• Krátkometrážní

Půlnoc v Paříži (2011)

Pri druhom pozretí sa mi tento film páčil ešte viac ako prvý krát. Znamená to pre mňa, že je to film bohatý na myšlienky a na zábery, ktoré sa páčia znovu a znovu pri ďalšom pozeraní. Takisto, najmä ak je pre vás zaujímavá téma života umelcov 20. rokov minulého storočia a občas rozmýšľate nad tým, že by sa vám páčilo žiť v tomto, alebo akomkoľvek inom období, tu je odpoveď. A prechádzka o polnoci v daždi ulicami mesta má svoje čaro. Pre mňa osobne super a tiež by som si počkala na taxík, ktorý by ma odviezol do tohto obdobia :-)

Les Routes de l'esclavage - 476-1375 : Au-delà du désert (2018) (epizoda)

Otroci boli už v antickom Grécku a Ríme. O tom je tu zmienka jednou vetou na začiatku a odrazu sme už v roku 476. Zo získaných informácii sa dalo vyťažiť oveľa viac. Mala som skôr pocit, že pozerám dokument zameraný na islamizáciu severnej Afriky, vsuvky zo súčasnosti tiež nezapadli do štruktúry cesty otrokov, ktorej sa dokument snažil držať.

Zing (2011)

jednoduchý príbeh, pekne spravená animácia, no bez ohľadu na to, či je to pre detského diváka, alebo film pre každého, záver sa mi zdá nedomyslený, skôr odfláknutý v zmysle "príbeh sme zobrazili, nezáleží na pointe"

Kutoja (2005)

Jednoduchá metafora o tom, že posadnutosť niečím, nás môže obrať takmer o všetko a možno aj zničiť.

Ostrov Žitný už nie je taký pitný (2018) (TV film)

téma to je určite dôležitá a takisto aj dôkladne publicisticky spracovaná, z filmového hľadiska nie až tak zaujímavé a pútavé spracovanie. Mňa, čo sa v danej téme nevyznám tento dokument skôr nudil, ako naučil niečo nové.

Genius loci Slovensko (2018) (seriál)

Z vizuálneho hľadiska výborne spravené, pôsobí pokojne aj vďaka absencii hlasu komentátora, základné informácie sa dozvedáme z titulkov a úplne to stačí.

Najväčší Slovák (2018) (pořad)

Samotný projekt je dobrý nápad. Predstavenie osobností je tiež veľmi prehľadné, je spomenuté to najpodstatnejšie bez zbytočného naťahovania. Druhá vec už je, koho si národ za naj Slováka zvolí a ako budú iní nenávistne proti.

Horná Dolná (2015) (seriál)

Bezpochyby seriál, kde sa nedá ani len náznakom hovoriť o nejakom umení, alebo veľkej kvalite, napriek tomu sú niektoré scénky dosť vydarené a vtipné. Občas má človek chuť pozrieť si aj niečo primitívne jednoduché, na čom sa môže zabaviť. Niektoré z posledných častí (natočené 2018), do ktorých asi v snahe zaujať ešte viac ľudí dali účinkovať Evelyn, je len na škodu, pretože keď doteraz tam neboli nejaké extra herecké výkony, teraz to už skutočne začína byť aj pre mňa, čo som si to v rámci "vypnutia" a jednoduchej zábavy pozrela, až otravné.