• Krátkometrážní

Vánoce bez Santy (2006) (TV film)

Adventní film letoška číslo 3 není taková hrůza, jak by se zdálo. John Goodman byla skvělá castingová volba pro Santa Clause a hezky to interpretuje kultovní animák. Ten jsem sice neviděl celý, ale co jsem viděl kousky a různé "Top 10 must see holiday movies" seznamy, tak jsem si jeho kultovnost nějak odvodil. Není to nejlepší film ve vesmíru, ale je to na Youtube a rozhodně se jedná o "kid friendly" film, který děti pobaví a nese sebou i ponaučení. Moje svědomí mi ale nedá, a nemůžu vám to doporučit. Ono je prostě tolik jiných vánočních filmů, které si můžete pustit místo tohoto, že bych se mu i přesto vyhnul ;-)

World Trade Center (2006)

Je mi sympatické, že tento film nepůsobí vůbec velkolepě a je to spíš komorní drama. Všechno je uvěřitelné, ale muselo to být trochu přislazeno, tomu rozumím. To, proč ale filmaři nemohli vynechat pasáže s Ježíšem. Ty jsou opravdu hodně přitažené za vlasy :) Kvalitama to ale nemá na Neuvěřitelně hlasitě a nesmírně blízko (které má společnou i Violu Davis). Za jedno shlédnutí World Trade Center rozhodně stojí, ale znovu ho vidět asi nepotřebuji ;-) PS: Největší výhodou filmu je to, že rychle uteče, a to i přes dvou hodinovou stopáž.

Catwoman: Nine Lives (2005) odpad!

Tohoto jsem se měl vyvarovat! Tohle je dosavadně nejhorší film z mého malého osobního ,,maratónu". Nudné, rozplizlé, debilní děj, humor nefunguje a kostýmy jsou ještě horší než v Catwoman: The Diamond Exchange. Koukám, že se pomalu dostáváme k pomyslné třešničce na našem kočičím dortíku. Uvidíme, jak se Halle Berry vypořádá s Catwoman. Už se těším ;-D

Kouzelná chůva Nanny McPhee (2005)

Emmo, tleskám! Napsat a zároveň takhle krásně zahrát tuto Mary Poppins na houbičkách je opravdu výkon. Je to vtipné, když si uvědomíte, že tady hraje něco, jako Mary Poppins, a ve filmu Zachraňte pana Bankse hraje P.L. Travisovou, autorku knihy Mary Poppins. Všichni dětští herci předvádí skvělou práci (hlavně Thomas Brodie-Sangster a Eliza Bennett), až se jich možná budete ze začátku bát, kde jsou ty děcka opravdu nevyzpytatelná. Efekty, kamera i hudba pracují skvěle. Zábava pro celou rodinu zaručena ;-)

Prime (2005)

Velice hezký a příjemný film, který zahřeje u srdce a prakticky mu nelze nic vytknout. Herci jsou úžasní a dokonce je povedený i český dabing.

Santa se žení (2005) (TV film) odpad!

To, co se dalo v prvním díle vydržet, tak ve vánočním filmu letošního adventu č. 19 se stává podstatně horší. Nechutná umělotina, strašlivé vtipy a herecké výkony + ohavný dabing = vánoční trapnost první kategorie!

The Many Faces of Catwoman (2005)

Tohle jsem se rozhodl si pustit, jakožto přípravu na dnešní Catwoman jízdu/maratón. Jdu do toho s tím, že nejlepší je Michelle z Batman se vrací, a myslím, že se tenhle můj názor dneska ani nezmění. Tenhle dokument je skvělí. Vtipný, odlehčený a hodně informativně nabytý. Jestli se chcete o Catwoman něco dozvědět, tak si puste tohle. Doporučuji :D

Agentky D.E.B.S. (2004)

No, nic jsem nečekal a nic jsem taky nedostal. Špatná akce, špatná romance a dokonce i špatné, pseudo hezké ksichtíky, které neumí hrát ani náhodou. Je to opravdu hodně nudné a fádní, ale zase to není otřesný. Michael Clarke Duncan (R.I.P) tento film právě dělí od odpadové hranice.

Catwoman (2004)

Čekal jsem naprostou hrůzu, a dostal jsem trošku horší popcornovou zábavu! Tak tohle je opravdu ,,třešnička na dortu" mého Catwoman maratónu. Nejdražší ze všech zhlédnutých, pravděpodobně i nejprofesionálnější. Začnu od dojmu, který po shlédnutí u mě převládá. ,,To byla strašná pí*ovina" - Lovely.Bones, 2015. Ale nečekal jsem, že to budu vůbec schopen dokoukat do konce. To se počítá jako malý úspěch :D Ale ne, je to pí*ovina, bez jediného zaváhání to napíšu. Ale, seriózní film jsem ani nečekal. Nelogičnosti? Čemu se, ku*va divíte. Je to film o kočičí ženě, která má být anti-hrdinka, bojující proti zločinu milující týpka v kostýmu létající krysy. Jak ste mohli vůbec uvažovat o tom, že by to mohlo být inteligentní?!? :DD Pozitivum filmu je to, že to nenudí. Ať už se koukáte na ten strašný sado-maso kostýmek, nebo na to, jak CGI kočka dýchá na mrtvou ženskou, prostě se nenudíte. Debilní dialogy možná slouží už k dobru, protože nějaký hluboce vykonstruovaný scénář by tomuhle ani nesedl ;-) Není to dobrý film. ALE, když je vás doma víc, máte v sobě nějaký lehký alkohol a při hraní beer pongu by ste si chtěli něco pustit jako pozadí, tohle poslouží perfektně. A verdikt k maratón? Myslím, že se ještě chvíly načekáme, než někdo překoná Michelle z Batman se vrací. Kdybych nemusel zítra do školy, hned bych si jí pustil a nechal se fascinovat Burtonovou genialitou :-)

Co se ještě stalo o Vánocích (2004)

U vánočního filmu tohoto adventu č. 17 mi překvapivě nevadila 3D animace, se kterou v době vzniku tohoto filmu Disney ještě neuměl na sto procent pracovat, ale prostoduchost většiny příběhů. Od originálu je to na míle daleko ;-)