Já, Tonya (2017)

Žádné sportovní drama, ale fraška o zpackaném americkém snu. A parádní! Margot Robbie si jako buranská Tonya tak trocho zopakovala roli ze Sebevražedného oddílu a Allison Janney předvedla naprosto špičkovou čůzu. Pro mě je Já, Tonya podstatně lepší film než přechvalovaná indie komedie Lady Bird. A to včetně ženských hereckých výkonů.

Zúčtování (2016)

Tohle si rozhodně zaslouží pozornost. Benovi je definitivně odpuštěn jeho úlet s Jennifer Lopez.

American Horror Story - Roanoke (2016) (série)

Po samoúčelně skandálním Hotelu povedený návrat k podstatě strachu. Tvůrci konečně pochopili, že Lady Gaga není žádná herečka ale rekvizita a podle toho je s ní po právu naloženo. Námět sice trochu vykrádá první řadu, ale s šestou epizodou přichází odvážný tah, který seriál posunul někam, kde dosud nebyl.

Deadpool (2016)

Zápletka by sice vydala na dvě stránky komiksu, ale Deadpoola prostě nelze nemilovat!

Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Sedmdesátiletý George Miller natočil adrenalinem natřískanou akční pecku, oproti které působí Avengers 2 jako sraz válečných veteránů!

Černá labuť (2010)

Při vší úctě k Počátku i The Social Network, nejlepším filmem roku 2010 je pro mě jednoznačně Černá labuť!

Sociální síť (2010)

Film, který není zdaleka jen o Facebooku. Fincher se s námětem vypořádal obdivuhodně a namísto jednoho velkého product placementu vytvořil inteligentní, podmanivý a univerzální film a jednom dobrém nápadu a nevyzpytatelnosti mezilidských vazeb.