Píseň moře (2014)

Čo dodať? dokonalá rozprávka, ktorá nenudí snáď nikoho. Jedna z najlepších, akú som kedy videl.

Tučňáci z Madagaskaru (2014)

Jednoducho nie, tučniaky to neutiahli. Film až na pár dobrých gagov nudí, o Severáku nehovoriac. Film je presne taký ako záporák - nudný a detinský.

Gotham (2014) (seriál)

Po dvoch dieloch som zatiaľ absolútne spokojný, Pre-batmanovské obdobie má svoje čaro, snáď to aspoň prvá séria ustojí natoľko aby nešli hviezdy dole. Zatiaľ 4*

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Tá animácia je...do-ko-na-lá!! Príbeh trošku slabší ako jednotka ale dospelosť postáv prináša aj dospelosť príbehu. Smrť už nie je žiadne tabu a silné emócie otriasli aj mnou. Rozhodne najlepší animák minimálne tohto roku.

Horton (2008)

Ono ten nápad nebol vôbec zlý, len to prevedenie. Carreyho ani Carella vôbec necítiť, vtipných momentov veľmi málo. Asi to malo zostať len v knihe.

Já, padouch 2 (2013)

Opäť niečo nové, Ja zloduch 2 sa drží na vlne vtipných gagov, dáva väčší priestor a dvojakú farbu minionom. Jediné čo mi nesedí, je názov. Gru už proste nie je zloduch, ale deťom je to, koniec koncov, fuk.

Já, padouch (2010)

Minioni sú proste dokonale vtipní a bez nich by tento film nebol ani z polovice tým, čím je. Gru je presne taký zločinec, akého som si v 4 rokoch predstavoval. Pre deti jeden z najlepších animákov.

Za plotem (2006)

Konečne viem, kam mi mizne jedlo z okna. Príjemné pozeranie s odlišnými charaktermi postáv, ktoré som si zamiloval aj ja aj ten malý 5 ročný špunt vedľa mňa. Nenudil som sa, ale niečo tomu predsa chýbalo. Každopádne veľmi príjemný animovaný počin.

Mr. Bean (1990) (seriál)

Atkinson je boh humoru, ktorý zabavil zatiaľ 3 generácie bez toho, aby vôbec čokoľvek povedal. A že ešte pár generácií pobaví. Mr. Bean je legenda kinematografie zapísaná zlatými písmenami a nik ju len tak neprekoná.

Immortalitas (2012) odpad!

Len si to predstavte. Ste Erik Bošnák a chcete natočiť krátky študentský film, a zrazu dostanete 8000€ a vy si myslíte, že už je to solídna suma na slovenský blockbuster. Ale nie je a natočíte niečo, čím sa budete vyhrážať svojim deťom, že ak nebudú poslúchať pustíte im to. Aj keď nápad bol zaujímavý, nevyšlo to, na plnej čiare, a nepomôže tomu ani DESmod.