Proč právě on? (2016)

Na tomto snímku jsme s přítelkyní byli v kině a výborně jsme se pobavili. Proč právě on je komedií bez slabého místa. Od začátku do konce jsme se měli čemu smát. Přesně to od komedie očekávám, že se odreaguji a pobavím. Za mě 70%.

Projekt X (2012)

Tak jestli je tohle natočené podle skutečné události, tak mě teda mrzí, že jsem nikdy v životě nebyl na pořádné párty!!! :-(

Předtucha (2007)

Od filmu Předtucha jsem neočekával vůbec nic, ale byl jsem příjemně překvapen. Sandra Bullock výborně zahrála svou roli, že si ani neumím představit, kdo by to zahrál lépe. Líbil se mi spletitý příběh, který po nějaké době začal dávat smysl. Jediné co nechápu je cena filmu. 20 milionů USD je podle mě dost za film, který se skoro celý natáčel v jednom domě a byl hotový za 45 dní.

Přestupný rok (2010)

Od začátku mi bylo úplně jasné, že se hlavní hrdinové dají dohromady, ale netušil jsem, že až na konci filmu. V podstatě celý děj byl o honěním se za něčím, o čem divák věděl, že nedopadne. Krom naprosté předvídatelnosti musím ještě dodat, že jsem se při sledování tohoto snímku nudil. Jediné, co se mi opravdu líbilo byla ta Irská krajina.

Příběh letiště Praha (2017) (TV film)

Dokumentární pořad o letišti Václava Havla. Některé informace pro mě byly zajímavé, většinou se ale jednalo o nudná fakta. Za mě 40%.

Psí poslání (2017)

Bylo to hezké to ano, ale pro mě spíše průměr a odpusťte mi to.. trochu hraní na city. Za mě 50%.

Purpurový vrch (2015)

Zdá se, že z hlediska rozpočtu a tržeb byl Purpurový vrch ve spojených státech propadákem. Neviděl bych to ale až tak černě. Jako divák jsem byl při sledování uspokojen bohatými vizuálními efekty. Líbil se mi i příběh a celkově mě film nadchnul svou gotickou atmosférou. Nic víc k tomu ale bohužel nemohu říct. Purpurový vrch nebyl pro mě v ničem převratný, charakteristický, ani nezapomenutelný.

Pustina (2016) (seriál)

Na Pustinu jsem se těšil už jen kvůli obsazení mého oblíbeného herce a improvizátora Jaroslava Duška. Netušil jsem, že bude hrát sexuálního delikventa a byl jsem překvapený, jak dobře se do této role nacítil. Seriál sklidil velký úspěch v zahraničí a tuším, že to byla Kanada, kde se stal nejsledovanějším. Svým kvalitním zpracováním a krásně ponurou atmosférou, která se tvůrcům podařila vytvořit se i místy průměrné herecké výkony vedlejších postav zdály být nepodstatné. Za mě 90%.

Ranhojič (2013)

Na to, že nemám moc v lásce historické filmy jsem byl příjemně překvapen. Náboženská nesnášenlivost mezi muslimy a křesťany, která je ve filmu velmi dobře znázorněna mi připomíná knihu Sedm sloupů moudrosti. Ten, kdo chce vědět více o islámu, ať si přečte tuto knihu. Člověk hned lépe pochopí, že infiltrace muslimských migrantů do evropy je pro nás velmi nebezpečným krokem. Jinak mi Ranhojič připomíná historický film Agora. Jen je mezi nimi malý rozdíl. V Agoře se hlavní hrdinka zabývá astronomií a v Ranhojičovi se Rob Cole zabývá medicínou.

Rapl (2016) (seriál)

Pár dílů jsem zkouknul a nemohu přímo říci, že je to odpad. Tvůrci se snaží udělat seriál zajímavým. Hrají si s ponurou atmosférou a závažnost případů myslí vážně. Mě to ale bohužel nechytlo a nemá cenu se přemáhat.