Na návštěvě (2015)

Opět jeden ze menší podskupiny celkem kvalitních hororů. Kdo chce vtip, překvapení i děs, nech si stáhne, pardon koupí!!. PS: Nemá Verbal něco s hlavou?

Studená ryba (2010)

Pro někoho možná příliš brutální film. Ale tohle je přece made in Japan. Naprosto jiná mentalita lidí, jiná zábava, jiné životy, jiné styly! Mě osobně se velmi líbil a ani na chvilku jsem nepolevil na pozornosti!!

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel (2013)

No, takový Švédský Forest Gump, řekl bych, ale s poloviční silou. Občas jsem se bavil, ale občas nudil. Jen tři hvězdy, čekal jsem mnohem víc. Apropo, v jaké realitě platily ve Švédsku ve třicátých letech rasové zákony?

Okupace ve 26 obrazech (1978)

Moc působivý film, ač z války, tak bez války, zato hodně o tom, proč byla válka o padesát let později, po téhle válce. Vědom si své značné nekorektnosti a vyzbrojen značnou nedůvěrou k oficiálním výpotkům upravené historie bosenské války, prohlašuji - Chorváti si zasloužili pořádnou nakládačku od Srbů, padesát let po událostech ve filmu.

9. rota (2005)

Příliš sovětské, příliš "na západní frontě klid" příliš Čety. Pro Rusko složité období, a pro Rusy asi hodně dobrý, já jako Čech jsem se u toho ale nudil. Dost předvídatelný konec.... 2/5

...a jitra jsou zde tichá (2015)

Jeden z nejlepších válečných ruských a světových filmů. A vůbec nevadí, že je to kopie originálu z roku 1972. Poutavý film, který ani není tolik o válce, jako spíš o ruském charakteru. Chce se mi pateticky zařvat - Běda nepřátelům širé Rusi! Krásná příroda, nádherná muzika jakoby z Pána prstenů. JA ty nádherný holky.... Zvláště ale Anastasie Mikulčena. Protože to je kost, kočka nádhera, není hezčí!! (Připomíná mi jednu bejvalku....) Měl jsem co vysvětlovat, proč mám erekci při válečným filmu....

Černé roucho (1991)

Celkem hezký a hlavně realistický film z indiánského prostředí poloviny 17. století, misionář se choval jako misionář, indiáni jako indiáni syrovost některých scén byla naprosto na místě 4/5.

Poupata (2011)

Film si ode mne vysloužil 3 hvězdy, za depresivní atmosféru. O dvě hvězdy přišel kvůli nelogičnostem ve filmu (má se odehrávat na severu Čech, ale SPZ aut jsou z jižních Čech) a za konstrukci s prodáváním striptérky.

Post Bellum (2009) (TV film)

Zajásal jsem původní český historický film, kterých je v poslední době velmi málo. Kvalita mě ale velmi zklamala. Hlavní postava byla nepřesvědčivá, hrdina z boje na blízko těžce zápasící se svým panictvím. Cibulková zas jako stará coura, ale opět skvělý Vladimír Dlouhý, velké nelogičnosti, nudné pasáže....

Zapadákov (1973)

Balada o přiblblém masovém vrahovi a jeho nehezké dívce. Skvělý Martin Sheen a Sissi Spacek, jinak mě to docela nudilo, i když míra bezdůvodného násilí překvapovala. 3/5