Teorie všeho (2014)

Teorie všeho je krásný kousek.Jestli je S.Hawking jen z poloviny tak povznesený nad svojí nemocí,tak smekám.Stejně tak před jeho manželkou.Celý film má neskutečný romantický nádech.Dokonce i astrofyzika se jeví jako zajímavá věda,ikdyž by jeden řekl,že ti lidi mluví o něčem absolutně nesrozumitelném.Celé to dohromady pěkně pasuje,koresponduje,dokonale zapadá.Já v tom vidím jasné posleství a nekonečnou možnost jak se přít a polemizovat nad základními otázkami všeobecné existence čehokoli.Přesto je to v jádru jednoduché,čas nepřelstíte,je to neobnovitelná veličina,která plyne a z posledních záběrů filmu jsem si vyvodil jasný závěr.Pokud na svět a lidský život pohlížite očima času,vše jednou začíná a končí.Jediná šance lidí jak do historie světa vtisknout trochu své nekonečnosti je skrz reprodukci.Hawking měl v tomhle sakra štěstí.:-D Jo a jako chlapa mě hodně pobavilo zjištění,že přes tu hroznou nemoc to tam dole stále funguje,což o nás mužích hodně vypovídá.Taková malá nápověda,jak to snámi vlastně příroda zamýšlela.

Interview (2014)

Napsat komentář k takovým filmům je vděčná úloha.Neboť něco shazovat,kritizovat a pomlouvat umí kdekdo.Já sám tyhle filmy řadím ke kouskům,které se dají pustit jako pozadí a vhodná kulisa k nějaké ulítlé párty,kde se nebere nic vážně.Tenhle trapný humor může mít své kouzlo jen ve velmi odlehčené atmosféře.Někdy je to potřeba,prostě ten mozek vypnout a vidět některé nepříjemné skutečnosti odlehčenou formou.Pokud někdo chce nadávat na autory,jak jsou blbí,jak je jejich humor pokleslý,tak by měl popřemýšlet o slově nadsázka.V tomto duchu,ikdyž za dvě hvězdy jsem to přežvýkal i já. Scéna jak Kimovi sežehne výbuch ksicht a následně mu odlétne z hlavy jeho rafinovaný a masám doporučený sestřih stojí za to,stejně jako velbloudí prsty,nebo losí kopyto.:-D

22 Jump Street (2014)

Ou,takže jednička se mi dost líbila.Byla nápaditá,všechny ty skutečnosti mě rozesmívaly a překvapovaly.Od dvojky jsem si sliboval nějaký propracovaný scénář,který sice navazuje,ale hrdinové se logicky někam posunou.Bohužel nestalo se tak a celé pokračování je jen kopií jedničky doplněné o pár nových frků.Dokonce se stihli zase sfetit,tady už bohužel nebylo stvárnění navozeného stavu zábavné.Oba hlavní aktéři se degradovali do dvou přihřátých,tupých hovad.Celé to je prostě totálně debilní a těžko uvěřitelné.Dal bych odpad,ale semtam jsem se dokázal vžít do dvanáctiletého puboše a s určitou dávkou lehkosti se zasmát.Tečka.

Želvy Ninja (2014)

Původně jsem nechtěl psát komentář,ale jak tady čtu ty hromady negativních ohlasů,rozhodl jsem se podělit o svůj trochu pozitivnější dojem z tohoto filmu.Kdysi jsem měl hromadu komixů s želvákama a hltal je jako náboženství,dokonce jsem viděl i původní návrhy.Temné a strašidelné postavy byly z komerčních důvodů a rozšíření segmentu čtenářů předělány na veskrze zábavné a ulítlé puberťáky.Tohle se tvůrcům snímku podařilo dodržet.Nejde si nevšimnout,že je to v produkci Baye o tom žádná,ale přesně tahle šablona želvákům sedne jako záplata na prdel.Osobnosti želváků jsou si věrné.Leonardo je stále nejistý,až přehnaně zodpovědný vůdce.Donatelo zvládá dokonale pokročilé technologie.Rafael největší tvrďák,nejsilnější a zároveň stále utíkající ze čtveřice.Michelangelo ulítlý skejťák,největší puboš.Musím uznat,že Megan Fox si je sama sobě podobná asi jako Julia Roberts,jako by ty jejich ksichty předělali podle jedné šablony.Naštěstí nám ji ukázali i z opačné strany,takže dojem se vyvážil.Vůbec mi nevadí,že z trhače udělali takové obrněné monstrum,museli trochu vyvážit síly a vytvořit dost drsného záporáka.Počítám stím,že s rozšířením negativních postav v dalším pokračování nebudou tvůrci mít velký problém.Očekávat od tohoto bijáku cokoli jiného než vypnutí mozku od denodenních starostí a kochání se digitálními triky je najivní.Proto vnímám tento film jako dobrý start a navnadění k dalším možným pokračováním.75%

Zmizelá (2014)

Film je šílený.Trochu jsem to po shlédnutí traileru a jména tvůrce čekal,ale výsledek mé očekávání ještě o chlup předčil.Jedinou výtku má natažená stopáž,čas je dlouhý a podobně jako třeba u Zodiaka jsem to tísnivé vyčkávání chvílemi proklínal.Každopádně to čekání za to stálo.Od jisté scény by se ve mně krve nedořezal a na ostatních lidech v plném sále kina to šlo také poznat.Atmoška neměla chybu.Docela jsem se bavil nad výrazy některých párů odcházejících z kina.Rozhodně nezávidím jedincům,kteří třeba pozvali svoji polovičku do kina a nemajíi úplně vyřešený vztah.Jako film na první rande úplně pecka!:-D Jistou paralelu vidím i v tom honu bulvárních medií a tím co se stalo našim nejmenovaným turistům z Karviné,tohle srovnání prostě nelze opomenout.Takže je to pro každého,ať si trochu pohrabe v mysli a zamete před prahem.To je ten důvod,proč dát plný.Je to důkladná rozborka a nutí se zamyslet.

Fair Play (2014)

Výborný film.Hodně reálný.Měl jsem možnost vidět nedávno reportáž se socialistickým sportovcem,kterému řízený tréning a anabola pod dohledem lékaře zajistili velmi "sympatický" invalidní důchod.Takže si teď může medailemi a poháry krásně vytapetovat útulné 1+0 v domově důchodců.Říci v té době ne,bylo zdaleka největší hrdinství.Někdo zbaběle utekl,někdo raději sekal latinu pro světlé zítřky.O tom všem film vypráví.Pořád je to silné téma jak pro ty,co to zažili i pro ty z venku,kteří se o tom chtějí jen něco dovědět.Važme si toho co dnes máme.75%

Na hraně zítřka (2014)

Konečně sci-fičko nejen pouze v budoucnu s hromadou triků,ale s nějakou špetkou navíc.Nevím jestli to scientolog Cruise dostává za trest,ale tyhle role dostává často.Skoro podobná poloha,jako ve válce světů.Násilím je vtržen do víru událostí,které musí řešit.Takový hrdina za trest,který mu sedí a vychází z toho jako vítěz..Jsem rád,že tvůrci dokázali vymyslet nápaditý spůsob,jak se přehoupnout přez nudné opakování událostí.Den se neustále opakuje,ale šikovně skáčou v ději a jen málo momentů můžeme vidět víckrát dokola,až na pár vyjímek.Spoustu věcí člověk pochopí,pokud nemá IQ houpacího koně.Co se týče triků,nemůžu si odpustit malé rýpnutí,že mi mimici trochu připoměli chobotničky z Matrixu.V některých záběrech jsem si říkal,že je to mix vojína Ryana a Metrixu 3.Také vojenskými exoskeletony se to poslední dobou ve filmech jen hemží,až to ve finále vypadá,že budou i součástí americké armádní výstroje.Přes tyhle malé detaily musím napsat,že mi to dohromady fungovalo,bavilo,občas jsem se lek a občas obdivoval krásnou Emily.Co víc si přát.85%

Zloba - Královna černé magie (2014)

Oj,tak toto je luxusně udělaná věc.To nepamatuji od dob dětských let..Malé dítě uvnitř mě jásalo radostí.Pokud tvůrci chtěli upoutat pozornost nejen dětí,ale i jejich doprovodu v kině,zcela jistě se jim to podařilo.Kdybych chtěl na Maleficent koukat přez své kritické oko,asi bych tu napsal,že je to kýčovité,poameričtěné,vřiť obrácené machodílo vytvořené pro trikové studio,aby měli dětičky počítačových mágů co žrát a my všichni konečně pochopili proč A.Jolie s Piťoušem má tolik dětí..Ale prostě to dohromady fungovalo a to až tak,že jsem svého vnitřního kritika zavřel do sklepení s kolovrátky a na 97 minut se proměnil v chrochtající,spokojené děcko,které včera poprvé vidělo nekonečný příběh a dnes dostává další dávku drogy zvané fantazie.Jo,staromilové budou prskat rozhořčením,ale tohle se tvoří pro děti a ty potřebujou někam utíkat a snít.V životě to budou určitě potřebovat.Dítě 100% Dospělák 60% = 80%

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Sérii X Manů sleduju od začátku.Tohle člověk prostě musí vidět všechno,aby to ocenil a pochopil.Budoucí minulosti jsem se trochu obával,že už se bude vařit nastavená kaše.Asi ano.Je to navíc,ale ještě se to daří zkousnout.Celou dobu mě to hodně bavilo.Uvědomil jsem si,že Fassbender je jako Magneto geniální.Magneto je základní kámen a taky destrukční koule celého iksmenovského univerza.Bohužel X Men stále řeší stejné otázky,jen pokaždé v jiné době a za jiných okolností.Jsou hrozbou i nadějí jak pro lidstvo,tak sami pro sebe navzájem.Nakonec stejně zjistíme,že nejde o schopnosti,ale hlavně o emoce,skutky,povahu,které máme,což znás dělá dobré a zlé lidi nebo mutanty.

Nevyřízený účet (2013)

Ježiši na kříži zase ten Stelonův vesmír,kde funguje všechno na bázi,jsem silnej chlap a když mě naserou,udělám všem z ksichtu fašírku a ještě u toho budu vypadat jako Lancelot.To je strašně cool,ale jen semtam.Sly má prostě rukopis,který nejde přehlédnout.Každý ať se stím vypořádá podle svého gusta.Já jsem si to kdysi užíval,ale je to krapet vyčpělé a dnes naivní.Stathama mám rád,ale chodící soudce Dred stokrát a dokola taky začíná nudit.Je v tom dobrej a strašně uvěřitelnej,proto taky skončil mezi postradatelnými.Filmovýho diváka to prostě nemůže bavit věčně.Vysíraly mě některé nelogiky,přišlo mi líto,že šerif mu šel neuvěřitelně na ruku,nějaká klička a zádrhel v tom mohl být,kdyby logicky kryl svého kumpána,který by ho po zatčení mohl naprášit.To by Stallone ale nikdy nenapsal,protože žije v jednoduchém světě starých akčňáků,kde dobrý nakope zlýho,baby utřou zvlhlé klíny a jde se k oltáři.Ve finále je to koukatelný film,zatím ve škatulce užij si to a smaž,byly a budou stejné.