jsem to vubec videla. ...

  • 11.1.2015  01:43

  Je to audiovizuální onanie, ale ta atmosféra je jedinečná, co záběr, to slast. Celkové vyznění, navíc umocněné závěrečnou scénou, připomíná další můj oblíbený film Kontroll. Za mě jednoznačně ano.

  • 20.10.2014  23:44

  Film plný podivných dialogů, surrealistických scén a ... nekonečných záběrů na koně .... .... mísí se ve mě pocity "co to jako k čertu mělo být?" a "no dost nudný ale vlastně docela příjemný film", takže kompromis 2*

  • 23.8.2014  22:59

  Další, další, další....další český film o hovně. O stále stejně trapných zoufalcích v podání stále stejných herců. Film, jakých Hřebejk a další produkují mraky. Tenhle se ale narozdíl od všech těch dalších filmů nesnaží tvářit, že je o něčem, že přináší zásadní sdělení nebo nečekanou pointu. Absence jakéhokoliv naředění oné hutné syrovosti považuju za velmi příjemné. Nebýt toho hrozného komoleného nářečí, které vůbec do dané oblasti nespadá a v podání pražských herců působí jak pěst na ucho, mohly to být 4*.

  • 30.5.2014  01:09

  Wow! na to, jak se mi vetsina filmu o Harrym prilis nelibila (oproti knizce), tohle bylo proste wow...uz prvni cast 7. stala za to, az me prekvapila temnou atmosferou, ktera se ani trochu nepodobala tem rozjuchanym detem na chodbach Bradavic z drivejsich dilu...ale tohle mi doslova vyrazilo dech! bitva o Bradavice, Snape...skvele!

  • 9.5.2014  18:53

  Tak trochu příliš lyrické... dlouhé záběry na školní pozemky, brečící Hermiona, Harry s Ginny... sice to dotváří atmosféru, konečně to ukazuje Harryho a přátele jako normální puberťáky a ne malá děcka, ale děj to nikam neposunuje... akční scény byly úplně zabité, Jeskyně dost chabá... nicméně závěr (věž, Snape) byl skvělý, temný a beznadějný

  • 7.1.2014  22:06

  Tleskám nad precizní a nikoliv prvoplánovou kamerou, myšlenkovou hloubkou, která neustrnuje na sentimentálním klišé o stárnutí a jasnou inspirací Fellinim aniž by film jeho dílo kopíroval...kdybych neměla zásadu, že do TOP 10 mohou pouze filmy po druhém a vícerém shlédnutí, už teď by Velká nádhera obsadila čestnou příčku. Edit: napodruhé je to snad ještě lepší. TOP 10.

  • 26.12.2013  22:41

  Boze to bylo ale stupidni....

  • 6.12.2013  20:52
  Domek z karet (TV seriál) (2013)
  **

  Co do politickych klicek super, atmosfera, hudba, super...ale to, ze uz od druheho dilu se zacina daleko vic resit kdo s kym spi, me proste nebavi... jen cekam, kdy postavy zacnou resit sve vnitrni boje ve stylu "vis Franku, nekdy si rikam, jake by to asi bylo mit deti"... nevim, asi jsem od toho serialu cekala, ze bude min "hloupe hollywoodsky" ... jeste nejsem ani v polovine a uz ted si nejsem jista, jestli se mi vubec chce na dalsi dily koukat...

  • 1.4.2013  21:24

  Proc, proc nehral Steve Buscemi, ale Tim Roth? Ten clovek mi naprosto nesedl, jeho prehravany skleb mi vubec nepomohl odhalit jeho momentalni motivace a uz po 5 minutach filmu jsem se podvedomne pokousela ho z obrazu nejak vyignorovat. Hrat tam Steve Buscemi, dokazu si predstavit, ze by to bylo na 4*.

  • 27.2.2013  15:19

  "Coze? ty ji nechces dat ledvinu? Ty ji musis dat ledvinu. Jen kvuli tomu jsme te stvorili. Ale stejne te miluju" "ja tebe taky mamiiiii" ... jo jo, zcela uveritelne drama o tom, jak je super umirat a o tom, kdo rozbreci soudkyni

  • 28.12.2012  22:47

  Cekala jsem, jaka to bude hruza a nakonec mi to prislo docela vtipne..a *navic za Kromeriz :-)

  • 25.11.2012  21:53

  Tak takhle neuveritelnou patetickou sladarnu jsem nevidela od dob Forresta Gumpa. Ten se ale netvari jako neco, cemu bychom meli verit (protoze je to prece na podklade skutecnych udalosti) ... proti tematu nic nemam, ale civilnejsi a mene mainstreemove explicitni ladeni by tomu prospelo ... mozna bych mluvila mirneji, kdyby to nemelo na CSFD 92% a vsichni mi pratele tomu nedali 5*, ale me to opravdu nenadchlo, sorry

  • 25.11.2012  21:22

  Nevim, proc maji nekteri predstavu, ze snimek o Kube by mel byt blaznivy a potrhly. Podle me snimek presne vyjadruje Kubanskou atmosferu tak, jak si ji ja z navstevy teto zeme pamatuju. Lide energicti, kteri si uzivaji zivota vsemi smysly, ale zaroven v sobe maji uveznenou nejakou tragiku, snad ze ztraty blizkych, kteri podnikaji nebezpecnou pout na pochybnych plavidlech do Ameriky, snad ze ztraty schopnosti seberealizace, ze ztraty smyslu nejakeho snazeni, kdyz stejne nemohou dosahnout na to, co chteji... a toto vsechno v tomto filmu je. Ano, dilka jsou znacne nevyrovnana co do zpracovani i kvality a ani jako celek nedrzi prilis pohromade, ale atmosferu teto zeme odhaluji verne. A at se jdou vycpat vsichni, kteri maji pocit, ze Kuba je jen nejaka naivni exoticka zemicka plna naivnich exotickych lidicek...

<< předchozí 1 2