Lana Del Rey - Summertime Sadness (2012) (hudební videoklip)

Ona je proste bohyňa. Tá pochmúrna atmosféra prenesená do vizuálnej podoby.. Nádhera. Ak toto nie je hymna všetkých, čo prežili "lásku svojho života", tak potom už neviem.

Labyrint: Útěk (2014)

No nemôžem povedať, že by to bolo nuda. Za celý film som si ani raz nepovedala, že vyhadzujem peniaze, ani som nemala nutkanie hrať sa na mobile. Dokonca, keď som išla na vecko, dala som si zrekapitulovať, čo sa behom mojej neprítomnosti stalo. Takže akcia na úrovni, dej sa začne prakticky okamžite, našťastie minimálne v tejto prvej časti žiadna ľúbostná zápletka (do budúcnosti ju ale predpokladám) a aj to človeka ako celok zaujme. Lenže. Celý čas som mala pocit, že som už niečo také videla a tým nemyslím len Hunger Games. Napriek tomu, že to má svoju ideu, proste ma to nijako extra nedostalo. Už toľkokrát som videla umierajúce deti, že smrť toho chlapca na konci sa ma vôbec nedotkla a to ja zvyknem pri filmoch pustiť aj slzu. Samozrejme, chcem vidieť aj pokračovanie, pretože toto nám v podstate len naservírovalo otázky a žiadne odpovede, no na druhej strane som veľmi sklamaná, že to nejaký druhý diel mať bude. Prečo sa nemôže napísať kniha/natočiť film iba s dvojhodinovou zápletkou a hotovo ? Ja nechcem (nepotrebujem) štyri diely. Na Labyrint som sa tešila, no moje nadšenie výrazne opadlo, keď som zistila, že to nie je len obyčajný film.. takto to bude presne ako Hunger Games, tretia časť nemá s prvými dvoma vlastne nič spoločné. Deti sa už dostali z labyrintu, tak načo pokračovanie o "maze runners" ? V podstate priemerný film s priemernou knižnou predlohou.

Teleráno (2002) (pořad)

Teleráno je super program na prebratie. Človek to zapne na 10 minút a vystrieda sa tam toľko osôb a mien, že vás to naštartuje do života, aj keby ste nechceli. A čo je prekvapivé, raz za čas sa dozviem aj niečo zaujímavé.

Zůstaň se mnou (2014) odpad!

Už dlho som sa tak strašne v kine nenudila. Už som len dúfala, že sa nakoniec "zabije", ale to som bola priveľká optimistka. Proste fuj. Nuda, citové vydieranie, lacná romantika, trápne hlášky, škaredý herci, zomierajú v tom malí chlapci a dej v podstate nula bodov. Ešte v živote som si tak veľmi nepriala, aby kladná hlavná hrdinka konečne zomrela. Vyhodených 6 eur a neodporúčam to pozerať nikomu, koho nutne nebavia otravné americké citové vydieračky. Asi by som sa zabila ja sama, ak by ma to niekto donútil pozerať ešte raz. Občas si rada pozriem zaujímavý romantický film, ale toto bolo niekde na prahu céčkových filmov s akože zaujímavým námetom. V podstate mi už trailer rozpovedal celý príbeh a ak som niečo očakávala, o ilúzie som prišla po prvej polhodine.

Na telo (1999) (pořad)

Priznávam sa, že Na telo s Puškárovou mi chýba. O 5 minút 12 som nikdy nemala rada už len s princípu, že to beží na štátnom programe, ale ono sa to fakt proste nedá pozerať. Väčšinou je to hodina nudy, kde si tí politici len tľapú po pleci alá "však ja viem, že ty za to nemôžeš (príklad Žitňanská-Kaliňák). Moderátor to totálne nezvláda a prisahám, že občas sa mi pri tom podarí zaspať. 25 minút, čo bežalo Na telo je síce relatívne dosť málo, ale skúste si Fica počúvať hodinu, keď ten chlap nepustí nikoho k slovu a prídete na to, že aj tá necelá pol hodina je sakra dlhý čas. Nemôžem si pomôcť, Makríza to robila skutočne dobre, po prvé k Puškárovej si nedolili to, čo si dovolia k moderátorom na Jednotke (preto, že je žena ?) a po druhé, napriek tomu, že skákali z témy do témy, aspoň to nebolo nudné. Chápem, že do istej miery to je aj problém dnešnej situácie (pravica je totálne mimo, Ficovci si v podstate debatujú sami), ale proste to v štátnej telke nemá žiadnu úroveň.

Ošklivé káčátko (1997)

Spolu s Levím kráľom je to rozprávka môjho detstva a musím uznať, že aj po rokoch je to najkrajšie spracovanie Káčatka, aké som videla. Na začiatku každé decko plače, ale aj tak mám na to pekné spomienky a dúfam, že to niekde zoženiem na DVD-čku, keďže kazety už človek nemá na čom prehrávať. Fakt vizuálna nádhera. Rozprávky v deväťdesiatych sa ešte točili ako-tak, tie novodobé majú trochu (hrozne dosť) ťahavé farby.

Justin Timberlake - Mirrors (2013) (hudební videoklip)

Málo Justina. Veľmi málo. Tento klip je vážne slabota (na neho), ale na pesničke som minulý rok dosť dlho fičala. Len to sklamanie, keď som ho prvýkrát videla..

Záměna (2011) (seriál)

Tento seriál je pecka prvých desať dielov. Námet fakt super a kým sa vyriešia všetky tie problémy spájania dvoch rodín, je to hrozne zábavné a priam až"napínavé". Lenže, zo dňa na deň sa z toho stane len ďalší nudný seriál o teenegerských problémoch. Ono totiž staviať na takejto výmene sa dá pár hodín, neskôr to už nestačí. Taktiež v pozadí problematika hluchých - to oceňujem a fakt ma to podnietilo k tomu učiť sa znakovú reč. Ale inak sa to začalo vyvíjať fakt nezaujímavo, takže som to po druhej sérií vzdala.

Sekretářka (2002)

Ako neviem, či sa mi tento film páčil, pretože vo mne nezanechal žiadne emócie. Nezdá sa mi, že som pri tom úplne strácala čas, no na druhej strane som si ani nepovedala, že to stálo za to... Tak, po prvé, vtipné po podľa mňa nebolo vôbec. Možno mám pomýlený druh humoru, ale jednoducho, nie, ani trochu, max dve scény boli na pobavenie diváka. Pre to je žáner "komédia" úplne mimo. Romantické to tiež nebolo a ako dráma... Fakt neviem, prišiel mi to také trochu o ničom. Nápad pekný a nehovorím, že som sa tú hodinku a pol nudila, ale myslím, že vidieť to raz stačilo a nikomu to nijako zvlášť neodporúčam.

Roztomilá zvířátka (2011) (seriál)

Práve narodené šteniatka, slepučné mačatá... kto by to nemiloval. Čakať nejakú vážnu dokomentárnu hodnotu je blbosť, toto je skôr na také ochkanie pred telkou. Odporúčam pustiť každému, kto nemá rád zvieratá, lebo tieto mláďatká si musí obľúbiť naozaj každý.