Traf to!

(pořad)
Soutěžní
Slovensko, 2023, 40 min

Účinkují:

Juraj Šoko Tabaček (moderátor)

Nový zábavno-vedomostný súťažný cyklus, v ktorom dva trojčlenné tímy, pod vedením populárneho  moderátora Juraja Šoka Tabačka - triafajú nesprávne odpovede na tie najzaujímavejšie otázky a tvrdenia. (RTVS)

Anet21

⚪Neskutočne nudné, svojím spôsobom banálne a bez schopnosti vybudovať u diváka záujem, pravidlá sú zbytočné (ukazovanie prstom na zastavenie losovania a podobne sú úplne mimo), celé chodenie moderátora hore-dole medzi tímami je útrpné a vlastne, toto slovo definuje dokonalo celý koncept. Divák je už po piatich minútach znudený a zhrozený, že zostáva ešte 40 minút času.⚪Ďalšia kapitola je moderátor, Tabaček ako stand up komik vyčnieva, hlavne, ak nepoužíva vulgárne výrazy ako ostatní, v Inkognite skôr pôsobí premúdrelo, no stále ešte celkom patrične, tu pôsobí ako začiatočník, ktorý stojí pred kamerou prvýkrát, je celý v očividnom kŕči, div, že sa mu aj hlas neroztrasie, snaží sa vtipkovať, pričom výjde tak 1 vtip z 10. Celé zle. Natýska sa otázka, prečo nenechali tento nový koncept moderovať Bičana, ktorý síce je 90% času trápny, no na podobné show sa hodí svojím vystupovaním, akousi dynamickou aurou, ktorú má v sebe, a pre ktorú potom aj program pôsobí aspoň trošku dynamickejšie.⚪Takto skôr relácia pôsobí ako nejaký tichý nudný program pre geriatriu, pričom ale zase geriatriu tento typ hádania určite nebaví, čiže cieľovka je nejasná a podľa ohlasov by sa dalo relácii predpovedať tak mesiac čistého času, než ju zrušia.⚪5 proti 5 bolo samé o sebe opozeraným programom, to nie je tajomstvom, no s diváckou základňou, ktorý sa v slovenskej popkultúre už možno dostal aj na úroveň ,,zvyku/tradície." Tento program sa nestane istotne ničím.⚪Jediné, čo má akú-takú cenu sú krátke prestrihy s vysvetlením správnej odpovede, ale aj tie akoby patrili do nejakej inej súťaže typu Milujem Slovensko, a ktoré radšej mala televízia vysielať samotné ako nejaký krátky 15-minútový vedomostný blok pre mládež.⚪[Edit: Podľa programového riaditeľa sa od 30.6.2023 program ruší kvôli dlhodobo nízkej sledovanosti.] ()

Martyr.blood odpad!

Juraj "Kokot" Tabaček - to je meno primitívnej netalentovanej nevtipnej bzdochy ktorá moderuje tento nestráviteľný odvar odvaru, ktorý som sa vrámci objektivity pokúsil zhliadnuť, no nedalo sa. Okrem totálnej nezáživnosti, pre tento typ programu typický, bol najrušivejší element práve spomínaný "Kokot" a jeho kŕčovité pokusy o humor. Tento nekomik si síce mysĺí že požral všetku múdrosť sveta, no vec sa má tak že je to len všivavý orangutan, vyprdnutá placenta ktorá zázrakom ožila, výtok z kurvinej piče a jedno plesnivé hovno. Ty multiretardovaný turbokokot, až ti raz jebne na hlavu tehla ako si to právom zaslúžiš tak ti možno IQ stúpne aspoň na 60 a dovtípiš sa aký si nepotrebný krepý pokokotenec. Tabaček blbeček daj si sava hrneček! A traf to! Traf to okno! Dúfam že bývaš na vysokom poschodí! ()

Generi

Toto je nejaká road movie pre moderátora? Lebo nič iné tam nevnímame, len ako chudák Šoko šprintuje z jednej strany na druhú a trepe pritom 2 na 3. Stále sa tam veľmi vtipkuje, kecá, takže divák ani nemá šancu si všimnúť, kedy sa vlastne súťaží. A Gertruda a to ukazovanie na otázky??? Katastrofa celý tento formát. Bolo by to normálne úplne bez moderátora. Mužstvá by stláčali tlačidlá, kto by bol skôr, ten by odpovedal, počítač by rátal body a niekto v pozadí by komentoval ako Gertrúda. Možno by sa to dalo pozerať. Dávam 1* za to, že mi to trochu pripomína súťaž na Markíze bizárnosťou otázok. ()

Aljak

Keď zrušili populárne 5 proti 5, tak som čakal, že náhrada bude adekvátna. Na jednu stranu ma potešilo, že na obrazovky prichádza vedomostná súťaž, ale keď som videl, kto to bude moderovať, tak ma hneď radosť prešla. Navyše, aj ten formát súťaže s "vyraďovačkou" nesprávnych odpovedí je zbytočným naťahovaním času. Tabaček ako moderátor je otrasný, afektovaný, infantílny a neustále za každú cenu "vtipný" (aj keď vo výsledku je skôr trápny!). Najlepšie zo všetkého sú napokon tie vedomostné medailóny, ktorými sa ozrejmuje správna odpoveď, tak aspoň za to 1 hviezda. ()

Autogram

Veľmi biedna náhrada za legendárnu a skutočne zábavnú Bičanovu reláciu 5 proti 5. Nie je to celkom chyba moderátora, ale hlavne toho, čo vymyslel totálnu kravinu hádať nesprávne odpovede na položenú otázku. Niekoľko málo otázok sa tak otrasne natiahne na celú dĺžku a potom sa všetci čudujú, že to nie je ani vtipné ani poučné ani pozerateľné. Dávam relácii pol roka, maximálne rok do výmeny neschopného riaditeľa. ()