Dr. House (2004) (seriál)

House ma bavil od začiatku a baví ma doteraz napriek tomu, že väčšinou nerozumiem ničomu, o čom v tých diagnózach točia a niekedy mám pomerne silné pochybnosti o dôveryhodnosti všetých spommínaných príznakov. Ale nevadí, Hugh Laurie si skutočne vybral úlohu, do ktorej zapadol a musím ho pochváliť. Sakrazmus a čierny humor môžem vždy. Vynikajúci seriál, ktorý v posledných sériách stráca na kvalite len minimálne a na vtipe vôbec. Herci sympatickí, postavy reálne, zápletky tiež dobré. Taktiež chválim obmenu tímu vo štvrtej sérií - ak by zostalo pôvodné obsadenie, už by to bola trochu nuda.

Přežijí jen milenci (2013)

Tento film veľmi ospevoval môj otec (čo je malý zázrak, lebo u neho doma sa slovo upír nesmie spomenúť ani omylom), ale očividne je to pre kategóriu 40+, pretože ja som sa už pekne dlho tak nenudila. Nehovorím, že to je úplný odpad, občas to malo aj svetlé stránky a Mia je na rolu upírky-mladšej sestry ako vyšitá. Lenže tam to asi aj končí, inak je to rozvláčna dvojhodinová nuda a ku koncu už som naozaj miestami rozmýšľala, že to vypnem. Ale ak máte sto rokov, tak je aj možnosť, že to budete hodnotiť kladnejšie.. inak akosi nechápem, prečo to má tak vysoké hodnotenie.

Susedia (2006) (seriál) odpad!

Slovenskému (a českému rovnocenne) humoru nová generácia asi nerozumie, pretože toto mi fakt neprišlo vtipné.Tak neviem, neodporúčam to pozerať nikomu, kto má v hlave aspoň nejaké mozgové bunky.

Duel (2006) (pořad)

Ako mne nevadí, že to beží na Jednotke napriek tomu, že som v zásade proti Jednotke, keďže koncesionárske poplatky sú nedemokratické. Dokonca by som to za istých okolností aj pozerala, pretože to nemá reklamu a tie otázky sú rýchle, čo práve pri vedomomstných súťažiach v telke vyžadujem, no veľakrát už bola "správna" odpoveď nezmyslom a s tým sa nezmierim. A bodka. Mali by to buď stiahnuť z vysielania, alebo si to lepšie naštudovať.

Electrocuting an Elephant (1903) odpad!

Edison bol pre mňa idiot vždy (zlodej jeden hnusný), to po prvé. Chápem síce jeho pohnútky, čistý marketing a že ja mám pre to pochopenie, ale ak "jeho" prúd zabil slona, tak nemáme o čom. Nehovoriac o ďalších dôsledkoch, ale kurva, ono tam FAKT zabili slona.. Bola to síce len minúta, ale stačilo mi navždy. Tak v dvanástich som z toho mala dosť veľký záchvat a prosím pekne, toto ma už nikdy v živote nikto nedonúti pozerať.

Bouřlivé víno (2012) (seriál)

Nechcem tvrdiť, že Búrlivé víno si zaslúži moju jednu hviezdičku, pretože je to zhruba rovnaký brak ako väčšina neverending seriálov, ale rozhodla som sa vziať to na milosť z jediného dôvodu - je to o poznanie lepšie ako Chlapi neplačú. teda, minimálne, čo som ja vyrozumela. Inak je to totálny nezmysel, ktorý sa točí z čisto komerčných dôvodov s hrozným obsadením. Pocisková vôbec nevie hrať a to tam pritom zďaleka nie je najhoršia. Dej je o ničom tiež, ale kebyže už mi dali na výber a musela som si zvoliť, dala by som prednosť tomuto pred Chlapmi. Čo je dosť smutné vzhľadom na úroveň tohto seriálu..

Velký Gatsby (2013)

Nemôžem si pomôcť, hrozne mi vo filme prekáža práve často ospevovaná hudba. Vadí mi rap, tá dance music a vlastne aj takmer všetko ostatné. Ešte zoberiem na milosť Young And Beautiful a prisahám, že to nie je kvôli tomu, že Lanu milujem, ale jednoducho preto, že sa tou melódiou aspoň trochu priblížila atmosfére príbehu. Inak mi to príde vizuálne úplne šialené, takmer nudné spracovanie miniknižky, ktorá samotná ma až tak veľmi neuchvátila, no film ju len dokafral. Mulligan vyslovene neznášam, herecky je to úplne nepresvedčivá osoba a okrem toho je strašne škaredá, čo dokopy dá v podstate hviedičku dole každému filmu, v ktorom sa objaví. Leo tiež nepatrí medzi mojich favoritov - mám pocit, že sa až príliš snaží a prehráva a pri Tobeyim sa mi stále vybavoval Spiderman. Prečo teda nakoniec dávam tri hviezdičky ? Povedzme, že som z toho neodišla z kina a niektoré scény sú aj celkom fajn a tá teatrálnosť ma miestami nakoniec aj trochu bavila. Plus hviezdička za Young And Beautiful, ktorá sa k scéne s rozhadzovaním Gatsbyho oblečenie dokonale hodila. Svetlým momentom je aj Daisym manžel, ktorý snáď ako jediný dostal priestor na vytvorenie silnej osobnosti. Inak som sa totiž za tie dve hodiny nestotožnila s nikým.

Sběratelé kostí (2005) (seriál)

Nevidela som ani štvrtinu dielov, ale aj tak si myslím, že je to najlepšia kriminálka, ktorá práve beží v telke. Niežeby väčšinou nebolo jasné, kto je vrah hneď na začiatku, skôr ma zaujalo to, akým spôsobom chcú prilákať divákov. Vždy zachytím akurát nejaký diel so sériovým vrahom a bolo mi povedané, že ho chytia až na konci. Veľmi zaujímavé a kebyže mám čas kukať na to každý deň, ani by ma to asi nenudilo. Do toho to v sebe má istú dávku humoru, takže chválim. Pre mňa osobne pravdepodobne jediný pozerateľný krimi seriál posledných pár rokov.

Batman začíná (2005)

Včera som sa konečne dokázala prekusnút celým filmom a aby som zhodnotila príbeh, tak prvýkrát som to nedopozerala, pretože ma prvá polhodina Batmanovho výcviku vôbec nebavila. Nemôžem si pomôcť, bojové scény ma absolútne nikdy neberú a tu to bolo samé mužské naťahovanie sa a hoci chápem zámer a musím uznať, že to na mnohých mohlo zapôsobiť (klišé v podobe premeny človeka ma nebaví ani v realite), stále som sa jednoducho trochu nudila. Keď sa Bruce vrátil do Gothemu, zlepšilo sa to, hoci zase prišla vo veľkom na scénu Rachel, ktorú Katie Holmes tak zhovadila, že môžem len žasnúť. V celej plejáde skvelých hercov sa z ničoho nič objaví niekto, okolo koho talent nezablúdil ani omylom. V podstate som celú postavu Rachel nepochopila, pretože na mňa pôsobila dosť povrchne a možno snáď, ak by sa jej vzťah s Brucom vykreslil trochu intímnejšie, viac by do príbehu zapadla, ale takto mi to prišlo ako zle zahraná rola niekoho, kto bol vo filme vlastne už aj tak navyše. Bale dal Bruceovi super tajomný rozmer rozmarného miliardára a stále platí, že vďačí za to, že som okolo Batmana vôbec zavadila. Fakt asi nedokážem efektívne zhodnotiť kvalitu príbehu, keďže nemám s čím porovnávať (neviem, do akej miery sa to drží komiksu, ani to, či nejaké staršie verzie boli lepšie), ale obávam sa, že pri výkone Bala po iných zážitkoch vlastne ani netúžim. Hviezdička dole, pretože príbeh mi popri pokračovaniach príde slabší a tá Homles tiež môjmu dobrému dojmu z filmu nepridala.

Den nezávislosti (1996) odpad!

Sám americký prezident zachránil celý svet. Ameriku blahorečia ešte aj v Egypte. Let me laugh for a second.. Ok, toto sa snáď samo paroduje a môj komentár ani nie je potrebný. Nad veľa filmami sa dokážem rozčuľovať (Avatar, Mlčanie jahniat, Friends with benefits..), ale toto je taká blbosť, že to za moje nervy skutočne nestojí.