• Thriller

Lovec trolů (2010)

Found footage horor, ktorý si nezamieňa kameru s epileptickým záchvatom a tak diváka neotravuje a zároveň nestráca na pocite autenticity. Tento filmík skvele ťaží z nórskej mytológie a hlavne veľmi populárnych trolov, ktorých pozná každý (Nór) z rozprávok, príbehov a legiend a autori tieto aspekty geniálne obliekajú do hororového kabátu. Humor mi tiež príjemne sadol a ani minútku som sa nenudil. Navyše som rád, že sa s trolmi nešetrilo, v takom krásnom prostredí by to bola naozaj škoda.

The Divide (2011)

Horor sledujúci premenu psychiky ľudí počas odtrhnutia od sveta na aký sme všetci zvyknutí. Po bombovom útoku sa partia ľudí ocitne v "bunkri" a ak si myslíte, že vy ste už ponorkovú chorobu zažili, neverte tomu. Tak ako plynie čas, tak na seba narážajú rôzne povahy postáv, ich potreby, túžby a pocit beznádeje a žiadnej budúcnosti zatočí s hocikým. Výstava násilia, šikany, tríznenia, úchylností a inštinktu prežitia tu funguje ako namazaný stroj. Chybičkou na kráse sú občasné hluché momenty a miestami podľa mňa až prestrelenými výjavmi. Ale film je účelovo pekný.

Dárek (2015)

Pri takýchto trileroch je podstatné, aby diváka okamžite vtiahli do diania na obrazovke a to sa The Gift darí od druhej minúty. Po stretnutí "neznámeho" známeho ste okamžite "v tom" a neviete sa dočkať toho, čo sa stane a o čo vlastne pôjde. Skvelej atmosfére napätia a tajomstva napomáha nie len zručná práca kamery, ale i bezchybné a špičkové obsadenie. Joel Edgerton svoju rolu príliš milého suseda zvláda neskutočne, Jason Bateman ako muž viacerých tvári je bezkonkurenčný a dokonca aj Rebecca Hall skvele dopĺňa túto "trojku." Jedinou chybou je občasné prehnané správanie niektorých postáv, čo na jednej strane chápem kvôli snahe vykresliť čo najviac v daný čas, ale občas to človeka vytrhne. Mimo to ide o skvelú záležitosť na ktorú určite nezabudnem a rád si ju pozriem znovu.

Balada o smutné trumpetě (2010)

Niekedy je náročné napísať komentár k filmu a to z jednoduchého dôvodu-nedá sa. Ako inak okomentovať film plný historických odkazov na občiansku vojnu v Španielsku, povojnového života skrz bizarného cirkusu, kde nájdete vtipného násilníka obľúbeného u detí, smutného klauna a šatkokráľovskú dračicu s dlhým jazykom? Tento film vás naučí dávať si pozor na sexi ženy do ktorých sa zamilujete, nikdy im nevyhoviete. Naučí vás, že za smiechom sa môže skrývať teror a strach. Naučí vás, že smútok vie človeka zničiť, ale i zmeniť a rovnako vás naučí, že ak máte sny o tom, že budete lietať... radšej na ne zabudnite. A to všetko v komediálno-hororovom a akčnom kabáte so vzormi absurdity.

Prokletý klaun (2014)

Úprimne ma Clown mierne sklamal, príliš veľa hluchých miest a absurdných nelogickostí, hlavne ku koncu filmu. Je to škoda, lebo nápad démonickej klaunovskej kliatby skrz oblek je absolútne skvelý.

Noční směna (2014)

Úplne som zabudol k tomuto filmu napísať komentár. Last Shift sa na nič nehrá, nepredstiera byť vzkriesením hororového žánru, netvári sa, že prichádza s niečim novým. Anthony DiBlasi pripravil horor pre každého, kto sa chce pred spaním zabaviť a nechať sa kvalitne vystrašiť. Last Shift nezdržiava so žiadnou predohrou, nesnaží sa vykresľovať charaktery, nesnaží sa nad divákom držať oblak tajomna. Last Shift začína a od prvej minúty viete, že sa začal horor. Pocit samoty na policajnej stanici je dotvorený dobre. Anthony na vás spustí všetko od zvláštnych zvukov, vzlykov, hučania, cupitania, telefonátov, duchov, samovrahov, satanistov, preludov. Last Shift ponúka niekoľko naozaj strašidelných scén, pár príjemných osviežení o ktorých pomlčím a potom po "finále" skončí. Osobne som sa veľmi potešil filmu, ktorý je postavený na čistokrvnej hororovej funkčnosti bez obalu a musím povedať, že o druhej ráno išlo naozaj o nepríjemný zážitok.

Evidence (2012)

Trápna, nelogická zlátanina s kamerou roztrasenou ako keby ju mal v rukách pornoherec pri gangbangu. Posledná polhodinka trpí tým takmer tým istým až na to, že sa tam deje veľa vecí naraz- príšerky, ďalšie príšerky, vojaci, nové lokácie. Táto časť filmu je aspoň zábavná a akčná, ale stále je to málo. Niekedy nestačí to, že po 45 minútach nelogickosti a nudy autori nahádžu všetko možné na jednú kopu.

Ash vs Evil Dead (2015) (seriál)

Bruce Campbell sa vracia s motorovou pílou po tom, čo zhúlený zarecituje z knihy pokrytej v ľudskej koži niečo o Cunde a zvolá tak zlo. Geniálne zábavná hororová prča.

Vyvrženci pekla (2005)

Rob vykúzlil voľné pokračovanie House of 1000 corpses. Oklieštil ho o Dr. Satana, niektorých členov rodiny. Odobral bizarnosť, občas otravné post production efekty a všetko to nahradil surovosťou a napätím. Vyhnanci z pekla si musia totiž uspokojiť svoje chúťky aj na úteku.

Dům tisíce mrtvol (2003)

Rob Zombie je Rob Zombie. Jednoducho úchylarčina a bizarnosť cez bizarnosť. Sledovať šialenú rodinku milujúcu Halloween, násilie, mučenie, udržiavanie tradícií a ctenie si podzemných legiend bolo zábavné, hrôzostrašné, nechutné a svieže. Škoda, že si Rob občas trošku príliš uletel.