Vybrala si mě vražda (2017) (seriál)

Nebyly to žádné zatrolené hlavolamky a rozkrývalo se mu to uplně pohodově, dobře pro něj tenkrát. Případy jsou jednodušší, na IDXtra uplně pohodově naservírované.. bez tísíců zdrcených lidí, katastrofických scénářů a šikanování ve stylu kokainisty Chrise Hansena.. Občas si maličko ten chodící stín tahá tričínko, ale na poměry kanálu, je to skromný mužíček. Ta dramatizace je líbívá, profesionální a vypadá to všechno poklidně, dokumentárně. Nic se nepřehrocuje do nebetyčných rozměrů, vyberou se sympatičtí herci pro dramatizaci a najednou člověk už nemusí hulvátsky nadávat a rozčilovat se. Případ Palba do vlastních řad je spíše třístárová *** ale jinak to vidím na 80%, snad to nebudu přepisovat.

Fantom Amsterdamu (1988)

Jsem nadšen, skvěle mě to pobavilo a ani na vteřinu jsem se nenudil. Zajímavé byly výkony kaskadéru při honičkách, až na závěr honičky na člunech, kde bylo použito zrychlení (na celkovou úroveň filmu velmi nešetrně) a pár kousků se čluny jedoucími po souši a skokem přes most.. to ale není důvod proč to nevidět :)

Praha nultá hodina (1962)

Pokud vám vadí propaganda, nedívejte se na filmy z produkce Československo/ Východní německo. Nebudete vypadat jako idioti co vidí jen propagandu a ne historická fakta, střízlivost a důvěryhodné herecké výkony. Film nepatří mezi ty nejlepší, ale není to kokotina. Málokdo to bohužel dokáže přiznat, ale oni soudruzi zas moc kokotin nenatočili...Komise kokotiny nepouštěla ven a pokud jim něco proklouzlo, stejně to šlo do šuplíku. jo a ještě jedna věc, za protektorátu mluvilo hodně lidí plyně německy, blbečci.. :D

Vraždící bestie (1959)

Je to z roku 1959, proboha. Vo co komu jde? Kozatá blondýna se špičatou podprsenkou a uzoučkým pasem, modrookej kapitán a černoch co to zabalí jako první. Film nenudí ani vteřinu, děj odsýpá, napětí se stupňuje. Stopáž je střízlivá a kamera je v některých okamžicích (třeba když to ten negr zabalí) velmi zajímavá. Funguje.

Stray Dogs (1985)

Naprosto souhlasím s komentářem uživatele Radko, jinak hudba fakt skvěle šlape a chlapík (fanoušek) je ultrabizardní :)

I Hate You Now (1985)

Při každém záběru na oko (to špatný) toho dealera jsem dostal záchvat smíchu :D námět je sice neoriginální, zpracování a bizardnost je ale podmanivá, jako u všech Kernovek..

Woman at the Wheel (1985)

Nick Zedd a jeho perfektní pasácká hučka s bizardně gigantickým kšiltem je prostě nepřekonatelná.

Vězení v Las Vegas (2010) (seriál)

Strážní (nebo policisté nebo jak jim říkat) se na můj vkus tošku moc chtějí líbit a vcházet do dějin svými hláškami a přístupem k zadrženým. Američani se prostě k lidem chovají jinak než jako jejich australští kolegové, jejichž práci můžeme sledovat například v sérii http://www.csfd.cz/film/354639-policejni-jednotky/. I na tomto pořadu je vidět, že policejní rutina není až tak zajímavá a sledovat ožralce jak nadávají bengům časem omrzí.

Celníci v akci (2015) (pořad)

Pokud se bude Reality TV ubírat tímto směrem, bude to v podle mě naprosto v pořádku. Většinou jsou to banální plané poplachy a překročení směrnicí a limitů (provázené nenásilným poklidným procesem zabavování a flastrů ale přece jen Irové nejsou Angličané ani Australani, který si nechávají v podobných profesních pořadech ,relativně srát na hlavu) ale to dokazuje, že například psy Irských celníků jsou velmi kvalitně připraveni (jako kynolog vím o čem mluvím) a vyčuchají i dvě tabletky Modafenu na dně batohu. (ačkoliv znal jsem psy, kteří v kanále vyčuchali jeden Ibalgin). Zavede to člověka do prostředí rozmanité a pro mne zajímavé práce, kterou vykonávají Irské celní orgány striktně, svědomitě a občas vtipně.

Novozélandská policie v akci (2002) (seriál)

Beru to jako předka tohodlenctoho https://www.csfd.cz/film/354639-policejni-jednotky. Není to špatné, občas docela nudné. Přeskakování děje, aby divák vydržel až do konce a flasbacky pro nově příchozí diváky libově natahují děj (pro kokoty to je ironie). Reality TV dokáže ukazovat vyfakeované hnoje, tohle je alespoň pravda. Díky bohu.