O kapitalismu s láskou (2009)

Škoda že Moore tolik sází na populismus a jednoduchost svých spoluobčanů, protože ví co chce říct a navíc to i umí sdělit. Některý momenty byly zbytečný a i když zřejmě měly burcovat, spíš rušily a devalvovaly předchozí informace, viz poslední scéna se žlutou páskou nebo postávání před bankama s pytlem.

Krvavá neděle (2002)

Nevim, nakolik je tenhle film tendenční, ale víme, kolik bojů proběhlo mezi Skotskem a Anglií, víme o Gándhím. Nemůžu se ubránit pocitu, že Anglie už by měla jít s tim svym nafoukanym násilným buranstvím á la my máme úroveň a naučíme vás se chovat tim, že vám obsadíme území, do prdele.

Sex ve městě 2 (2010)

Jasně, neni to dobrej film, vaří z vody, nemá humor ani šmrnc, Samantha už se stala karikaturou sebe sama, ale... z nostalgie za 50%.

Zrození šampióna (2009)

Mám ráda filmy, kde všehno dobře dopadne. Bezpečný, milý, zábavný příběhy. Ale tenhle byl natolik natřenej na růžovo, že reálnost vyprávění klesla na nějakých 20%. Bezproblémová milující americká křesťanská rodina, bez jedinýho konfliktu. Ale no tak. Jinak Sandra výborná.

Zamilovaný Shakespeare (1998)

Za Shakespeara. Jen jeho jazyk, poezie, ze mě vydolovaly emoce. Film opravdu ne. Proč je Gwyneth pořád tak unylá?

Rob Roy (1995)

2* za Skotsko, hudbu a pohybující se kilty. Nic jinýho nestálo za pohled/poslech.

Stone of Destiny (2008)

Jako daughter of Scotland, když už ne původem, tak aspoň rozhodnutím, nemůžu dát míň než 5.

M*A*S*H (1970) odpad!

Pravděpodobně za to může příšernej dabing na nic moc kopii, přesto odpad.