Agnus dei (2016)

Ďalší smutný príbeh po II. svetovej vojne, kde po kapitulácii Nemecka sa páchali hrôzy na ľuďoch aj naďalej. Tentokrát svoj príbeh rozprávajú ženy a rozprávajú ho inak ako ste zvyknutí od mužškých hrdinov z filmov a kníh. Film a tému, ktorú len tak často na plátne neuvidíte. Natočené s citom, so skvelým ženským triom na čele s Agatou Buzek. Určite odporúčam. 8/10

Americká krása (1999)

Sometimes there's so much beauty in the world, I feel like I can't take it, and my heart is just going to cave in. I can't feel anything but gratitude for every single moment of my stupid little life... You have no idea what I'm talking about, I'm sure. But don't worry... you will someday.

Anatomie lži (2009) (seriál)

1. Séria: Tak toto mi neskutočne sadlo a Tim Roth vládne, škoda, že sa ku nemu žiaľ už nikto z jeho spolupracovníkov nepridal. Príjemná krimi oddychovka na večer a teším sa na druhú radu 8/10 PS: Som platonicky zamilovaný do Lightmanovej dcéry.

Andělé a démoni (2009)

Najlepší príbeh Roberta Langdona takto sprzniť, to nedokáže len tak hocikto, ale Ronu Howardovi sa to podarilo. Dve hviezdy za nádhernú hudbu od Zimmera a Íra P. McKennu v podaní E. McGregora. Howard pokračuje v nastolenom trende - jeden dobrý a jeden zlý film o to viac sa teším na jeho Dilemu s J. Connelly. Kto vie ako by to všetko dopadlo, keby to Columbusáci nechali C. Eastwoodovi....

Anna Karenina (2012)

O tomto veľdiele od Tolstoja sme sa učili na strednej škole a ešte si dnes pamätám ako nám niektoré nosné časti tohto diela púšťala učiteľka na videu (myslím, že to bola ta Anna Karenina so Sophie Marceu). Ten film šlape v pohode a aj tá divadelná forma od Wrighta sa mi páčila, jediný väčší problém som mal s hlavnou postavou (nie s Keirou, ktorá zahrala svoj štandard vo filmoch od Wrighta) ale jej charakterom. Budem asi divný, ale nemôžem fandiť hlavnej hrdinke, ktorá nevie čo chce od života, aby to následne zbabelo ukončila. Celú dobu som fandil starému Kareninovi a súhlasil s ním, ten človek bol proste svetec, aj keď viem, že v knižnej podobe je vykreslený ako chladný typ človeka posadnutý iba kariérou. Keď po prvýkrát vstúpil do záber Vronski (Aaron Taylor-Johnson) akka Kick Ass, tak sa mi v hlave zobrazila scéna http://www.youtube.com/watch?v=z8fljOpFpEg a proste som mu toho Casanovu pri ktorom sa majú dámam podlamovať nohy už proste nemohol veriť a skôr ma chytal smiech. Úprimne sa mi vo filme páčila viac linka s Kitty a Lewinom a potešila Ruth Wilson (Alice z Luthera) v malej role. Ale ako hovorím film to nie je zlý , kostými, masky, hudba a hlavne tanečná scéna + dostihy sú pre mňa nezabudnuteľné, ale ten film pravdepodobne už nikdy neuvidím a siahnem radšej po 4dielnej mini sérii z britskej produkcie s Markom Strongom. 7/10

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Je to dobré a bavil som sa, ale že by som to musel vidieť ešte raz to určite nie. Ono je problém aj s tým filmom, že si to človek hlavne užije vtedy, keď pozná tých hercov, ich predchádzajúce role a sleduje ako tak gossipy o nich v bulvári. Ja som na tom bol s kamarátmi, ktorí do filmu nie sú až tak zažraní, smiali sa na niektorých vtípkoch, ale niekedy som sa smial iba ja a z ich pohľadov bolo vidieť, že niekedy nechápali na čom sa vôbec smejem. Emma vládne a vtípek s rape vládne 6/10

Arch of Triumph (1948)

Pekne prevedená/prerozprávaná Reamrqova kniha (moja najobľúbenejšia), ktorá sa sústerdí iba na dva hlavné motívy knihy a zbytočne nerozohráva všetky linky z knihy, čo už aj tak pri takmer 120 min. by nebolo možné. Boyer je vernou kópiou knižného Ravica, ktorého som si pri čítaní knihy nejako tak predstavoval. Bergmanová ako jeho Femme Fatale je neodolateľná v každom počasí a na postavu Joan sa hodí perfetktne. Škoda, že linka s Haakem, bola dosť odfláknutá, ale aj tak sa jedná o skvelý zážitok a ak nemáte radi Cassablancu kvôli jej záveru, tak Arch of Triumph si vychuntáte o to viac. 9/10.

Atlas mraků (2012)

"Our lives are not our own. We are bound to others. Past and present. And by each crime, and every kindness we birth our future. " Poznáte ten pocit, keď vykročíte a začnete nový deň tou správnou nohou a čo tak začať filmový rok tak, že úplne prvý film, ktorý uvidíte vás úplne odrovná a viete, že ste videli niečo neobyčajné a že v dohľadnej dobe nič podobné neuvidíte (kvôli množstvu sequelov, prequelov, remakov, atd, ktoré zarábajú na úkor takýchto filmov), na nezaplatenie... Film má väčšinou jednu pointu (niekedy žiadnu, keď narazíte na vážne zlý film :D), podľa ktorej sa vystavia celý príbeh. Čo tak keby film mal 6 poínt (niektoré odznejú aj v trailery) bol vystavaný na 6 rôznych príbehoch zo 6tich rôznych časových obdobiach a pritom vyústil do jedného celku, ktorý dáva zmysel a pointy sa dopĺňajú. Áno je to možné vďaka bratom Wachowskim a Tomu Tykwerovi a ich Cloud Atlas. Toto si bude žiadať ešte pár pozretí, aby som pochopil všetky súvislosti a aj keď začiatok je dosť chaotický a vy si po sledovaní prvých 45. min nepamätáte mená hl. postáv (niečo ako u trpaslíkov v Hobbitovi), ale ak tomu dáte šancu určite vás to nesklame. Myslel som si, že v rokoch kedy pobeží Hobbit v kinách tak bude mať s prehľadom jasné ceny za kostýmy a masky. Tými maskami som si už není až tak istý. Hodnotenie po druhom zhliadnutí, upravujem na 8/10

Ať žije svoboda (2013)

"My voters are right to be tired of me. Mee, too I often get tired of them. If politicians are mediocre is because their electors are mediocre. And if they are thieves, it is because their electors are thieves...or they would like to be. There is always something to uncover in the past of someone powerful. Someone powerful can always be crucified at the right moment. Fear is the music of democracy! Someone powerful tries to challange it. He has illusion to tame it and in the end he´s attracted by it. For this reason there is no western democracy that can do without Secret Services. And it is exactly for that very reason that politicians sooner or later try to fake their own biography. Lookalikes, copies, fakes. In parliament there isn´t a single jerk who knows to be one. "

Až tam nezbyl žádný (2015) (seriál)

Hľadáte niečo dobré na tieto sychravé večery, kde sa chcete zabaliť do deky s čajom/čokoládou/vínom v ruke a užiť si skvelú detektívku, mrazivú až ťaživú atmosféru, ktorú podčiarkuje počasie za vaším oknom. Nová adaptácia 10 malých černoškov od Agáty z dielne BBC sa podarila a ja si krochkám blahom. Skvelá práca. 9/10