• Krátkometrážní

Nikdy není pozdě (2015)

Opravdu dojemný film. Skvěle natočený, úžasně zahraný a parádně atmosférický. Meryl Streep se mění každou svojí další rolí a dokazuje, že je opravdu bohyní, která dokáže zahrát cokoliv. Ke všemu přidejte kvalitní scénář Diablo Cody a krásné písničky. Nevím, jestli bych to zařadil přímo mezi feel-good filmy, ale chci to vidět znovu, takže i přes jisté chyby dávám pět hvězdiček a můžu jedině doporučit :)

Nora Roberts: Městečko Angels Fall (2007) (TV film)

Hezká oddychovka, která neurazí, ale ani nenadchne. Na to, že jsem od toho prakticky nic nečekal, mě to docela nadchlo, vypnul jsem mozek a užíval si krásné záběry na přírodu.

Nora Roberts: Polární záře (2009) (TV film)

Kvalitativně zatím nejlepší Nora Roberts, co jsem viděl. Ústřední dvojice příjemná a docela dobře zahraná. Stejně jako u ostatních Nor Roberts mám problém s velkých množstvím postav, ale tady se to dalo ještě přežít. Na celém filmu je nejlepší scéna se CGI medvědem a pejskem, jak se hádají :-) Pokud se na tento film koukám jako na televizní romantickou kriminálku, tak je to hezké a neuráží.

Nora Roberts: Prokletá zátoka (2009) (TV film)

Zatím nejhorší Nora Roberts, kterou jsem viděl! Překombinovaný děj, nesmyslné množství deb*lních postav a strašná nuda. Co se ale dá, jsou docela hezké záběry přírody a hudba nebyla nejhorší. Tohle nemůžu doporučit ani fanouškům, protože to nemá stou oddychovou klasickou romantikou nic společného a ani to nemá šmrnc ani ne-romantického V pravé poledne.

Nora Roberts: V pravé poledne (2009) (TV film)

Tenhle kousek je hodně rozdílný od ostatních Nora Roberts filmů. Láska je odstrkávána a hlavní dráhu řídí akce. A ono to funguje! Sice jiným způsobem, než její klasické romaňtárny, ale funguje. Hlavní postava také není tak hezká, jako v jiných kusech, ale zato ji hraje o trochu lepší herečka a i ostatní postavy hrají podstatně lepší herci (např. Olivia Cheng). Fanouškům ostatních Nora Roberts se možná nebude líbit ;-)

Nora Roberts: Vražedná nevinnost (2011) (TV film)

Nechápu absurdní nízké hodnocení. Je to roztomilá romantika s jemnými náznaky kriminálky (která je ovšem velice okrajová). Škoda, že postava šíleného otce oběti nedostala více prostoru a nezahrál ho o trochu lepší herec. Ale je tu jedna zásadní špatná věc, a tou je absurdní množství postav, které jsou pro zápletku naprosto zbytečné. Na film jsem se podíval kvůli Gabrielle Anwar a protože to je podle knihy Nory Roberts. V obou případech to je zklamání, ale není to na ,,vyškrábání očí" :-)

Ocelové magnólie (2012) (TV film)

Nevím, čím si to špatné hodnocení tento film zasloužil! Dopředu píšu, že jsem neviděl původní "bělošskou" verzi, ale tahle mi nějak agresivně nevadila. Je to úplně normální, jednoduché, neoriginální dramat pro ženy, při kterém můžou žehlit. A to byl pravděpodobně i záměr tvůrců. Herečky v čele s Queen Latifah jsou milé a sympatické. Není na tom nic moc, co by vám mohlo opravdu vadit, ale je to prostě jenom další v té dlouhatánské řadě filmů stejného žánru. Je to 100% lepší, než jakákoliv Pilcher neb Daniel Steelová. To je můj verdikt ;-)

Odvážné palce (2009) (pořad)

Myslím, že 258 dílů v mém iTunes, které mají dohromady 122 hodin, mluví za vše :D PS: Můj dvoustý komentář musel být o něčem, k čemu mám silný vztah PSS: Nejvíckrát přehraný díl (24x v počítači + bůh ví, kolikrát na iPodu) má 24 minut a hlavním tématem byl film Julie a Julia

Okřídlené bytosti (2008)

Lehké zklamání. Bohužel, hodně jsem se na tento film těšil. Čekal jsem opravdovou bombu. Dostal jsem průměrné televizní drama s nevyužitým potenciálem herců (oscarový Forest Whitaker a hromada populárních herců) a skvělou ideou. Mám rád typy filmu, kde vidíme osudy několika postav, které jsou něčím spojeni. Dojem mi ovšem nejvíc kazila ta neskutečná televisnost. Ale, má to hodinu a půl a zajímavý příběh. Pokud překousnete tu televisnost a nebudete toho moc očekávat, tak to stojí za zkouknutí ;-)