Kandidát (2013)

Naozaj podarený film zo slovenskej tvorby ktorý zaujal spracovaním aj námetom. Páčila sa mi práca s kamerou a dokonca aj herecké výkony boli poväčšine času uveriteľné. Hlavnej postave (Marek Majeský) nieje čo vyčítať a chválim aj Michala Kubovčíka. Priznávam ,že koniec filmu ma dosť sklamal a nemyslím si ,že bol dobre dotiahnutý určite mal väčší potenciál.

Pohřben zaživa (2010)

Tak na tento film som sa dlho odhodlávala. Celý film natočený pod zemou v nejakej drevenej bedni s prevažne jedným hercom? Tak to bude nuda nie? Omyl ! Opomeniem večnú zásobu kyslíka a signál niekde v púšti pod zemou avšak ktorý film je dokonalý, prejdem k úžasnému hereckému výkonu Ryana Raynoldsa a naozaj zaujímavý film stvorený vlastne skoro s ničím. Pre mňa dostatky určite prekročili nedostatky a od tohto filmu je pre mňa Raynolds Pán herec. Zaujímavý od začiatku, napínavý až do konca.

Prokletý ostrov (2010)

Musím povedať ,že tento film mi utkvie v pamäti ešte veľmi dlhú dobu. Samozrejme iba v tom najlepšom zmysle. Od začiatku super atmosféra a parádne herecké výkony . Je to hanba ale až pri tomto filme som si všimla DiCapria ako naozaj talentovaného herca. Mala som ho v pamäti ako chlapčeka z Titanicu a cez to sa u mňa len ťažko dostával ale dokázal to. Neverím tomu ,že niekto dopredu tušil ako tento psycho-temný príbeh vyvrcholí lebo to je to čo ma naozaj dostalo. Je to určite jeden z najlepších filmov aké boli kedy natočené ale bohužiaľ po prezradení toho čo sa tam naozaj deje je už v podstate pozretie si tohto filmu druhý krát dosť nudné.

Strážci Galaxie (2014)

Vlastne ďalšia Marvelovka bez väčšieho významu a pointy ale napriek tomu ma zaujala a naozaj aj pobavila. Som rada ,že tvorcovia to tento krát poňali skôr vtipnou cestou a nie občasnými frkmi medzi pauzičkami ako to bolo v ostatných marvelovkách. Pre mňa strašne zaujímavé postavy zelená, drevený, chlpatý, obor a nejaký polo-človek? Každý úplne iný a pritom sa parádne dopĺňajú. Úžasné postavy boli určite aj záporáci hlavne Nebula (Karen Gillan) ktorej som fanynka ale neverila som ,že jej túto postavu uverím a predsa skladám klobúk. V každom prípade sa teším na pokračovanie.