• Krátkometrážní

Tlapková patrola ve filmu (2021)

Na rozdíl od drtivé většiny hollywoodské produkce pro děti jsem neměla chuť si vypíchnou oči, useknout uši a mozek hodit vší silou proti obrazovce. Není to plné přiblblého trapného pitvoření, namluveno je to taky +- civilně (jak seriál), není tam úplně příšerná hudba (žádné ze štěňat nezpívá!) a děj je samozřejmě totálně schematický, ale drží pospolu a nenudí.

Úskalí (2009) (studentský film)

4* za zajímavý film s nápadem, 5.* za geniální krávu

Valdézovi koně (1973)

Film plný podivných dialogů, surrealistických scén a ... nekonečných záběrů na koně .... .... mísí se ve mě pocity "co to jako k čertu mělo být?" a "no dost nudný ale vlastně docela příjemný film", takže kompromis 2*

Vášnivé známosti (1994)

No tak tohle byl fakt bizár! Nevěda do čeho jdu jsem zůstala jen valit bulvu nad hrůzností tohogle veledíla

Velká nádhera (2013)

Tleskám nad precizní a nikoliv prvoplánovou kamerou, myšlenkovou hloubkou, která neustrnuje na sentimentálním klišé o stárnutí a jasnou inspirací Fellinim aniž by film jeho dílo kopíroval...kdybych neměla zásadu, že do TOP 10 mohou pouze filmy po druhém a vícerém shlédnutí, už teď by Velká nádhera obsadila čestnou příčku. Edit: napodruhé je to snad ještě lepší. TOP 10.

Vrtěti psem (1997)

Nejenom, ze me film dost iritoval a pozdeji uz jenom nudil, on ve me nezanechal naprosto nic. Zpetne jsem ani po precteni obsahu nebyla schopna rict, o cem to bylo ani jestli jsem to vubec videla. ...

Všechny polohy lásky (2006)

na tomto filmu bych vyzdvihla postavy - tak uveritelne, zive, skvele zahrane...krasne a citlive propracovani vztahu mezi nimi...myslenkove velmi bohate a ve spouste veci se clovek proste poznava...presto, ze tento film ma snad vse, co by mel film mit, nechal me kdoviproc zcela chladnou...

Wir sind doch Schwestern (2018) (TV film)

Hádám, že předloha může být dobrá a ani film není vyloženě špatný. Bohužel některé postavy a momenty dost kazí celou jinak komorní atmosféru: zejména naprosto zbytečné a nesympatické 'reportérky' a všechny scény, kde vystupují. Bez nich by to bylo na 4, ale takhle sotva 3 (a kdoví, jestli to ještě neposunu na 2)

2001: Vesmírná odysea (1968)

Knihu jsem necetla a tohle zjevne naprosto zoufale nepochopila. A ani tomu neplanuju davat vic sanci.

500 dní se Summer (2009)

Tesne po zhlednuti jsem tomuto filmu dala 4* - asi hral na mou citlivou strunu...ale s odstupem? zbylo prazdno, ze ktereho vystupuje nuda a nuda, nesympaticti hrdinove a....nejake to vseobecne moudro o vztazich...tak volim hodnotici kompromis 3*