• Pohádka

Kód Enigmy (2014)

Myslím, že Cumberbatch zvládl svou roli bravurně, pokud tedy se jedná o roli genia, matematika s Aspergerovým syndromem, Pokud by se nemluvilo, že je hlavní hrdina gay, tak to bych s hereckého projevu nepoznala. Myslím, že film měl i pár překvapivých akcí jako např. ohledně sovětského agenta. Pro mě větší zážitek než "Králova řeč". Film beru také jako poctu Alanu Turingovi.

Mezi náhrobními kameny (2014)

Neeson se na tyto typy hrdinů hodí. Film má perfektní atmosféru, výbornou hudbu. Hodně zajímavým hercem byl i Dan Stevens. Matt Scudder postupuje dvakrát léčbu - nejprve se zbavil navyku na alkoholu a potom musí zbavit lidstvo odporných zločinců.

NON-STOP (2014)

Tento thriller má napínavý děj, tak jak má být. Film vás udrží v napětí až do konce. Snažíte se odhadnout komu lze věřit a kdo je váš nepřítel.

November Man (2014)

Příjemné překvapení. Brosnan zde předvedl, že má skvělou fyzičku a umí stále skvěle hrát. Dostal zde navíc dost prostoru aby představil svého hrdinu s dobrým odhadem, vtipem i inteligencí.

Princezna a písař (2014) (TV film)

Mě se pohádka moc líbila. Nechybí vtip ani napětí. I když zde nejsou žádná kouzla, nevadí to. Dobro nad zlem zvítězí pomocí chytrosti, vtipu a umění šermovat. Také nechybí trocha štěstí pro naše hrdiny.

Slídil (2014)

Víc než půl filmu jsem se nudila. Poznala jsem, že hlavní hrdina je sociopat a lehce již šlo odhadnout jeho úmysly - tedy, co je ochoten udělat pro to, aby natočil co nejkrvavější reportáž. Zklamání, protože se nepodařilo ve filmu ukázat, že něco je špatně. Nic nebylo překvapivé, lehce předvídatelné.

Stopy života - Ašský chlapec (2014) (epizoda)

Překvapuje mě hodnocení tohoto dílo. Současně běží jiné seriály, které mají daleko lepší kameru, střih, scénář, ale zde daleko horší hodnocení. Opět řada zbytečných scén. Hlavně točících se kolem pracovníků psychiatrické léčebny. Samotný příběh je opět vyprávěn tak, že nezaujme.

Tři bratři (2014)

Velké zklamání. Celé je to vlastně muzikál. Písničky často jenom nahrazují řeč, melodie se opakují. Které písničky jsou ty oblíbené? Bylo zbytečné dělat společný příběh, když pohádky nespojuje ani animace. Tři bratři jdou do světa, ale hned se vrací domů a potom je Matěj najednou myslivec? Karkulka neumí hrát a ani zpívat. Vlk a holub připomínají nějaké zrůdy z hororu. Dvanáct měsíčků mají podivný smysl pro humor. Děj se nejvíce věnuje Šípkové Růžence, které je nezdařilejší. Proč ale ježibabu musí hrát muž? Není to trochu vykradení "Mrazíka"? Také jsem nepochopila, proč museli Vojtu Dyka házet do hnoje. Měl to být pokus o vtip?

Zmizelá (2014)

Těšila jsem se, že uvidím dobrý thriller, ale je to jen o tom, jak diváka fascinovat nesmyslným závěrem. Souhlasím, že média jsou všemocná, ale až takto, to snad ne! Doufám, že by se toto přihodit nemohlo. Když policie ví o spáchaném zločinu, neudělá nic? Velké zklamání.

Život a doba soudce A. K. (2014) (seriál)

Seriál mě opravdu zaujal. David Švehlík se do této role výborně hodí, možná jen moc filozofuje.