• Thriller

Křižovatka smrti (1998)

Koukatelnej filmik s Jackie Chanem, což je skoro zázrak.

Letec (2004)

Velkej zážitek. Z některých scén jsem měl oční orgasmus, Scorsese to prostě umí a hotovo. Di Caprio byl jedním slovem strhující, jen ten jeho hlas...To je pro něj u mě trochu handicap, ale on to přehraje svým uměním. Výbornej biják.

Terč: Zabiják (2003)

Vydařenej evropskej thriller, kterej ale mohl bejt o kus kratší.

Nikdo není dokonalý (1981)

Komedie z osmdesátých let o třech kamarádech, který nejsou zrovna obyčejný. Jeden je schizofrenik, druhej nemá krátkodobou paměť a třetí všude vodí svou mrtvou matku. Děj se rozběhne potom, co najedou autem do výmolu a rozhodnou se donutit město, aby jim škodu nahradilo. Jedna hláška: schizofrenik vyjde z psychiatrický ordinace: "Jaká byla terapie?" Odpověď: " Spousta lidí." :)

Žít po svém (2005)

Kdo máte rádi "obyčejný" filmy ze života, který jsou o něčem, nedejte se zmást tou hromadou snobskejch tlachů v komentářích k tomuhle filmu. Naplní vás hřejivým pocitem a takovým nějakým uspokojením, který krásně doznívá. Redford a Freeman jsou dokonalí a ta ženština Lopez vadí jen v jedný scéně a je to samozřejmě ta, ve který se po ní chce, aby něco hrála. Příjemnej film.

Hříšnice (2002) (TV film)

Koncentrovaná deprese. Tohle by se mělo promítat v kostelích před katolickýma orgiema.

Princ a chuďas (2000) (TV film)

Jako capart jsem tenhle příběh viděl v tv inscenaci s Romanem Skamene a tenkrát se mi to moc líbilo. Tenhle filmík není špatnej, ale kromě Aidana Quinna prostě nezaujme.

Falešná láska (1999)

Místy dost vtipný, místy ne. Hlavně mrazivý, aspoň pro mě. Jeden musí pominout fakt, že se to celý točí kolem těch nesmyslů, co se můžou stát jen v Americe.

Láska na hlídání (2004)

Asi neplatí, že výbornej herec bude i výbornej režisér. Jak se Whitaker postaví ZA kameru, měl by slyšet: "Run, Forest, Run!"

Obchodník se smrtí (2005)

Skvěle to začíná a pak už je to jen lepší až do konce. "Letadlová" scéna je prostě výjimečná od přistání až po rozebrání.