Jama levova

Reality-TV
Slovensko, 2023, 60 min

Účinkují:

Igor Rattaj

Celosvetovo úspešná podnikateľská reality šou Dragons' Den mieri na obrazovky televízie Markíza pod slovenským názvom Jama levova. V spolupráci so Slovenskou sporiteľňou ponúkne odvážnym a ambicióznym ľudom s výnimočným podnikateľským nápadom, vynálezcom a autorom revolučných myšlienok jedinečnú šancu získať významnú finančnú investíciu do ich originálnych projektov. Princíp je veľmi jednoduchý. Účastníci šou predstavia svoj nápad či existujúci biznis piatim ostrieľaným investorom, ktorými budú Tatiana Ondrejková, Milan Dubec, Igor Kolla, Juraj Fehervari a Igor Rattaj. Tí sa následne rozhodnú do tých najlepších produktov alebo služieb zainvestovať svoje vlastné peniaze a pomôžu talentovaným podnikateľom preraziť. Reality šou, aká tu ešte nebola, odprezentuje príbehy talentovaných, zručných a vynaliezavých Sloveniek a Slovákov, ktorí sa neboja zariskovať. Svoj priestor dostanú jednotlivci aj firmy so zaujímavým predmetom podnikania, s prekvapivým príbehom alebo s nezvyčajnými nápadmi. (TV Markíza)

Arsenal83 odpad!

Vždy som obdivoval tých primitívov, ktorí sa prihlásia do reality show, ale až takto sa ponižovať? To naozaj má niekto žalúdok na to, aby hral opičky pred vyslovene arogantným hajzlom Rattajom s polovytrčenými buľvami, ktorý sa už len povýšenecky na vás pozerá, že čo ste za nulu? A vy ako otrok od neho prosíkate príspevok na svoj krám a dúfate, že vám ako rímsky cisár ukáže palec hore? Od toho, čo chodil k Hanzelovej trepať nezmysly typu: "Neočkovaný je mi ukradnutý, ale nech mi nechá voľné nemocnice na operáciu"? Na grc, akých lokajov, posluhovačov a podržťašky vedia zo seba ľudia zrobiť. ()

Lacike

Dnes som videl jednu epizódu a na rozdiel od skvelej českej verzie, je naša názornou ukážkou ako to nerobiť. V českej sa divák mohol poučiť aké základy by mal podnikateľ poznať pred tým ako začne podnikať a následne žiadať o investíciu. V našej verzii Markíza urobila zo všetkého frašku. Mal som pocit, že sledujem podnikateľskú hviezdnu rotu. Aj normálni podnikatelia budú vyzerať vďaka tejto relácii ako blázni na smiech.  1/10. ()

Generi

Pozerala som takúto šou pred rokmi na českej televízii a nestačila som sa diviť, ako povýšenecky sa dokážu boháči tváriť a správať k roztraseným chudákom, ktorí prídu žobrať o peniaze. Navyše mi prišli neskutočne nekompetentní rozoznať dobrý a zlý projekt, išlo im len o to, za veľké percentá pobrať podiel v úplne zbytočnom biznyse. Tento istý pocit mám i z tejto šou, ale kedže je to na Markíze, beriem, že tomu odpovedá aj celá produkcia. Levi investujú len do úplne zbytočných malých projektíkov - 20 tis. alebo 30 tis. eur za 20 alebo 50 percent. Keď niekto príde s veľkou investíciou, zatlačia ho do kúta kopou otázok a vždy prídu na to, že je to prestrelená suma. Pri malých čiastkach sa ani moc nevypytujú, je to kvapka v mori. Pobavilo ma, ako sa im zdál super projekt laboratoria na zistenie nečistôt vzduchu, hoci to bol oblb ako vráta. Alebo tá slečna, čo oberá letecké spoločnosti o zisk, no je to skôr zábavná relácia ako nejaká ekonomická ()

planetta

Sledujem to aj na Maďaroch, to isté na RTL a to sa nedá porovnať. V slovenskej verzii mi chýba glanc, šmrnc, mám z toho taký mierny buranský pocit, taký typický slovenský. ()