• Krátkometrážní

Bohové Egypta (2016)

Jupiter vychází ve fantasy kabátku. Bohové Egypta je stejně jako Jupiter moc drahý, moc hloupý, moc dlouhý, scénáristicky nedotažený a herecky slabý. Oba jsou ale svojí hloupostí zábavné, velkolepé, barevné, s megalomanským vizuálem a vždy s jednou hereckou perličkou. Bohové Egypta mají boha Ra v podání Geoffrey Rushe, který tam tak hezky marnotratně střílí lasery na hada Apopa, který se snaží sníst Slunce a tváří se u toho neskutečně zábavně. Jupiter měl "over the top acting" Eddieho Redmaynea, který si Zlatou malinu teda rozhodně nezasloužil. Bohové mají výhodu v tom, že si svojí hloupost uvědomují a nestydí se nahodit sem-tam nějaký vtip (které jsou občas dokonce vtipné), na rozdíl od Jupitera, který se bral strašně seriózně. Navíc tu je například scéna, při které Gerald Butler někomu vytrhne mozek z hlavy a nikoho ve scéně to neznechutí :D Bohové Egypta jsou velkolepá zábava a jednoznačný kino zážitek ;-) PS: 3D je dobré, bohužel se můžete nabažit pouze v dabované verzi :(

Cesta zítřka (2014)

Jedna * za Kelly Hu. Kdybych jí neznal, odpad by byl zaručen ;-)

Jedovatý břečťan 4: Tajné společenství (2008) (TV film) odpad!

Alespoň trochu uznání pro tvůrce, kteří tupě nekopírují původní šablonu jako 2. a 3. díl. To je hezké. Ale nic jiného na tomto filmu hezkého není. A to je velká chyba, když celá tato série je o tom, kdo bude ta další "Pretty Persuasion". A tady žádná není. Škoda. Kdyby tento čtvrtý díl nevzniknul, nic by se nestalo ;-)

Jedovatý břečťan 3: Pokušení (1997)

O malý kousek lepší než druhý díl. Asi o tak velký kousek, jako kolik nosí Jaime Pressly ve filmu oblečení. Ale opravdu, casting Jaime byla ta nejlepší možná volba, protože ze všech Ivy je rozhodně nejvíc sexy. A také se tu ze všech nejvíce obnažuje. O to je zase chudší děj, jehož rozsah se skrouhnul na minimum v podobě toho, že se celý děj odehrává v jednom baráku. Musí se ale uznat, že v poměrně velkém ;-) Nejlepší část je opravdu pro ty, jako jsem já, co si chtějí dát všechny díly za sebou (což, prosím, nedělejte), protože úplně na konci filmu SPOILER Jaime zemře stejným způsobem, jako Drew v prvním díle, kde jí hlavní postava drží za řetízek na krku, ten praskne a záporná postava spadne. V prvním díle z balkónu, ve třetím ze schodů. KONEC SPOILERU Nicméně, jedná se o brak největšího kalibru, který se natočil jenom kvůli Jaime, která byla (a bohužel, stále je) natolik hloupá a vlezla do takhle špatného filmu. Ale tohle je její první film, takže jsem ochotný jí to odpustit ;-)

Jedovatý břečťan 2: Lily (1996) odpad!

Jedovatý břečťan neměl vůbec žádný důvod, proč by měl mít pokračování. A je to dobře. Bohužel, se pokračování udělala. A to druhé je možná ze všech nejhorší. Vůbec nehledejte napětí, herecké výkony, neb nějaké filmařské techniky. Jestli se chcete koukat hodinu a půl na Allysu Milano, tak prosím. Ošklivá holka to není, ale jestli ona má být náhradou za Drew Barrymore, tak je to opravdu velký průser...

Jedovatý břečťan (1992)

Tento film nese na svých bedrech dvě obrovské lži. "Průlomová" role Drew Barrymore v "erotické" "thrilleru". A druhá je: "Hraje" Leonardo DiCaprio. Za prvé, Jedovatý břečťan není tak hloupý jak se zdá. Děj je o tom, jak si holka udělá kamarádku a ta (Drew Barrymore) začne pomalu ovládat její (Sara Gilbert) rodinu zevnitř. Zní to zajímavě. Matka má smrtelnou nemoc a Drew je tak pozitivní, že dá matce chuť do života. Otec je chlípník a Drew ho přitahuje. Drew to nevadí a ráda ho obšťastňuje. Sara Gilbert začíná být nervózní, protože se začne od své rodiny odcizovat. Dál už bych musel spoilerovat. Celkově je nejedná o špatný film. Herecky to všichni zvládají. Drew už není děvčátko z E.T. - Mimozemšťan, ale rozhodně se nejedná o "průlomovou" roli, protože tenhle film nikdo nezná, ani neznal ;-) Sara Gilbert je dobrá, i přesto, že její postava rozhodně nepatří mezi ty nejsympatičtější. Ano, málem bych zapoměl. Ten Leonardo. Ten je v celém filmu 5 vteřin a dělá stunt. To, že je napsaný v obsazení je pouze klamání zákazníka :D

Marvinův pokoj (1996)

Nádherný životní příběh s bravurním hereckým výkonem ze strany každého zúčastněného. Diane Keaton má velice tragickou postavu a odvádí úžasnou práci. Dokonce za ní byla nominovaná na Oscary, ale prohrála v konkurenci s Frances McDormand za Fargo. Meryl Streep je ve své roli matky, která je rozvedená a má problémy s výchovou dětí, také skvělá. No, a Leo. Leonardo DiCaprio, čerstvý držitel Oscara je tady naprosto k zulíbání. On je tak roztomilý, když se zlobí :) Je smutné, když si všimnete toho, že režisér Marvinova pokoje, Jerry Zaks, natočil tento jediný film. Předtím i potom už jenom televizi. To je smutné, protože ne každý režisér je schopný udělat adaptaci divadelní hry tak, aby to nevypadal blbě. Scénář skvělý, emotivní a uvěřitelný. Jednoznačná klasika, kterou si nesmíte nechat ujít ;-)

The Vampire Bat (1933)

Tenhle film jsem si sehnal z důvodů, které mi jsou dnes již záhadou :D A potřeboval jsem se ho zbavit, tak jsem si ho v časové mezeře jedné hodiny pustil. No, co myslíte? Nestálo to za nic. A neříkám to jenom, protože je film 83 let starý. Je krásně vidět, že natáčecí techniky se od té doby zas tak rapidně nezměnily. Ale jak může být film, který má 59 minut tak nudný?!? Neskutečné. Nezajímavý scénář s naprosto předvídatelnou zápletkou. Ten za to může ;-)

Mládí (2015)

Čisto-čistá nádhera! Tohle je opravdová Velká nádhera (název minulého filmu režiséra Mládí). Nikdy bych nečekal, že dvou hodinový film o důchodcích v lázních, kteří filozoficky popisují svoje životní trable, mě bude až takhle moc bavit. Začnu herci. Michael Caine je bravurní a dokáže celý film utáhnout i v jeho věku (82 let). Harvey Kietel dostává více prostoru až v druhé polovině filmu, ale to vůbec nevadí, jelikož jeho postava je obdobně komplikovaná a propracovaná, jako ta Cainova. Rachel Weisz je pouze na začátku a má pár vypjatých scén, které jsou opravdu uvěřitelné. Další herečka, které Rachel McAdams ukradla místo na Oscarech. Paul Dano je poměrně přebytečná postava, které pouze dodává další filozofické dialogy. Jane Fonda dostala nominaci na Zlaté Glóby opravdu za nic, protože má ve filmu jednu 5-ti minutovou scénu. Z technického hlediska se jedná o veledílo. Kamera je úžasná a prostředí, ve kterých se film natáčel ještě lepší. Režie je příjemná, svižná a film uteče jako nic. Děj je velice komplikovaný a pokud se nebudete soustředit, film se vám automaticky nebude líbit. Mládí chytlo jednu Oscarovou nominaci za písničku Simple Song #3. Ta je ze všech nominovaných nejlépe korespondující s filmem. Earned It je v nominacích z kuriozity, Writing's On The Wall protože je to bondovka, Till It Happens To You je tam, protože Gaga vystupovala vloni na Oscarech a Manta Ray, protože to je kvalitní písnička a film je o podstatném tématu, které se musí řešit. Žádná není vysloveně špatná, ale přeji to z filmařského hlediska SImple Song #3 ;-)

Lovný revír (2015)

Téma mrazivé, čísla ještě víc. Tento dokument by se ovšem dal jednoduše nahradit 10-ti minutovým videem na YouTube. Ale, to by nemohla vzniknout písnička Till It Happens To You od Lady Gaga, za kterou je snímek Hunting Ground nominovaný na Oscara. Ze všech nominovaných je tahle nejvíc "likeable", ale nekoresponduje s filmem tak, jako Simple Song #3. Takže uvidíme, která z nich toho plešouna dostane ;-)