Jak přicházejí sny (1998)

Úžasně barevné posmrtné nebe, nejdříve tvořené pouze barvou (naštěstí nakonec jako reálný svět) vs. tragická představa o pekle vs. naivní americký příběh.. Na jednu stranu celé toto spojení působí jako laciná podívaná na příběh jedné americké rodinky, kterou stíhala jedna pohroma za druhou.. Na druhou stranu, jejich idylický průběh opravdového života a života po smrti je až fascinující, když se necháte lehce unést a nad ničím nepřemýšlíte .. Celý film měl hrozně depresivní náboj, ale ta barvitost a rozmanitost nebe to celé tak trochu kompenzovala.. K hereckým výkonům se nebudu vyjadřovat, protože Robin a Cuba nepatří zrovna mezi mé největší oblíbence:-)

Quantum of Solace (2008)

Jak už zde bylo několikrát zmíněno, nový Bond dělí diváky na dva druhy. Jedni jsou zastánci klasiky a druzí jsou zastánci posunutí Bonda jiným směrem.. Já jsem zastánce klasiky, takže z tohoto dílu nijak extra unešen nejsem. Hned první co mě zarazilo bylo že to navazovalo volně na předešlý díl.. A bohuže do role Bonda mě herec Daniel Craig vůbec nesedí, ne že bych ho neměl rád ale prostě nemá to co by měl mít.. Pro mě byl vždy Bond neohrožený bojovník s obrovským šarmem a vybaven různými technologicky vyspělými hračičkami.. A samozřejmě jeho nesmrtelné hlášky typu "Jmenuji se Bond, James Bond" a nebo "Co si dáte k pití?: Martini - protřepat, nemíchat". Nebyla to špatná podívaná, sice mohlo být trošku více akce na místo spousty dialogů, ale jako akční film dobrý..

Fanoušci (2009)

Průměrná tragikomedická road movie která ani moc nezaujme, ale na druhou stranu zase až tak nenudí.. Pár dobrejch vtípků proběhlo, takže za 3* je to tak adekvátní.. Nejlepší část je když fanoušci Star wars soupeří s fanouškama Star treku:-)

Spirit (2008)

Franku, tak tohle se Ti zrovna moc nepovedlo.. Co bylo vizuálně povedené, to bylo totálně pos... příběhem.. Nepovedená vykrádačka Sin city.. Tenhle komiks jsem nikdy neviděl takže ani nevim že existuje, no a díky tomuto filmu to asi ani nikdy nezjistím:-) Celkem dobrý komický vsuvky, takže jsem se občas i zasmál.. Nejlepší scéna je ve které Samuel L. Jackson předsatvuje fanatického stoupence A. Hitlera:-)

Inkoustové srdce (2008)

Celý film působí takovým neuhlazeným dojmem. Pořád jsem si říkal kdy se tam konečně začne dít něco co by mě alespoň trošku nakoplo, ale bohužel se to do konce filmu nějak nedostavilo:-( Pravdou ale je že je to rodinné fantasy, které má špíše odreagovat než nějak unášet.. Co mě zaujalo?? Graficky vytvořený "Stín", který jakoby patřil do filmu jménem Mumie:-) a hezká role patřila postavě Prašprsta - potulného kejklíře. Chtěl jsem dát pouze dvě hvězdičky, ale pro milovníka fantasy je to prostě složitý:-)

Rudý baron (2008)

Celkem slabota.. Na to že to bylo o německé stíhací legendě první světové války, tak tam bylo jeho umění v leteckých soubojích bohužel hóóóóódně málo. A také mě tam hrozně chyběl jeho rudý trojplošník značky Fokker se kterým se hlavně proslavil. Těch pár záběrů jen tak aby se neřeklo mě moc neuspokojilo.. Bylo to zaměřené spíše na příběh samotného barona(jeho rodina a život).. Bohužel já se těšil právě na ty letecké souboje:-(

Igor (2008)

Jednoznačně nejlepší postavička byl nemrtvý králík, to byl vynikající nápad.. Ale jinak mě to přišlo jako marnej pokus o vykrádání Tima Burtona.. Alespoň proběhlo pár trefných hlášek, občas hustě vypadající monstrum. Celkově to zapadá do průměru..

Kurýr 3 (2008)

Natalya Rudakova je naprostá neherečka.. Měla radši zůstat u kadeřnice než se pouštět do něčeho takového jako je herectví.. To se Lucovi trošku nepovedlo.. Její výkon ve filmu je naprosto tragický, teda alespoň pro mě.. Jinak samotný film není až taková akční podívaná jakou slibovali.. Trošku akce tam sice je, ale scény Jasona s Nataly je maximálně kompenzují svou nudou.. takže ve finále je to taková nudná akční podívaná:-) I přes to tomu musím dát za 3..

Podvod (2008)

Celkem průměrná podívaná s dobrým hereckým obsazením. Škoda že ve filmu nemohli předvést mnohem více.. Nejvíce mě pobavila scéna když Ewan a Hugh sedí v zasedací místnosti na stole, oblečený v kvádrech a hulej Jointa:-)) Jo a ještě výborný nápad naprosto nezávislé sex seznamky:-)