• Krátkometrážní

Všechno, co chceš (2015)

Nikdy jsem neviděl žádný Monthy Python, a jestli jsou stejného rázu, jako tenhle film, tak je vidět ani nepotřebuji. Simona Pegga mám rád, ale tady mi prostě nevyhovoval. Kate Beckinsale hraje pod svoje (už tak nízké) možnosti. Robina Williamse si nemusíte ani v tom výpisu herců všímat. Celý ten nápad mi přišel sice originální, ale působí nedotaženě a díry ve scénáři se hledají až moc jednoduše. Ale některé vtipy se opravdu povedly, to se tomu musí nechat :)

Americký ocásek (1986)

Proč ne? Hlavně, když je dneska to téma uprchlíci poměrně aktuální. Písničky občas v dabingu tahají za uši, ale dětem vadit nebudou. Hlavně to má tu překrásnou "Don Bluth poetiku".

Snoopy a Charlie Brown. Peanuts ve filmu (2015)

Nejmilejší film, co jsem letos viděl. Úsměv od ucha k uchu jsem si nedokázal odpustit od začátku do konce. Animace je skvělá. Stylizovaná, aby vypadala tradičně. Dialogy jsou chytré a zábavné. Charlie Brown je chudáček, se kterým se osud nemazlí. Lucy je svojí nepříjemností příjemná změna od vždy-pozitivních hlavních postav, a její vždy přítomné "Blockhead!" je prostě skvělé. Peprmintová Patty, Sally, Pigpen, Linus a všichni ostatní jsou prostě úžasní. Ale stejně tomuto filmu budou všichni říkat "Snoopy ve filmu", takže za jeho hlavní hvězdu by se dal Snoopy jednoduše považovat. Snoopy je vedlejší postava a nejvíc se ho můžeme nabažit v sub-plotu o Rudém baronovi. A je samozřejmě skvělí, jako obvykle. Woodstock ho skvěle doplňuje. Velká škoda, že jsem na tom nebyl v kině a už se těším, až to uvidím znovu ;-)

Kouzelná chůva a Velký třesk (2010)

Velice slabé pokračování skvělé jedničky. Všechen šmrnc a jedinečnost je pryč. Otravná banda dětí, které vlastně nemají žádný problém a maminka je ve finanční krizi. Jak ojedinělé. Veliká škoda, co se týče obsazení. Takhle skvělí ansámbl britské legie se dlouho nesejde. Triky mi přišly podstatně horší než v originále. O krkajícím havranovi a aqua-balerínách prasatech ani nemluvě. Ale pořád to má z filmařského hlediska nějakou kvalitu. Kamera je ok, hudba skvělá a scénář je (částečně) poučný a zábavný. Děti to možná zabaví, ale rodiče budou mlátit hlavou o stůl ;-)

Kouzelná chůva Nanny McPhee (2005)

Emmo, tleskám! Napsat a zároveň takhle krásně zahrát tuto Mary Poppins na houbičkách je opravdu výkon. Je to vtipné, když si uvědomíte, že tady hraje něco, jako Mary Poppins, a ve filmu Zachraňte pana Bankse hraje P.L. Travisovou, autorku knihy Mary Poppins. Všichni dětští herci předvádí skvělou práci (hlavně Thomas Brodie-Sangster a Eliza Bennett), až se jich možná budete ze začátku bát, kde jsou ty děcka opravdu nevyzpytatelná. Efekty, kamera i hudba pracují skvěle. Zábava pro celou rodinu zaručena ;-)

Pelíšky (1999)

Poslední. Poslední a 24. vánoční film letošního "maratonu". A opravdovou pecku jsem si nechal na konec, obi. Jedna hláška za druhou. Herci předvádí úžasnou práci. Na tomto filmu se opravdu nedá nic vytknout. Je to jednoduše klasika nejklasičtější a každý, kdo jí u nás neviděl, tak by se měl opravdu stydět :D

Sám doma (1990)

Číslo 23 v našem vánočním "maratonu" je ve Státech obdobná klasika, jako u nás Tři oříšky pro Popelku. A v mém srdci stejně tak ;-)

Vánoční zázrak (2007)

Vánoční film č. 22 jsem si vyhlídnul už dávno, a to kvůli mé milované Saoirse Ronan. Ta je tu velice okrajově, což je zklamání. Ale celkově je herecké obsazení poměrně silné, takže to tolik nevadí. Má to dojemné chvíle a scény, které vás zahřejí u srdce :-)

Život a dobrodružství Santa Clause (2000)

Vánoční film č. 21 je skvělý způsob, jak se děti můžou dozvědět něco o Santovi. Animace je taková "stará" a dneska už sice nemá šanci, ale má to tu atmosféru ;-)

A Very Murray Christmas (2015)

Vánoční film letoška č. 20 je skvělá kompilace 17-ti písniček interpretované hvězdami menšího i většího kalibru. Má to necelou hodinku a určitě to bude fungovat jako skvělé pozadí při vánočním dni ;-)