• Krátkometrážní

Nora Roberts: Městečko Angels Fall (2007) (TV film)

Hezká oddychovka, která neurazí, ale ani nenadchne. Na to, že jsem od toho prakticky nic nečekal, mě to docela nadchlo, vypnul jsem mozek a užíval si krásné záběry na přírodu.

Postrach Dennis o Vánocích (2007)

Takhle neskutečně neoriginální, trapný a nevtipný film jsem hodně dlouho neviděl. Herci jsou k pláči a hlavní postava strašně anti-sympatická. Nejsem masochista na to, abych po téhle zkušenosti koukal na jiné ,,Denis, postrach okolí" filmy. Nemám odvahu se ani rozepisovat.

Probuzení (2007)

Docela cool thrillerová jednohubka. Dost tomu hraje do rukou fakt, že to má pod hodinu a půl. Idea je docela zajímavá (úvod je tak děsivý, že už se mi nikdy nebude chtít na operaci), ale celkové zpracování už je trochu slabší. Připadá mi to, jako kdyby scénárista dostal dobrý nápad, ten mu studio schválilo a hned jak vyšel z té kanceláře, tak se tam vrátil se slovy: "Počkejte. Ještě mě napadlo, že by to mohlo ve skutečnosti být takhle, a že tenhle umře, a že tenhle je taky zlý, a že by to mohlo být ještě takhle, a ještě bych tam dodělal tohle, a tohle,..." a producenti už toho měli tak plnou hlavu, že mu řekli, ať už si s tím udělá co chce, jenom ať rozpočet drží pod 10 milionů, což se mu povedlo (8,6 mil.) a už ho nikdo nehlídal. Hayden je stejné herecké prkno jako ve všech jeho ostatních filmech. Jessica přehrává přesně tak, aby balancovala na hraně dramatičnosti, zábavnosti a trapnosti. Lena Olin, můj nový objev, je v roli matky naprosto skvělá. Přehrává zdaleka všechny ostatní. Potenciál tam byl, chtělo to dát na starost možná někomu lepšímu. Taky režisér a scénárista v jedné osobě pracoval mimo tento film už jenom na letošním Artušovi, se kterým jsem měl obdobné problémy.

Superpes (2007)

Ultimátum debilit! Představte si svět, ve kterém filmaři hulí trávu. To ještě není tak neobvyklé, a je to dokonce možné, ale představte si, že jí hulí asi stejné množství jako X Doležal. Peter Dinklage tak neskutečné přehrává, až je to vtipný, podobně jako Uma Thurman v Percy Jackson. Děj nestojí za řeč, ale nedá se tomu filmu vytknout humor. Alespoň v anglické verzi, protože v češtině, humor jistě ztrácí na vtipnosti. Pro děti to je ale úžasný výplach mozku.

Svatba podle Margot (2007)

Noah Baumbach je bůh a všichni to víme, jenom si to někteří z nás méně přiznávají. Nicole Kidman je bohyně a to si všichni rádi přiznáváme. Jennifer Jason Leigh je bohyně, škoda, že se nám ukázala pořádně až takhle pozdě. Jack Black není bůh, ale na každé 2 Gulliverovy cesty nám padne jeden Bernie nebo Škola Ro(c)ku, takže ho furt máme rádi. Velice silně to připomíná Allenovy Jasmíniny slzy, akorát taková více "indie" verze. Jeho filmy jsou přesně pro mě, ale rozhodně ne pro každého. Nebere si to servítky a dost možná to po 20 minutách vypnete. Nejedná se o jednoho z jednoduších Baumbachů, takže tady bych nezačínal, ale jestli stejně jako já milujete Jasmíniny slzy, tak tohle minimálně zkuste a uvidíte, jak se dá jeden film natočít dvakrát totálně jinak, dobrá režisérká studie.

Vánoční zázrak (2007)

Vánoční film č. 22 jsem si vyhlídnul už dávno, a to kvůli mé milované Saoirse Ronan. Ta je tu velice okrajově, což je zklamání. Ale celkově je herecké obsazení poměrně silné, takže to tolik nevadí. Má to dojemné chvíle a scény, které vás zahřejí u srdce :-)

Vzpoura v Seattlu (2007)

Zajímavě pojaté a zároveň natočené drama, které "dokumentuje" protestace proti WTO v roce 99. Tato událost mi byla neznáma a i po shlédnutí filmu bych se jí nikomu neodvážil vysvětlit. To pseudo-dokumentární natočení je zajímavé a hezky to podtrhuje atmosféru celého filmu. Známí herci byli poměrně důležití, jinak by si tohoto filmu nikdo nevšiml, a koneckonců, předvádí poměrně slušné výkony. Nejlepší je to, že je film krátký a můžete ho najít legálně s cz dabingem na Youtube. Rozhodně si nemyslím, že tímto filmem promarníte hodinu 40 svého života ;-)

Zbouchnutá (2007)

Jelikož mi nepřijde vtipné nadávání, mluvení o sexu a puberťácký humor, tak tohle řadím spíš mezi průměrné romantické komedie, na které v blízké době zapomenu.

Ztracená Hvězda (2007)

Krátké, krásné, sympatické, ale něco tomu trošku chybí! Se španělskými animáky se popravdě nedostávám moc do styku, ale tohle jsem viděl v mém, už pověstném, koši s DVDíčky po 5 korunách, tak jsem to vzal na vyzkoušení. A neprohloupil jsem :-) Trošku mě zklamalo to, že na disku nebyl španělský dabing, ale, nepíšu tady recenzi na DVD, ne? Všechno kolem tohoto filmu má takový jemný Ghibli nádech. Od příběhu, přes animaci až po ten závan dálky. Bohužel, chybí mi tam něco, co se mi zrovna líbí na těch Ghibli filmech. Akorát jsem nepoznal co. Nicméně, je to skvělé, krásné a ze srdce vám to můžu doporučit ;-)