• Životopisný

Dobré ráno, Brno! - Epizoda 1 (2023) (epizoda) odpad!

Čirá katastrofa, abych celý díl slyšela o sraní, hemoroidech, prcání, vlhnutí, menstruaci - to je fakt pořad pro úchyly, k nimž bych nechtěla nikdy patřit

Docent - Lesní vražda (2023) (epizoda)

Postava Terezy opravdu uřvaná a nervní - slyšela jsem ji v nějakém rozhovoru se vyjadřovat, jak má konečně příležitost víc než "přicmrndávat" a asi si to vyložila tak, že bude nesnesitelně akční. Celou dobu mi vadila.

Invalida (2023)

Pravdu povediac, veľmi ľahká zábava na jedno použitie. Treba vidieť, ak sa chce človek nasmiať a vypnúť od bežných starostí. Ale nič viac, žiadna pridaná hodnota- dokonca kopa banálnych klišé privedených až absurdum - mafiánsky starosta - korupcia, sex, násilie musí byť!!! Dala by som 3a pol hviezd, ale dávam 4, pretože je to slovenská komédia. A za policajta - spisovateľa - Františka Fína :DD

Jama levova (2023) (pořad)

Pozerala som takúto šou pred rokmi na českej televízii a nestačila som sa diviť, ako povýšenecky sa dokážu boháči tváriť a správať k roztraseným chudákom, ktorí prídu žobrať o peniaze. Navyše mi prišli neskutočne nekompetentní rozoznať dobrý a zlý projekt, išlo im len o to, za veľké percentá pobrať podiel v úplne zbytočnom biznyse. Tento istý pocit mám i z tejto šou, ale kedže je to na Markíze, beriem, že tomu odpovedá aj celá produkcia. Levi investujú len do úplne zbytočných malých projektíkov - 20 tis. alebo 30 tis. eur za 20 alebo 50 percent. Keď niekto príde s veľkou investíciou, zatlačia ho do kúta kopou otázok a vždy prídu na to, že je to prestrelená suma. Pri malých čiastkach sa ani moc nevypytujú, je to kvapka v mori. Pobavilo ma, ako sa im zdál super projekt laboratoria na zistenie nečistôt vzduchu, hoci to bol oblb ako vráta. Alebo tá slečna, čo oberá letecké spoločnosti o zisk, no je to skôr zábavná relácia ako nejaká ekonomická

Služka (2023)

Velmi povedený film- přes počáteční rozpaky a nedůvěru v Solčanskou, musím změnit svůj pohled a ocenit velice komorní příběh podmáznutý pěknou hudbou a skvělými hereckými výkony. Některé lesbické scény mi přišly nelogické a myslím, že by se v té době neodehrály, ale jinak nádherné scenérie, dobová atmosféra. Jediné ale velké mínus je ZVUK. Buď postavy brblají, že jim není rozumět, anebo zvukař měl dovolenou, anebo i jedno i druhé

Traf to! (2023) (pořad)

Toto je nejaká road movie pre moderátora? Lebo nič iné tam nevnímame, len ako chudák Šoko šprintuje z jednej strany na druhú a trepe pritom 2 na 3. Stále sa tam veľmi vtipkuje, kecá, takže divák ani nemá šancu si všimnúť, kedy sa vlastne súťaží. A Gertruda a to ukazovanie na otázky??? Katastrofa celý tento formát. Bolo by to normálne úplne bez moderátora. Mužstvá by stláčali tlačidlá, kto by bol skôr, ten by odpovedal, počítač by rátal body a niekto v pozadí by komentoval ako Gertrúda. Možno by sa to dalo pozerať. Dávam 1* za to, že mi to trochu pripomína súťaž na Markíze bizárnosťou otázok.

Tři zlaté dukáty (2023) (TV film)

Po filme Sviňa som myslela, že od Solčanskej už nič nechcem vidieť, pretože nedokáže navodiť vo filme vôbec žiadnu atmosféru. Svoje predsavzatie som nedodržala a túto rozprávku som si pozrela. Ale nič sa nezmenilo - atmosféra, príbeh nula bodov. Herci sa premávajú po plátne akosi nezrozumiteľne, chýba tomu šťava a dej. A tie nezmyselné dialogy!!! Solčanská má slabosť pre Jozefa Vajdu, ale ani tu mi jeho postava vôbec nesadla, akosi sa  tam vôbec nehodil, rovnako ako notár Isteník- nezmyselné postavy.  Hodnotím len krásne exteriéry, kameru a sympatickú hlavnú dvojicu.  A veľmi príjemný hudobný motív a pieseň Húsky. Som zvedavá na názory detí, čo na tu rozprávku povedia.

V exekuci - Jak se vymáhají dluhy (2023) (epizoda)

Na rozdíl od vysokého hodnocení zde - považuji tento počin za vcelku amatérské dílko. Namaskovaná slečna je možná atraktivní pro diváka, ale proč přišla do call centra? Tato call centra přece jsou podnikatelské subjekty a nebankovky jsou jejich zákazníci, operátorky nemůžou za špinavosti nebankovek, ony si jen dělají svou práci. A v tom je kámen úrazu, že se tady ukazují příběhy lidí, kteří spadli do exekucí jako nějaké cirkusové atrakce - necháme jim nějaký čas na to, aby se vyplakali, my je politujeme - a jdeme dál. Přitom bez změny zákonů a postihu všech lichvářů a hlavně zákeřných exekutorů se nikam neposuneme

Babylon (2022)

Další oslnivá dechberoucí megalomanská nablýskaná SRAČKA úplně o ničem. Takových filmů tady už bylo - např. Tenkrát v Hollywoodu, Velký Gatsby a pod. Multimilionové produkce a výprava a ve výsledku zhola nic. Odpad nedávám jen kvůli tomu, že existují ještě horší sračky

Černé na bílém koni (2022)

Keby tam Ondrík celú dobu len nemrmlal a keby sa mu dalo rozumieť, mohli to byť 3 hviezdy. Takto len dve, aj keď začiatok bol celkom vtipný, aj tie titulky počas filmu. Ale aj tak nevyužitý potenciál