• Krátkometrážní

Sladký život - Film (2011) (TV film)

Není to tak dobrý, jako seriál! Jako menší jsem měl moc rád originální seriál Sladký život Zacka a Codyho. Ten potom v době, kdy jsem už pomalu přestával sledovat Disney Channel, změnily na Sladký život na palubě. Ten mi přišel už jako docela velký odvar. A tohle je už opravdu vaření z vody. Zápletka je jednoduše debilní. Na tomhle filmu není opravdu nic zajímavého. Dvě * jsou za, pro mě, už známé tváře, které jsou docela sympatické. Jednou, možná i dvakrát, se zasmějete, ale jinak vám to opravdu nedoporučuji. Ani ,,fanouškům" ;-)

Slepota (2008)

Nepochopitelné! Dobře, když už dá někdo dohromady takhle dobrou skupinu herců, mohl by to někdo využít. Ale né, tvůrci se rozhodli udělat film, s nepochopitelnou zápletkou, ve které není nic vysvětleno. Možná jako kniha by to fungovalo, ale takhle opravdu ne. Je to škoda, Julianne Moorovou naprosto zbožňuji a tahle role ji docela sedla, ale když jí všechno ostatní jenom podkopává nohy :-( Marka Ruffala moc nemusím, ale tuhle roli jsem mu docela žral. Konec je strašný a vůbec se mi nelíbil. Alespoň to nenudí ;-)

Smrt a život Charlieho St. Clouda (2010)

No, a co napsat o tomhle :-) Je to hodně roztomilý a docela kouzelný (tím nemyslím nadpřirozeno). Drama to je, ale jenom nějak do poloviny filmu, protože pak hned víte, jak to skončí. Věřím, že kniha je o hodně lepší a ve skutečnosti, dostal jsem chuť si ji přečíst. Pokud byl tohle záměr, tak to na mě zafungovalo. Bohužel, Efron nezvládá vypjaté situace a jelikož je jediná postava, která z tý obrazovky nevypadne, tak začne být postupem času i trochu otravný. Ať už vás ke shlédnutí přesvědčuje jakýkoliv jiný herec, ta na ně zapomeňte, protože ostatní postavy jsou opravdu okrajové a takové...nevybarvené. Kim Basinger je tam například cca. 4 a půl minuty. Ale Zac Efron není hrozný herec, to by se Začík mohl na mě naštvat. Nechám tedy na vás, jestli máte zrovna náladu koukat na něco hodně přeslazeného, co by zrovna tak přeslazené být nemuselo. Je to ale jednoznačně příjemné a zvláštním způsobem podmanivé.

Sněhulák a sněžný pes (2012) (TV film)

Vánoční "film" letoška č. 16 vám asi toho tolik nedá, pokud neznáte originál. Pokud ho totiž znáte, tak pravděpodobně prožijete úžasnou nostalgickou jízdu. Já, jakožto neznalec originálu, jsem si akorát říkal, kdy už to skončí a potichu přidupával do rytmu skvělé hudby od Eshkeriho. Animace je sice slušná, ale dnešního diváka nemá čím zaujmout. Netuším, jestli je česká písnička i v originále, ale ta je slušná a možná někoho i dojme. Dětem to ale nemůže uškodit ;-)

Sněhurka a jak to bylo dál (1989)

Dokonalý dětský film! Všechno na tomhle filmu je tak neskutečně kouzelné, počínaje rozpustilou animací, přes strašidelné scény, z kterých možná budou mít děti i bobky až po krásný český dabing a skvěle přezpívané písničky. Tohle mohu jen doporučit, a to všem dětem. Bez výjimek. PS: Člověku, který tento komentář je 14, a na některých scénách se také bavil, takže na to může bez problému koukat i více generací ;-)

Sněhurka - Příběh hrůzy (1997)

Sigourney Weaver a Miroslav Táborský v hororové adaptaci Sněhurky? Shut up and take my money! :D

Snoopy a Charlie Brown. Peanuts ve filmu (2015)

Nejmilejší film, co jsem letos viděl. Úsměv od ucha k uchu jsem si nedokázal odpustit od začátku do konce. Animace je skvělá. Stylizovaná, aby vypadala tradičně. Dialogy jsou chytré a zábavné. Charlie Brown je chudáček, se kterým se osud nemazlí. Lucy je svojí nepříjemností příjemná změna od vždy-pozitivních hlavních postav, a její vždy přítomné "Blockhead!" je prostě skvělé. Peprmintová Patty, Sally, Pigpen, Linus a všichni ostatní jsou prostě úžasní. Ale stejně tomuto filmu budou všichni říkat "Snoopy ve filmu", takže za jeho hlavní hvězdu by se dal Snoopy jednoduše považovat. Snoopy je vedlejší postava a nejvíc se ho můžeme nabažit v sub-plotu o Rudém baronovi. A je samozřejmě skvělí, jako obvykle. Woodstock ho skvěle doplňuje. Velká škoda, že jsem na tom nebyl v kině a už se těším, až to uvidím znovu ;-)

Spolubydlící (2011)

Mysteriózní drama-thriller, který si na nic nehraje. Naposledy jsem něco podobného viděl Glass House. Ten si hrál na moc velké hogo-fogo a nic z toho. Tady je to jasný. Pěkná holka se nastěhovala k hezké Leighton Meester (která vypadá o něco mladší, než ve filmu Monte Carlo, který je stejného data), která je zjevně magor. Koho zajímá jakou má chorobu? Mě ne, a scénáristu zřejmě také. Dějově je to bohužel velice předvídatelné a pouze jedna scéna ( s tetováním) mě skutečně překvapila a vyděsila. Hlavní devizou je každopádně herecké obsazení, které není nijak slavné, ale přesto vydává nejlepší výkony, jakého bylo schopné. Kámen úrazu je již zmiňovaný scénář, který nijak nenapíná a nedokáže pořádně navodit atmosféru. I přesto si myslím, že na jedno zkouknutí se to dá a možná se vám to bude i líbit ;-)

Spotlight (2015)

Sterilní nadhodnocená kriminálka z novinářského prostředí. Téma je zajímavé a o nečekané dějové zvraty není nouze, ale všechno se odehrává ve velice zdlouhavé formě. To téma je ovšem velice oscar-friendly a bylo mi jasně, že to nějaké nominace mít bude, když už jsem o tom četl. Ale 6 nominací?!? Film? Ok, konkurence je lepší, ale dokážu tolerovat. Režie? Není špatná, ale žádnou výjimečnost tedy nevidím.. Rachel McAdams za nejlepší vedlejší? Průměrnost největšího kalibru. Mark Ruffalo za nejlepší vedlejší? Jedna vypjatá scéna, jinak nic extra. Scénář? Jediná zasloužená nominace, dle mého názoru. V hlavě a Ex Machina mi ale přijdou lepší ;-) Střih? Úplně normální střih, ale Mad Maxovi nikdo nesahá ani na paty. V televizi si to jednou dejte, bude to stát za to, ale must-see to rozhodně není ;-)

Sraženije (1986)

Nuda. Zajímavé a hezky graficky udělané. Ale jinak to byla opravdu nuda.