Útěk z vězení - Za očima (2017) (epizoda)

Musím uznat, že poslední epizoda byla poněkud uspěchaná, asi podobně jako nakonec celá 5. řada, ale na prostoru devíti epizod se to dá chápat a nedá se očekávat nic jiného, když je plno příběhových prvků, které se musí odvyprávět a bohužel tím pádem se i plno musí vynechat. Ačkoliv mě mrzí, že se ve finále neobjevil vůbec Sucre, plno zvratů a konečně odhalení Michaelova plánu bylo více než uspokojující a rodinka Scofieldů má konec, na který mnoho fanoušků čekalo už ve 4. řadě, ovšem musím uznat, že nebyl tak emotivní, jako tehdy, kdy si vzpomínám, mi málem i ukápla slza. Závěrečná scéna s T-Bagem (a Ambruzzim) se zapíše do historie.

(1998)

Nápad jako takový velice dobrý, pouze jeho realizace se mi moc nelíbila. Maxovi halucinace a záchvaty mi celý film kazily a myslím si, že lepší výsledek by byl ho nechat příčetným a více se ponořit do mysterióznosti matematických problému, než ukazovat Maxovu psychickou labilitu. Bohužel Aronofsky mi zkrátka moc nesedí.

Útěk z vězení - Potomstvo (2017) (epizoda)

Velice zajímavá a emotivní epizoda, zejména setkání otec - syn. Dozvídáme se zajímavé informace o Whipovi a proč si jej Michael vůbec ze začátku vybral jako partnera, to by nebyl on, aby v tom nebyl již z prvopočátku nějaký plán. T-Bag zde sehraje také důležitou roli, která bude jistě ještě důležitější ve finále. Dále se v dílu docela nečekaně vyskytne jméno Ambruzzi, které za sebou zanechá stopy, možná i krvavé. Po shlédnutí traileru na poslední epizodu se ještě víc nemůžu dočkat, až se konečně dozvíme co se skrývá "Behind the Eyes" a mám takový pocit, že z toho Poseidon nebude mít radost.

Pečeť vraha (2003)

Čekal jsem něco podobného jako je Zodiac, bohužel film se mu nevyrovná ani zdaleka. Většina postav je otravných, bláznivých a v některých situacích bych si dovolil tvrdit i hloupých. Jediný detektiv, který za něco stojí je ten, který jim přijel do města pomoct, zbytek by mělo odevzdat odznak. První hodina filmu nudná, než se to alespoň trošku rozjelo, nemá absolutně žádné napětí a pokud ho někdo přece jen najde, je to tak 1/100 v porovnání s již výše zmíněným Zodiacem. Na konci si zajímavě detektivové prohodily role o hodném a zlém poldovy, ale žádný emoční dojem ve mě film nezanechal, kromě úplně poslední scény, kde se detektiv po letech vrací na místo činu, pro mě nejzajímavější scéna z celého filmu. Znovu si ho rozhodně nepustím, a to jsem měl takové očekávání.

Moon (2009)

Z filmu se dalo vytěžit víc, nápad velice zajímavý. Pomalé tempo, ze začátku nudné, čekal jsem něco trošku lepšího.

25. hodina (2002)

Dobrý film, ale nic speciálního co se týče děje. Čekal jsem trošku víc drama a tajemna. Závěrečné minuty mě donutily uvažovat o lepším hodnocení, ale předešlé dvě hodiny to nevykoupí, tudíž tři hvězdy si myslím jsou adekvátní.

Uteč (2017)

Nějak takto si představuji pořádné drama a mysteriózní film. Rozmýšlel jsem se nad 4 nebo 5 hvězdami, nakonec jsem musel dát 5, jelikož lepší film s takovou tématikou jsem již dlouho neviděl. U mě poráží i nedávno uveřejněný Split a napětí mílovými kroky předčilo všemi do nebes vychvalovaný seriál 13 Reasons Why. Snad se takovýchto filmů, které stojí za to bude točit do budoucna více.

Proč? 13x proto (2017) (seriál)

Od tohoto seriálu jsem čekal mnohem víc, obzvlášť, když jej dělal Netflix. Docela mě to i bavilo sledovat, ale žádné extra drama to nebylo, navíc opravdu otravná postava Hanny tomu moc nepřidala. Upřímně za většinu problému si mohla sama a plno situací šlo řešit úplně jinak. Nechci to snižovat na lehkou váhu, ale jejími reakcemi si ty problémy přímo vyhledávala i když ostatní "děti" za to mohli samozřejmě taky. Čekal jsem nějaké zásadní zvraty, bohužel se tak nestalo a seriál u mě tedy rozhodně NESPLNIL očekávání, proto musím dát tři hvězdy. Mysteriózní drama si představuji tedy trošku jinak. Další zajímavé komentáře: Mona-Lisa, J*A*S*M, Eywa11, Larrysbride

Rozpolcený (2016)

Velice zajímavý snímek, u kterého dle mého názoru nebyl plně využit jeho potenciál, očekával jsem trošku víc. Scéna kdy identita "bestie" lezla po zdech mi přišla poněkud přehnaná, na druhou stranu to asi plnilo ideu toho, že se člověk stane čímkoliv v co věří a příběh Kevina na tom byl založen. Celý film jsem si říkal, proč je zde uvedeno, že film souvisí s Vyvoleným, závěrečná scéna mi to vysvětlila, parádně překvapila a potěšila. I tak musím dát ale tři hvězdy, v porovnání s ostatními prvotřídními thrillery se napětí u tohoto filmu s nimi nedalo srovnávat, každopádně atmosféra byla i tak zajímavá.