maaca

Česko

Twitter: maaca

• 18.6.2016  21:39
    Assassin (2015)

Nádherná podívaná. Jediné co mi při sledování chybělo byl šálek čaje.

• 24.2.2015  20:56
    Barbelo (2015)

Takové komorní Lost Highway.

• 28.9.2012  12:55
    Ucho (1970)

Ještě trochu temnější, lépe zahraný, propracovanější a odvážnější než o rok starší Pasiáns. Film je plný vtípků, nebo alespoň pokusů o ně, ale místo aby atmosféru odlehčovaly, dělají jí ještě trochu tísnivější. Rozhodně nezapomenutelný zážitek.

• 30.12.2010  09:02

Film pro děti? Snad. Film pro dospělé? Ani omylem. Vizuálně velice povedené - skvělá kamera i loutky. To je ale všechno. Práce s loutkami nic-moc, komentáře (dabing) hrozně nudné, postavy jsou takové nijaké. A to všechno zasazeno v nicneříkajícím příběhu.

• 12.12.2010  21:40
    Vesmírná Odysea II (studentský film) (1986)

Opravdu povedený film o tom, jak daleko k sobě máme, i když bydlíme na jednom sídlišti. Originální. Napínavé. Vtipné.

• 10.12.2010  02:10

Chvílemi melancholický, chvílemi vtipný dokument o boji zelí proti autům, hrdinství proti pohodlnosti a ubohých dělníků proti zlému zaměstnavateli. Film o tom co se stane, když se na poli uprostřed Beskyd zjeví korejská automobilka. Skvělá kamera, povedení aktéři i příběh. Informační hodnota dobrá, ale nedonutilo mě to nějak hlouběji se nad problémem zamyslet.

• 10.12.2010  01:09

Film o tom jak dostat psychoterapeuta do blázince. A ukázka toho, že negativním přístupem jde dosáhnout pozitivních výsledků.

• 30.11.2010  20:25
    Devil (2001)

Řekl bych, že to je hodně povedená (originálně a kvalitně zpracovaná) duchařina. Bohužel jsem se od začátku nemohl zbavit dojmu, že je to jen jakási rozcvička před natočením Faunova labyrintu, taková jeho betaverze.

• 20.11.2010  11:52

Pro mě hlavně příběh o touze po něčem, co nakonec vůbec nepotřebujeme a vlastně ani nechceme. O tom, že se ženeme za nějakým pochybným cílem a zapomínáme žít. O tom, že hlava, ruce a srdce musí tvořit jeden celek, jedno tělo a jen společně fungují, jak mají. Jedná se ale o film, který vám nenaservíruje odpovědi na stříbrném podnose (tam bude akorát mluvící hlava Jiřího Schmitzera). Kdo chce, ten si smysl jednotlivých obrazů a celého filmu najde (a každý si najde vlastní), kdo nechce, bude asi hodně zklamaný. Výborná kamera, dobře zahrané a celé to skvěle drží pohromadě. Oproti Vaterlandu mnohem filmověji natočený film. David Jařab je na nejlepší cestě stát se jedním z režisérů, které uznává celý svět, ale doma o nich nikdo neví.

• 17.11.2010  04:22

Za těch skoro devadesát let, co uplynulo od premiéry filmu Nosferatu se změnil filmový jazyk a vypadá to, že se (konečně) změnili i upíři. Upřímně řečeno, už pomalu začínali nudit. Ať vejde ten pravý rozhodně nenudí i přes to, že celý plyne v jakémsi melancholickém poklidu.

• 17.11.2010  03:46
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

Přijde mi to stejně nudné a trapné jako Přátelé. Jedna hvězdička za námět.

• 17.11.2010  03:41
    Přátelé (TV seriál) (1994)

Příšerná kombinace trapnosti a nudy. Ještě k tomu hodně špatně zahrané. Tenhle typ "humoru" opravdu není můj šálek čaje.

• 17.11.2010  03:32

Tahle více než dvě a půl hodiny trvající podívaná vás prostě pořádně chytne a protáhne důkladně promíchanou minulostí, současností, budoucností, sny a halucinacemi a nenechá vás ani na chvíli vydechnout. To vše se odehrává mezi feťáky a striptýzovými bary někde na periferii Tokia. Hlavní hrdina v tom vlastně skoro vůbec nehraje a navíc je většinu času mrtvý. Z kina jsem si neodnesl hluboké otázky ani odpovědi, ale někde hluboko v mozku mi zůstane navždy vypálený obraz toho filmu.

• 9.11.2010  16:14
    Pasiáns (TV film) (1969)

Hodně mrazivá záležitost. Psychologické filmy o partě lidí zavřených někde mě normálně vůbec nebaví. Ale Pasiáns je skvělý od začátku do konce a nenudí ani chvíli. Atmosféra by se dala celou dobu krájet. I když to původně možná nebyl záměr autorů, spojení s okupací našimi spřátelenými armádami se prostě nabízí a dává filmu úplně jiný rozměr.

• 17.10.2010  12:09

Jako vždy skvělý Johnny Depp. Celkově film i přes svojí délku nenudí a docela i baví. Ale nemůžu říct, že bych se u toho nějak moc nasmál. A myslím, že za týden si nevzpomenu, že jsem to kdy viděl.

• 17.10.2010  11:58
    Čtyři lvi (2010)

Nevěřil bych, jaká sranda může být (ne)spáchat bombový útok. Hlavní hrdinové (teroristi) jsou taková banda idiotů, že jim prostě musíte fandit. Kdo má rád britský humor, bude nadšený, kdo ne (a nedokáže se dívat na věci s nadhledem) může být pěkně naštvaný a znechucený.

• 30.9.2010  15:50
    Hotel Babylon (TV seriál) (2006)

Pětihvězdičkový seriál o pětihvězdičkovém hotelu. Opravdu se těším na další návštěvu a určitě si ji pořádně vychutnám. Personál (štáb) si mě pořádně hýčká, dělá vše pro to, abych se ani vteřinu nenudil a užil si veškerý luxus a požitky, které mi může hotel (i seriál) nabídnout. Babylon krásně ukazuje, co se skrývá pod pokličkou a co všechno musí personál udělat pro to, aby se host (ne)vrátil. To platí o prvních dvou sériích. Bohužel, třetí série postrádá vše, co dělá tento seriál výjimečným a opravdu kazí celkový dojem. Škoda.