• Krátkometrážní

Vynález krásy (1994) (studentský film)

Kvôli záverečnej hláške sa to jednoznačne oplatí dopozerať až do konca i napriek tomu, že to ku konci pôsobí zbytočne naťahované.

Lovu zdar! (2006) (studentský film)

Milé, trefné, ale trochu zbytočne naťahované.

Fricasse (2003)

Takto má vyzerať výborný kraťas: pútavý, napínavý a so slušou pointou.

Eastern - Krvavý Hugo (1997) (studentský film)

Vtipný filmík, dobre využívajúci možnosti animačnej techniky, ktorou bol natočený.

Nejlepší je pěnivá (2005) (studentský film)

Ide iba o vyjadrenie frustrácie synov žijúcich v dospelosti v domácnosti s mamou, ale nejaká zaujímavejšia pointa chýba.

Kód Enigmy (2014)

Z každého rožku trošku - trošku napätia, humoru, emócií, faktov, trošku špionážny triler, trošku vzťahová dráma - to všetko namiešané do ladiaceho celku. Najviac sa mi pozdávalo spracovanie priateľstva medzi Turingom a jeho tímom; uvítal by som ešte väčšie zameranie na Turingov osobný život; najviac mi vadilo prepálenie Turingovho vystupovania do extrému typu Sheldon Cooper.

Ikarie XB 1 (1963)

Nevadí mi naozaj jednoduchý príbeh, ani absencia špeciálnych efektov.↵  Vadia mi bizarné interiéry, ktoré sú len pre efekt, ale reálne sú nepoužiteľné - steny deravé ako ementál; prístrojové dosky bez klávesnice a displeja, za ktorými sedia ľudia a pozerajú na pár kontroliek (chýbajú už len dierne štítky); telocvičňa bez podložiek na cvičenie, zato s detskými preliezačkami, relaxačnými lehátkami, gigantickou diskoguľou a sprchou na vyvýšenom pódiu (to by sedelo tak do stripklubu).↵  Vadia mi trápne surrealistické hlášky typu "Země není, Země nikdy nebyla." či "Myslíš? Nemyslím, vypočítal jsem to." a naťahovanie filmu o malicherné záležitosti typu - prečo neletí tá osoba, ale letí iná.↵  Vadí mi scéna s prvoplánovým prorežimným kydaním hnoja na západnú spoločnosť z 20. storočia a celková nadradenosť nad 20. storočím, a pritom už za pár desaťročí od vzniku filmu je väčšina technológií vo filme na smiech.↵  Film sa snaží vyvyšovať nad civilizáciu 20. storočia, výsledkom je o to väčšia patetická úbohosť, tých pár zaujímavých nápadov to nezachráni.

Dva týdny štěstí (1940)

Celkom zaujímavá, trochu švihnutá zápletka, ale inak dosť naivné a trochu strojené.